اعتراض مطهری به سکوت نظام ایران در قبال سرکوب مسلمانان ایغور چین

العربیه :علی مطهری، نماینده سابق مجلس ایران یکشنبه 2 اوت در تازه‌ترین توییت خود به سکوت ایران در قبال سرکوب مسلمانان اویغور توسط چین به شدت انتقاد کرد و نوشت که این «مایه سرشکستگی برای جمهوری اسلامی است.»

مطهری در توییت خود نوشت که ایران به خاطر نیاز اقتصادی، «مهر سکوت» بر لب زده است.

او پیشتر هم در یکی از توییت‌های قبلی خود با اشاره به سند همکاری 25 ساله ایران و چین سرکوب مسلمانان چین را مطرح کرده بود.

مطهری در توییت قبلی خود نوشته است: «گذشته از محتوای سند همکاری 25 ساله ایران و چین، باید قبل از امضای آن، تکلیف دو میلیون مسلمان چینی که در اردوگاه‌های اجباری برای دست کشیدن از دین و فرهنگ خود شکنجه می‌شوند و مساجدشان تخریب شده، روشن شود.»

شایان ذکر است نظام ایران حمایت از مسلمانان را در سراسر جهان، وظیفه اصلی سیاست خارجی خود تعریف کرده اما تا کنون زبان به اعتارض نسبت به سرکوب مسلمانان چین نگشوده است.
+33
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه

  گرگ زاده عاقبت گرگ شود - معلوم است اعتراضات مطهری در سالهای اخیر بخاطر موقعیت و مقام خودش بود با خزعبلات اخیر این الدنگ وقتی صحبت از یک مشت عقب مانده فکری از نوع خودش میشود مشکلات فقر و بدبختی ایران و ایرانی را فراموش میکند و حمایت ازبربریت برده داری زن ستیزی وو.. اسلام را وظیفه خود میداند
  9
  42
  یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۳
  ۳۶
  javadrezazadeh - ارومیه، ایران

  یکی به این مردک بگه وقتی خودت تو طویله نشسته بودی یا موقعی که سرت تو اخور اینا بود چرا لال مونی گرفته بودی
  6
  42
  یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۰
  ۷۰
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا
  تو هم از خودشونی چلقوذ، برو دائیت رو دیوونه کن! کاشکی بابای بی وطنت تو احمق رو بغل کرده بود وقتی داشت منفجر میشد!.
  3
  10
  یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۳
  ۳۰
  Darknet - لندن، انگلستان
  این کاملا باعث خوشحالیه که میبینم انقلاب جهل دونه دونه نوکران و فرزندان پاچه خوارش رو داره می خوره. این ادم هم از طویله مجلس انداختن بیرون و حالا حقوقش که کم شده عرعر کردن رو شروع کرده. به زودی حذفش هم میرسه.
  3
  10
  یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۵
  ۴۲
  Omide por jalal - لس‌انجلس، ایالات متحده امریکا
  متاسفانه مردم عادت کرده ا‌ند به فوش دادن و نظر پراکنیِ رو هوا ! برای همین هم هست که هیچوقت به هیچ جا نمیرسیم! همانطور که بار‌ها گفته‌ام اینکه ایشان پسرِ فلان کس است نباید باعث شود که ایشان را محکوم کنیم ! و بر عکسِ نظرِ ناا صحیح و کور کورنه یکی‌ از کاربران ، آقای مطهری نه تنها در زمانِ نمایندگی‌ در مقابلِ ظلم سکوت نکرد بلکه اتفاقا همین اعتراض‌ها بود که باعث شد برای مجلسِ ۱۱ تایید صلاحیت نشود ! آقای مطهری، شما به منشِ جوانمردنه خود ادامه دهید و از نظراتِ کور دلان ، نفوذی ها و مغرضین ، آزرده خاطر نشوید !
  3
  3
  دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۵۱
  ۵۳
  همایون نروژ - اسلو، نروژ
  هیچی دیگه . لبنان و سوریه و عراق و یمن و فلسطین و غزه و افغانستان و ونزوئلاو جیبوتی کم بود از این به بعد باید سهم مسلمونای یالغوز تپه ی چینم اضافه بشه به قبض برق و آبمون . یکی نیست به این نسناس بگه ببند دره اون چاهو .
  3
  2
  دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۲۹
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا
  گیج علی شما یا ....هستی یا که شنونده ....که باورش بشه حکومت اسلامی شما مردم مسلمان هم خون و هموطنان خودشونو مثل گوسفند قربانی میکنند و شمای احمق از مسلمانان چینی حرف میزنی که در جفا هستند...
  0
  0
  ‌سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۲۸
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا
  گیج علی شما دلتان بحال مردم مظلوم خودتون بسوزه تا ناموست که مسلمان است در دبی تن فروشی نکنند بیغیرت یا اون سه جوان که جوانی کردن و اشتباه از اونها طرفداری کنید از مردم تهی دست وبی خانمان مملکت خودتان که شبها در قبر میخوابند دلتان بحال اینها بسوزه نه مردمی که کشورت را بتاراج خواهند برد.
  0
  0
  ‌سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۵۹
  نظر شما چیست؟