پرونده املاک نجومی شهرداری در دوره قالیباف به «۲۰۰۰ مورد» رسیده است

 محمدباقر قالیباف که در حال حاضر ریاست مجلس را بر عهده دارد، در سال‌های اخیر از مدعیان مبارزه با فساد بوده است.رادیو فردا :یک عضو شورای شهر تهران می‌گوید پرونده املاک نجومی مربوط به دوره حضور محمدباقر قالیباف در شهرداری تهران کماکان باز است و به ۲۰۰۰ مورد رسیده است.

محمود میرلوحی در گفت‌وگویی با روزنامه «اعتماد» که در شماره روز یکشنبه ۱۲ مرداد آن چاپ شده است، تاکید کرده که در گزارش اولیه مربوط به این املاک بحث واگذاری ۶۷۴ ملک به صورت غیرقانونی مطرح شد ولی با پیگیری‌های بعدی به بیش از ۲۰۰۰ ملک رسیده است.

بر اساس اظهارات این عضو شورای شهر، قرار است پیروز حناچی، شهردار تهران، به‌زودی درباره پشت پرده مربوط به واگذاری ۴۱ ملک از مجموعه املاک نجومی صحبت کند.

آقای میرلوحی گفته است که در جریان واگذاری این بخش از املاک نجومی، علاوه بر مدیران سابق شهرداری تهران، برخی از اعضای سابق شورای شهر نیز نقش داشته‌اند.

در پرونده املاک نجومی که نخستین بار سال ۹۵ مطرح شد، گزارش‌های سازمان بازرسی کل کشور و برخی رسانه‌ها نشان داد که در دوران حضور محمدباقر قالیباف در شهرداری تهران، املاک متعددی «به قیمت غیرواقعی» و «بسیار پایین» همراه با «۵۰ درصد» تخفیف و در اقساط‌ «۶۰ ماهه» به افراد مختلف واگذار شده است.

پس از طرح این پرونده و علیرغم تایید سازمان بازرسی کل کشور مبنی بر فروش غیرقانونی حداقل ۲۰۰ ملک توسط شهرداری تهران، تاکنون گزارشی از رسیدگی قضایی درباره نقش و مسئولیت محمدباقر قالیباف در این زمینه منتشر نشده است.

در همین حال، آقای قالیباف علیه برخی از افشاکنندگان این پرونده از جمله یاشار سلطانی، روزنامه‌نگار و محمود میرلوحی، عضو شورای شهر تهران طرح شکایت کرده است.

پرونده شکایت از محمود میرلوحی در شعبه ۱۵ دادگاه رسیدگی به جرائم کارکنان دولت توسط حمید علیزاده مورد بررسی قرار گرفته است.

حمید علیزاده که قاضی پرونده املاک نجومی هم بود، در حال حاضر به اتهام همکاری در شبکه رشوه‌گیری اکبر طبری در قوه قضاییه، در بازداشت سر می‌برد.

آقای میرلوحی در مصاحبه با روزنامه اعتماد گفته است که پرونده املاک نجومی در قوه قضاییه «سر به نیست» شده است.

محمدباقر قالیباف که در حال حاضر ریاست مجلس را بر عهده دارد، در سال‌های اخیر از مدعیان مبارزه با فساد بوده است.
بازپس گیری برخی املاک از سپاه
این عضو شورای شهر تهران در گفت‌وگو با روزنامه اعتماد همچنین خبر داده که در طول دو هفته گذشته تعدادی از ملک‌های شهرداری که در قالب پرونده املاک نجومی، «بدون حساب به رسا تجارت واگذار شده بود»، پس گرفته شده است.

شرکت رسا تجارت مبین وابسته به بنیاد تعاون سپاه است و در سال‌های اخیر درباره یک پرونده مالی با شهرداری تهران نام آن مطرح شده است.

به گفته اعضای شورای شهر تهران، این شرکت وابسته به سپاه در مجموع قراردادهای خود با شهرداری چهار هزار میلیارد تومان به شهرداری بدهکار شده و آن را پس نداده است.

تاکنون گزارش دقیق و شفافی از نحوه رسیدگی به این پرونده منتشر نشده و گفته می‌شود که پرونده آن به اتهام فساد اقتصادی در سازمان قضایی نیروهای مسلح در حال رسیدگی است.
+40
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  gholdor - ناتینگهام، انگلستان
  بعد ایشان با این پرونده درخشان رئیس مجلس کشور تمام اسلامی آقایان هم هستند
  1
  19
  یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۲
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  هر که بامش بیش برفش بیشتر خخخخ در رژیم ولایت فقیه خواستن توانستن است قالیباف ژن خوب دارد استعداد دارد و جنمش را دارد چرا که نه ؟ایران شده گوشت قربانی و هر کسی تکه ای از آن را بر میدارد .فقط توصیه میکنم بخورید بیاشامید ولی اسراف نکنید بگذارید به همه ی دزدان زحمتکش رژیم به یکسان برسد
  1
  14
  یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۵
  ۶۴
  amir-amir - تورنتو، کانادا
  یک دلیلش آن است که مسئولان جمهورى اسلامى ایران را ملک پدرى خود مى دانند و هر طور که مى خواهند در آن دخل و تصرف مى کنند. اینها به زمین هاى فلات بسنده نکرده اند و اخیرا به کوهها روى آورده اند که از آن جمله کوه با صلابت دماوند است که سازمان اوقاف رهبرى آنرا مى خواهد تصاحب کند. شاید مى خواهند براى رهبرى معذب یک قصرو پناهگاه در دامنه کوه ایجاد کنند.
  0
  11
  یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۸
  ۴۵
  شهلای من - بروکسل، بلژیک
  اخی اصلا ٢٠٠٠ برونده براى این مفت خور رقمى نیست مافیاى قالیباف وقت کم اورده وکرنه باید ٢٠٠٠٠ برونده میشد البته تا زمان مرک به این رقم یا بالاتر دست خواهد یافت
  0
  9
  یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۷
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان
  مملکت افتاده دست سید علی گدا و چهل دزد مشهد اونوقت میخواهید دله دزدی نشه؟ اولین کسی که فساد قالیباف رو در مناظره تلویزیونی لو داد همین آقای روحانی بود! همه هم شنیدند ولی کسی به روی مبارک خودش نیآورد و ایشون حالا رئیس مجلس دزدان هستند
  1
  9
  یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۰
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ
  شاه دزد.
  0
  7
  یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۷
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  حالا متوجه شدم که در نظام جمهوری اسلامی مسئولان هر چه دزد تر مقام بالا تر.افراد با ۲۰۰۰ پرونده دزدی بمقام ریاست مجلس میرسند
  1
  2
  دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۵۰
  نظر شما چیست؟