پخش اعترافات جمشید شارمهد ، رئیس رادیو تندر در صدا و سیما + ۳ ویدیو

بی بی سی :وزارت اطلاعات ایران در بیانیه‌ای از بازداشت جمشید شارمهد، رئیس "گروه تندر" خبر داده‌ که رسانه انجمن پادشاهی ایران در آمریکا است. تلویزیون ایران هم بخشی از "اعترافات" این شخص را با چشمان بسته پخش کرده است.

وزارت اطلاعات ایران در اطلاعیه‌ای گفته در "عملیاتی پیچیده" جمشید شارمهد را دستگیر کرده که به گفته این نهاد "از آمریکا عملیات مسلحانه و خرابکارانه در ایران را هدایت می‌کرد."

تندر نام رسانه گروه "انجمن پادشاهی ایران" در لس‌آنجلس، مرکز ایالت کالیفرنیای آمریکاست. وزارت اطلاعات ایران از تندر به عنوان یک "گروه تروریستی" نام برده است.

تلویزیون ایران بعد از اطلاعیه وزارت اطلاعات، فیلمی پخش کرده که در آن شخصی ابتدا خود را جمشید شارمهد معرفی می‌کند و سپس در بخش‌هایی دیگر با چشم‌بند بخشی از "اعترافات" او به صورت تقطیع شده پخش می‌شود که در آن از "بمبگذاری" و "در اختیار گذاشتن مواد منفجره" سخن می‌گوید.

تندر با انتشار اطلاعیه‌ای در واکنش به خبر بازداشت آقای شارمهد گفته که به‌زودی در باره این اتفاق اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

در اطلاعیه تندر گفته شده است: "جمشید شارمهد با تلاش و سختی بسیار با وجود تمام تنگناها و شرایط جسمی نامناسب، بسان یک فرمانده واقعی، دلاورانه و شجاعانه، رأسا پای در میدانی دشوار و غیرقابل پیش‌بینی نهاد تا با تمام توان خود درفش کاویانی را به آریا بوم برساند."
در ابتدای فیلمی که شبکه خبر پخش کرده این شخص خود را جمشید شارمهد معرفی می‌کند و سپس تصویر او با چشم‌بند دیده می‌شوددر اطلاعیه وزارت اطلاعات ایران درباره اینکه آقای شارمهد کجا دستگیر شده، توضیحی داده نشده است و فقط گفته شده که او "در پی عملیاتی پیچیده در دستان قدرتمند سربازان گمنام امام زمان" است؛ عبارتی که وزارت اطلاعات برای نامیدن نیروهایش از آن استفاده می‌کند.

در رویدادی مشابه، سال گذشته در مهر ماه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روح‌الله زم، مدیر آمدنیوز را که از رسانه‌های مخالف جمهوری اسلامی بود، در سفر به عراق بازداشت و به ایران منتقل کرد.
تندر، رادیوی انجمن پادشاهی ایران، پیشتر ادعا کرده بود که در مرداد ۱۳۸۸ حکومت ایران به جان آقای شارمهد سوءقصد کرده است. به گفته تندر، پلیس آمریکا یک ایرانی را به اتهام تدارک حمله فیزیکی به آقای شارمهد در لس آنجلس بازداشت کرده بود.

خط مشی انجمن پادشاهی ایران مبارزه با جمهوری اسلامی تا براندازی است. در سایت رادیو تندر مطالبی درباره چگونگی هدایت مبارزات شهری و مقابله با نیروهای امنیتی منتشر شده است.
فرود فولادوند مدیر انجمن پادشاهی ایران بیش از پانزده سال است که در ترکیه ناپدید شده استرئیس انجمن پادشاهی ایران هم نزدیک به ۱۵ سال است که در ترکیه ناپدید شده است.

فتح‌الله منوچهری که خود را فرود فولادوند می‌خواند به همراه دو نفر دیگر در دی ماه ۱۳۸۵ در استان حکاری ترکیه ناپدید شد. فرزند آقای منوچهری اعتقاد دارد که نیروهای امنیتی ایران پدرش را ربوده‌اند. اما سرنوشت او نامعلوم است.

جمهوری اسلامی گروه انجمن پادشاهی ایران را مسئول انفجار حسینیه شیراز در سال ۱۳۸۷ می‌داند که در جریان آن دست‌کم ۱۴ نفر کشته شدند.

در اعتراضات بعد از انتخابات جنجالی ۱۳۸۸ هم حکومت ایران اتهامات جدی علیه این گروه مطرح کرد.

بعدها در جلسات دادگاه‌هایی که برای محاکمه متهمان وقایع بعد از انتخابات ریاست جمهوری ایران در تابستان سال ۱۳۸۸ برگزار شدند، بارها نام "انجمن پادشاهی ایران" به عنوان گروهی که قصد عملیات خرابکارانه داشت تکرار شد و آرش رحمانی پور و محمدرضا علی زمانی در ارتباط با این گروه بازداشت و اعدام شدند.

فعالان حقوق بشر و همچنین انجمن پادشاهی ایران محاکمه منجر به اعدام این دو نفر را "ناعادلانه" و حکم آنان را "غیرمنصفانه" می‌دانند.
+27
رأی دهید
-69

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند

  حالا اینو کجای دلم بزارم? قبلان روح‌الله زم و حالا تندر
  2
  25
  شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۴
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  سپاه پاسداران بنیانگذار انجمن پادشاهی تندر است که تمام سعی آن در خراب کردن شاهزاده رضا پهلوی ست و ایشان را تجزیه طلب میداند .انجمن تندر هیچ ارتباطی با پادشاهی خواهان و رضا پهلوی ندارد و دشمنان قسم خورده رضا پهلوی هستند و تمام سعی و تلاششان ربط دادن رضا پهلوی و طرفداران پادشاهی به فرقه مجاهدین ست .و این دستگیری و بگیر و ببندها فقط نقشه و حیله و نیرنگ سپاه است
  16
  45
  شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۳
  ۴۹
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا

  اینها که دارن یکی یکی به فنا میرن؟ نوبت آقای مسیح علینژاد کی هست؟
  51
  18
  شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۶
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  انجمن تندر رضا پهلوی را حاج رضا خطاب میکنند و تمامی اعضای آن همانند معصومه قمی وابسته و مامور رژیم هستند
  26
  17
  شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۸
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  حتما که به طرفداران معصومه قمی و انجمن تندر باز بر میخوره و جبهه میگیرند علیه کامنت های من . باز گفتم بالای چشمشون ابروست . و اینکه انجمن تندر را همانند معصومه قمی مبارز و برانداز میدانند و باز نصایح شروع میشه
  21
  17
  شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۷
  ۵۵
  Attila14 - استکهلم، سوئد
  پس ایرانیهای اصیل و تخم دار هنوز هستن
  12
  14
  شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۳
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  یاد و خاطره مجید و حسین کاووسی قهرمانان و مبارزین ایرانی گرامی که در چنین روزی قاضی فاسد و جنایتکار را به درک واصل کردند
  11
  15
  شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۷
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان
  حالا این با این انجمنش میخواسته چه کسی رو پادشاه بکنه؟ لابد پاتریک علی کاندید بوده!! به قیافه این بدبخت نمیآد که حتی ترقه بترکونه، من برای اولین باره که اسم این یارو رو میشنوم
  7
  12
  شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۴
  ۳۲
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان
  واقعا خسته نباشید جمشید خان. فرمانده تکاوران! ده ها جوان را به کشتن دادی آخرش کت بسته و چشم بسته آوردنت جلو تلوزیون. یک گاوداری را هم نتونستی آزاد کنی با این تکاورانت.
  9
  17
  شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۹
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::Aryanboy - فرانکفورت، آلمان::]. من به این آدم کاری ندارم اما تو که خیلی واردی چرا راهکار پیش راه جوان های کشور قرار نمیدی؟ کنار گود نشستن و لنگش کن گفتن کار سختی نیست ولی به عنوان یک ایرانی که برای کشور ظاهرا دل میسوزانی خیلی زیرکانه سعی در دلسرد کردن مبارزین داری. سایبری هایی مثل تو را این اواخر زیاد دیده ایم، یکی به نعل میزنید و دو تا به میخ و تنها تلاشتان اینست که رضا پهلوی را از چشم مردم بیندازید. اما زهی خیال باطل، ملت ایران مثل احمق هایی که پای منبر و در کلاسهای علما مینشینند هالو نیستند و این حنای رنگ باخته را نمیخرند. یک زرشک آبدار تقدیم سرکار و تلاش مذبوحانه تان!
  9
  22
  یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۱
  ۳۸
  freedom of the press - تهران، ایران
  رژیم مفسد وبی عرضه و خاک بر سر خمینی دجال برای قدرت نمایی بازی‌هایی را به نمایش می گذاره که بیشتر به سیرک شبیهه . فقط و فقط برای ایجاد رعب و وحشت ‌‌. ملت باید خیلی احمق باشند اگر این مزخرفاترا باور کنند
  4
  14
  یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۷
  ۳۲
  khyar - اوپسالا، سوئد
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. رضا پهلوی..... مردم ایران هم نیست چه برسه به چشم مردم.
  22
  6
  یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۹
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::khyar - اوپسالا، سوئد::]. شما عقده چیز شبیه به .....را داری که این اسم کاربری را انتخاب کردی؟
  4
  15
  یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۹
  ۷۶
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  اینگونه افراد و سازمانها همه از نوکران اجنبی هستند . اینها برای خراب کردن نام شاهان کشور مان وارد میدان شده و به تاسیسات زیر بنایی کشور که متعلق به تمام مردم ایران است خسارت وارد میکنند. از اینگونه سازمانها در طول 40 سال گذشته بسیار بودند . این افراد فقط و فقط برای ویران کردند کشور اجیر شده اند. ایا خسارت به سد سیوند راه مبارزه با اخوند است؟؟اینها همه اجبر شدگان بیگانه هستند
  7
  6
  یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۷
  ۳۲
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. من کی باشم که راه نشون بدم؟ من نظر خودمو به عنوان یک نفر گفتم و میگم. همه نظراتم هست میتونی ببینی. بعدش من مبارز دلگرمی نمیبینم تا که سردش کنم. کو نشان بده؟ همه دزد و شارلاتان هستند. نمونه اش همین فرمانده مبارزان تکاور بود که بچه مردمو میفرسته بمبگذاری خودش تشریف برده تاجیکستان عشق و حال تابستانی کنه. تجربه نشان داده که هر انقلابی با اسلحه و خشونت به انجام رسیده، آخرش عکومت اون کشور دیکتاتور میشه. همین انقلاب خودمون هم مجاهدین و چریکها و کردها و توده ای ها با اسلحه شروعش کردند و نتیجه اش شد اینی که میبینی. درد ما مردم ایران بیسوادی و فقر فرهنگیه. پره از آدمهایی مثل تو که هه ی پارازیت میپرونند به جای اینکه کمک کنند. اینم خوب تو گوشات فرو کن! من جمهوری اسلامی ایرانو به حکومتی که انسانهایی مثل تو در بدنه آن کار میکنند و عوض نمیکنم. حالا تو هر جور فکر میکنی بکن. من به عنوان یک شهروند ایرانی حکومتی میخوام که از نظام ایران بهتر باشه! ولی نیست! اگه هست نشون بده! اثبات کن که هست. تا منم همه حرفامو پس بگیرم و بگم غلط کردم.
  5
  8
  یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۵
  ۳۲
  khyar - اوپسالا، سوئد
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. حالا شما چرا همه چی‌ را رها کردی و چسبیدی به خیار من ؟ می‌دونم خیلی ازش خوشت اومده
  7
  3
  یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::khyar - اوپسالا، سوئد::]. فعلا که مردم ایران فریاد میزنند رضا شاه روحت شاد .یا خواستار بازگشت رضا پهلوی هستند .حتی معصومه قمی هم دارد به این خانواده نزدیک میشود با اینکه همیشه از این خانواده متنفر بوده البته معصومه بنا به توصیه ی اربابانش باید با این خانواده مصاحبه کنه .ولی بک کوری چشم دشمنان پهلوی اکثر مردم ایران پهلوی را فریاد میزنند و میخواهند
  7
  10
  یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰
  ۳۲
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان
  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::]. فریاد مردم الکیه شنبلیله جان! خیلی هم الکیه. شما دیگه سنی ازتون گذشته باید یادتون بیاد که مردم فریاد میزدند: لحظه به لحظه گویم / زیر شکنجه گویم / یا مرگ یا خمینی! خمینی بت‌شکن / ریشه شاهو بکن. نصرُ من‌الله و فتحٌ قریب، مرگ بر این سلطنت پرفریب. و هزاران فریاد دیگر که خودتون بهتر میدونید. حالا میخواین با همون مدل سوار سر مردم بشین؟ نه عزیزم کور خوندین. من رضا پهلوی و افکارشو دوست دارم ولی فعلا هیچ عملی ازش ندیدم. به غیر از شعار و اطلاعیه و پشتک زدن هیچ بارش نیست. پدرش اگه زنده بود من سرمو بهش میسپردم. ولی دیگه نیست. ضمانتی هم نیست که پسرش مثل خودش فکر کنه.
  9
  8
  یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۴
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::Aryanboy - فرانکفورت، آلمان::]. از اینکه دست خودت را داوطلبانه رو کردی متشکرم. عرض کردم که، تمام تلاش شما، مدافعان نظام، بدنام کردن رضا پهلویست. حتی حاضرید که از پدرش به نیکی یاد کنید چون دیگر در بین ما نیست و خطری برای حکومت ندارد، اما پسرش کابوس شما کاسه لیسان آخوند و اجنبی شده. همین که مینویسی جمهوری اسلامی بهترین نظام برای ایران هست، به خیال خود جوانها را دلسرد میکنی. در کلاس تدریس آخوند به شما چه می آموزند که مردم را اینقدر احمق فرض میکنید؟! اما همینکه بوی سوزش شما و امثلهم با هر خبری از پشتیبانی ملت از پهلوی بالا میرود برای ما بسنده میکند. بسوزید و خود را به در و دیوار بکوبید و حمایت وقدر دانی مردم از رضا پهلوی را تماشا کنید. با انتخاب اسم هایی هم که نشان از ناسیونالیزم ایرانی دارد کاری از پیش نخواهید برد. ده ها علی اکبر و میثام و محمد را در این اواخر دیده ایم که با نام زال و کوروش و داریوش به سایت های ایرانی یورش آورده اند که مثلا برای آخوند کثافت قشون جمع کنند. یک زرشک دیگر تقدیم تو باد.
  1
  8
  یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۹
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::khyar - اوپسالا، سوئد::]. بشین رو اسمت.
  2
  9
  یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵
  ۳۲
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. تو بازجوی این سایتی یا سرایه دارشی جناب سبکبار؟؟؟ معلومه بارت سبکه، کاری هم نداری و هە ی پارازیت تک موجه میندازی. چرا نمیرین یه گوشه با amirgheryou به مظلومیت و مهربونی چشمای خشگل همدیگه خیره بشین؟؟؟ من هم براتون آب دوغ خیار درست میکنم بخورین تا چشاتون بیشتر خشگل بشه. من یک شهروند ایرانیه آزادی خواه هستم و تا زمانی که این سایت اجازه بده نظرات خودمو بیان میکنم. من دستم روه روه و تو به خاطر اینکه همون روز اول گفتم قاسم سلیمانی را دوست دارم آرامشتو از دست دادی. آره دوستش دارم دست خودمم نیست حالا تو برو زیر پتوت تا فردا چهار بار سکته کن. اگه ایران هم آزاد بشه و رضا پهلوی کدخداش بشه، بازم من عکس قاسم سلیمانیرو قاپ میکنم میزنم جلوی در خونم. تا هر وقت تو و amirgheryou از جلوش رد شدید با اون چشای خشگلتون ببینید و صدا از خودتون دربیارین. بزرگترین فرق اون مرد با رضا پهلوی میدونی چیه؟ رضا پهلوی چهل سال مدافع مجازیه ایران بود. ولی اون مرد چهل سال یک مدافع واقعی. آره فرقش خیلیه!!! حالا برو زرشکاتو بشمار فردا باهاش کار داری جناب سبکبار.
  8
  2
  یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۲
  ۳۲
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان
  [::khyar - اوپسالا، سوئد::]. جناب خیار با این سبکبار بحث نکنید چون بلد نیست. مغزشم خشکه خشکه. فقط دو کلمه بلده اونم رضا پهلوی. این از اون آدماس که اگه روزی ایران آزاد بشه دوست داره بره ساواک استخدامش کنن تا جوان مردمو تکه پاره کنند. ایکاش حداقل قیافشو میدیدم ببینم با کراوات چه شکلی میشه. اه اه.
  5
  4
  یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۷
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::Aryanboy - فرانکفورت، آلمان::]. ماموری و معذور، قاطی هم داری، گناه از خودت نیست. آخوند بیشتر از این یادت نداده. فقط خودت رو بیشتر از این مضحکه این سایت نکن. با اسم قربانعلی برگردی بیشتر بهت میخوره که برای قاسم کتلت ملق بزنی.
  5
  8
  یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۶
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا
  ....اصلاَاین یارو کی هست در تمام شبکه ها نگاه کرد م شما هم در گوگل یا هر جایه دیگه را نگاه کنید اصلاَ این بنده خدا کسی نبوده من همه شبکه هایه ایرانی را میبینم واسمها را بیاد دارم اینها یک وطن پرست دلسوز را به دام انداختن برای گول زدن مردم که ثل ترور محمد رضا کلاهی آنها مدانستند کجا وکی هست اما پرژه حکومت باید تکمیل می شود برای اهداف مهمتر که منجر به کشتن ایشان شد که در برنامه نبود قبلاَ.
  0
  2
  یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۱
  ۱۰۳
  millionaire - منچستر، انگلستان
  کى بشه رضا پهلوى بى عرضه رو تو گونى کنند و بفرستنش ایران ، با اون دماغش بیاد تلویزیون اعتراف کنه ، اى بخندم من اون روز
  8
  0
  دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۹
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان
  [::Aryanboy - فرانکفورت، آلمان::]. اون مرد مدافع واقعی چی بود؟ عمامه سید علی گدا؟ که چی یک مشت افغان بدبخت و پاکستانی گشنه رو به خاطر 500 دلار ماهیانه انداخت جلو داعش خودش هم نرفت جلو که کشته بشه یا مجروح، دیگران رو شیر میکرد میفرستاد جلو!! فرق رضا پهلوی با این ترسو اینه که کسی را به کشتن نداده اینها اگر انقلاب نمیشد حداکثر سرعمله میشدند ولی به برکت انقلاب سرلشگر گدا گشنه ها شدند که به خاطر 500 دلار هر کاری میکنند
  0
  4
  دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::millionaire - منچستر، انگلستان::]. مگر وقتی سید علی و طرفدارانش رو توی بشکه میکردن ما خندیدیم که تو آرزوی خنده میکنی؟!
  0
  5
  دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۶
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان
  [::millionaire - منچستر، انگلستان::]. دماغ رهبرت هم همچین خوش ترکیب نیست!! یک غوز روش داره شبیه کوهان شتر
  0
  2
  دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۸
  نظر شما چیست؟