بانک‌های روسی و چینی به ایرانی‌ها خدمات نمی‌دهند

العربیه :به گفته مجیدرضا حریری رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین، هیچ مبادله بانکی با روسیه و چین وجود ندارد و اگر فردی با پاسپورت ایرانی در این کشورها درخواست خدمات بانکی بدهد، از ارائه آن خودداری می‌شود.

خبرگزاری ایلنا شنبه 1 اوت به نقل از حریری نوشت: «دو مشکل اساسی داریم. یکی تحریم‌های آمریکا و دومی اف ای تی اف است. در هفته‌های اخیر از سوی این نهاد مالی مکررا به سیستم‌های بانکی دنیا بخشنامه شده که چون ایران یک کشور پرریسک است، باید مبادلات مالی آن به شدت کنترل شود.»

شایان ذکر است که نام ایران از فوریه 2020 و پس از شش مرتبه تمدید مهلت برای تصویب لوایح پالرمو (کنوانسیون مبارزه با جرایم سازمان‌یافته فراملی) و سی‌تی‌اف (مقابله با تامین مالی تروریسم) در فهرست سیاه گروه ویژه اقدام مالی قرار گرفته است.
+51
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  چشممان روشن دولتهای روسیه و چین که از دوستان نظام اخوندی بودن انها هم حتما" عارشان میاید با نظام خودکامه دیکتاتوری اخوندی دوستی شان را ادامه دهند!
  1
  29
  شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۱
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  به این می‌‌گویند اقتصاد اسلامی پا با پای. نمونه شیخ علی‌. تمام مملکت را داد به چینی‌ ها. شماره حساب هم به ما نمی‌‌دهند
  1
  27
  شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۹
  ۲۷
  IranUksero - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  پس این همه از قرارداد چین تعریف می کرد حکومت چی شد همش داستانه پایگاه هوایی ایران در اختیار روسیه گزاشت اینم تشکر کردن تزار پوتین از ایران پس رو هیچ کشور نمیشه هساب کرد چه شرقی چه غربی
  0
  5
  شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۷
  ۳۴
  gholdor - ناتینگهام، انگلستان
  کشور رو به کجا میبرن با این سیاست سراسر اشتباه و بی برنامگی
  0
  7
  شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۶
  نظر شما چیست؟