شکل‌گیری هشتگ انتقادی #به_ظاهر در پی توصیف مطرح‌شده در خبر صداوسیما

رادیو فردا :صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران در یک برنامه خبری، باراک اوباما، رئیس‌جمهوری پیشین ایالات متحده را «رئیس‌جمهور به‌ظاهر سیاه‌پوست سابق آمریکا» توصیف کرده‌است.

این اظهارات واکنش‌های گسترده‌ای در برخی رسانه‌ها و وب‌سایت‌های داخل ایران، و همین‌طور در فضای مجازی همراه آورده و به شکل‌گیری هشتگ انتقادی «#به_ظاهر» انجامیده‌است.

بسیاری از کاربران این اظهارات مطرح‌شده در صداوسیمای جمهوری اسلامی را به نقد یا حتی به‌تلخی به طنز گرفته‌اند.

کاربران انواعی از ترکیب‌ها را با «#به_ظاهر» ایجاد کرده‌اند؛ از حکومت #به_ظاهر جمهوری، #به_ظاهر اسلامی، تا مردم #به_ظاهر زنده، جلاد #به_ظاهر قاضی، یا بازجوی #به_ظاهر خبرنگار.

برخی نیز این هشتگ را در مورد خود صداوسیما و یا حتی رهبر جمهوری اسلامی استفاده کرده‌اند؛ از جمله تلویزیون #به_ظاهر ملی، #به_ظاهر رهبر و یا نظام #به_ظاهر مردمی.

شماری از کاربران نیز با استفاده از این هشتگ بار دیگر هشتگ‌های مخالفت با اعدام را بازنشر کرده‌اند؛ هشتگ #اعدام_نکنید در روزهای پیش به یک ترند جهانی تبدیل شده بود و در رسانه‌های بین‌المللی نیز بازتاب پیدا کرد
+8
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  Afshin51 - کلن، آلمان

  تا وقتی این آخوندهای بظاهر انسان اما وحشی تر و احمقتر و درنده تر و حیوانتر از حیوان در رأس امور مدیریتی کشور هستند اوضاع بهتر از این نخواهد شد .
  2
  26
  شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۵
  نظر شما چیست؟