نیروی دریایی آمریکا «ماکت ناوهواپیمابر» ساخت سپاه را مورد تمسخر قرار داد

 ماکت ناو هواپیمابر ساخته شده توسط سپاه پاسداران در بندرعباسرادیو فردا :نیروی دریایی آمریکا در مجموعه ای تصویر و پیام در شبکه اینستاگرام ایران را به خاطر ساختن ماکت یک ناو هواپیمابر و استفاده از آن در رزمایش مورد تمسخر قرار داد.

نیروی دریایی آمریکادر صفحه اینستاگرام خود زیر یکی از این تصاویر که ماکت ناو هواپیمابر را در بندرعباس نشان می‌دهد نوشته است:«آنها در این کار خبره‌اند.»

پیام‌های نیروی دریایی آمریکا پس از رزمایش روز سه‌شنبه در تنگه هرمز منتشر می‌شود که ماکت این ناو هواپیمابر هدف رزمایش دریایی نیروهای سپاه پاسداران بود.

طبق اطلاعاتی که منتشر شده این ماکت از روی ناو هواپیمابر مدل «نیمیتز» ساخته شده است.

گزارش تصویری این رزمایش توسط تلویزیون دولتی ایران پخش شد و نیروی دریایی آمریکا این رزمایش را اقدامی «بدون ملاحظه و غیرمسئولانه » توصیف کرد.

روزنامه دیلی میل، در این زمینه نوشته است: این «نمایش قدرت» ایران را در مقایسه با قدرت نیروی دریایی آمریکا که دست کم ۱۱ ناو هواپیمابر در اختیار دارد، نمی‌توان جدی گرفت.

این روزنامه اضافه کرده است: نیروی دریایی ایران هیچ شناوری قابل مقایسه با ناوهای هواپیمابر و غول پیکر آمریکایی ندارد، مگر این ماکت را جدی بگیریم.

گزارش‌ها حاکی است که این ماکت توسط یک شناور یدک کش از بندرعباس به آب‌های تنگه هرمز منتقل شد.

در جریان رزمایش دریایی سپاه، قایق‌های تندرو در آب‌های منطقه حرکت می‌کردند و پس از آن توپخانه و هلیکوپترهای مجهز به موشک به سوی اهدافی در حریم دریایی ایران شلیک کردند.

در بخشی از گزارش تلویزیون ایران شلیک موشک از یک کامیون نظامی و سپس اصابت آن به عرشه ماکت ناوهواپیمابر و در پی آن شلیک موشک از یک هلی کوپتر پخش شد که ظاهرا به پهلوی این ماکت اصابت کرد.

پس از آن صحنه‌هایی از هجوم و ورود واحدهای رزمی به عرشه این ماکت و محاصره آن توسط قایق‌های تندرو پخش شد.

حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران هم در حاشیه این رزمایش گفت: «آنچه امروز در این رزمایش در سطح نیروهای هوافضا و دریایی به نمایش درآمد سراسر تهاجمی بود.»

وی با این حال تاکید کرده است که راهبرد ایران «دفاعی» است.

بر اساس آمارهای بین‌المللی، حدود ۳۰ درصد از نفتکش‌های جهان از تنگه هرمز می‌گذرند و روزانه نزدیک ۱۸٫۳ میلیون بشکه نفت و حدود ۱٫۷ میلیون بشکه فرآورده‌های نفتی و گاز مایع از این تنگه عبور می‌کند.
+49
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۰
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا

  خب حالا بذار دلشون خوش باشه! با این اسباب بازی مقوایی هم یه تعداد پاسدار کلی پول به جیب زدن و هم ته دل یکعده گاگول مشنگ عروسیه! (تهِ تهِ دلشون)!
  4
  45
  جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۱
  ۷۰
  Butler - سیدنی، استرالیا

  این کارهایی که جمهوری اسلامی می‌کند دقیقاً مثل قمپز در کردن توپ های عهد ناصرالدین شاه است که فقط صدا دارد و هیچ چیز توی آن نیست این جماعت پلید مشتی رجاله دزد و بی شخصیت هستند که از بد حادثه عنان مملکت ما را در دست گرفتند و مانند خر ملا نصرالدین بر بامی رفتند که از آن پایین نخواهند آمد مگر با تخریب بام و مرگ خوار و خفیف خودشان و ملت ما اگر میخواهد آینده روشنی داشته باشد اول باید ریشه ظلم و فساد این جماعت پلید را بخشکاند .
  3
  39
  شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۵
  ۴۲
  Ardi1978 - لس انجلس، ایالات متحده امریکا
  ناو ها که منهدم شد ای والله....جواب حملات هوایی اسراییل هم یادتون نره ....
  2
  19
  شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۵۶
  ۴۴
  samisan - توکیو، ژاپن
  یک عده خر مغز به تمام معنا و اسکل که فقط فکرشون چپاول ایران هست و این مسخره بازیها بدرد باباشون ننه هاشون میخوره امریکا اگر بخواهد قبلا هم گفتم در عرض چهل هشت ساعت کارشون را تمام میکنه
  2
  16
  شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۴۵
  نظر شما چیست؟