سازمان اتکا در ونزوئلا سوپرمارکت ایرانی تاسیس کرد + ویدیو

یورونیوز :نخستین سوپرمارکت ایرانی با حضور محدود مقام‌های سیاسی و دیپلماتیک دو کشور ایران و ونزوئلا در شرق کاراکاس رسما افتتاح شد.

دلسی رودریگز، معاون اول رئیس جمهوری ونزوئلا که در کنار عیسی رضایی مالک سوپرمارکت «مگاصیص» ایستاده بود، گفت: «ما پتانسیل‌های جمهوری اسلامی ایران را دیده‌ایم، اینکه با وجود تحریم‌ها توانسته‌اند بیش از دو هزار کالای خود را در اینجا به نمایش بگذارند. بیش از هزار محصول کشاورزان ونزوئلایی نیز در این سوپر مارکت ارایه خواهد شد تا نشانی از اتحاد بین بخش‌های خصوصی ایران و ونزوئلا برای خدمت
به مردم ونزوئلا باشد.»

جالب است بدانید نام «مگاصیص» از نام یک روستا از توابع بخش مرکزی شهرستان دشت آزادگان در استان خوزستان برگرفته شده است
که در همان سال های اولیه جنگ ایران و عراق صحنه درگیری نظامی دو کشور بود.

عیسی رضایی، تاجر ایرانی و مالک این سوپرمارکت در این مراسم با اشاره به تاثیر تحریم های آمریکا بر اقتصاد دو کشور گفت: «دست‌کم ما کشورهایی که اینچنین تحریم می‌شویم می‌توانیم بین خودمان مراوده داشته باشیم. بسیاری از کالا را شما دارید که در ایران به کار ما می‌آید و بسیاری از کالاها که شما نیاز دارید و می‌توانیم به شکلی این مراوده به وجود آوریم.»

آقای رضایی همچنین اعلام کرد که سرمایه‌گذاری اولیه در فاز نخست راه اندازی این سوپرمارکت ۱۰ میلیون دلار بوده است.
تاجر ایرانی مالک مگاصیص کیست؟
در کارنامه عیسی رضایی سمت‌ها و مناصب مختلفی وجود دارد. او نایب رئیس هیئت‌مدیره موسسه اعتباری کوثر بوده و مدیرعامل کنونی سازمان اتکا است.

آقای رضایی مدتی هم ذیحساب و مدیرمالی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا بوده و بازرس قانونی موسسه حسابرسی بنیاد تعاون سپاه.

معاونت مالی بنیاد تعاون بسیج، بازرس قانونی بنیاد تعاون تاجا، مدیرعامل شرکت حسابرسی کوثر، معاون اداری مالی موسسه مالی و اعتباری مهر، عضو در هیات‌مدیره شرکت سرمایه‌گذاری ایرانیان و عضویت در هیات‌مدیره سازمان اتکا بخش کوچکی از سمت‌هایی است که او در این سالها بر عهده داشته است.

آقای رضایی همچنین رئیس هیات‌مدیره شرکت وانیران (ایران-ونزوئلا) است.
عیسی رضایی، مالک مگاصیصاسکورت نظامی نفتکش‌های ایرانی حامل بنزین
ایران از ماه آوریل و در تقابل با تحریم‌های ایالات متحده علیه بخش انرژی دو کشور ایران و ونزوئلا، تلاش کرد تا با ارسال حدود ۱.۵ میلیون بشکه بنزین توسط ۵ فروند نفت‌کش خود، کاراکاس را در مهار بحران کمبود سوخت یاری کند.
به دنبال تهدیدهای واشنگتن در قبال این اقدام ایران، نفت‌کش‌های ایرانی تحت اسکورت هوایی و دریایی ارتش ونزوئلا در بنادر این کشور پهلو گرفتند.
+24
رأی دهید
-68

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  یک پرسش از برادران ارشادی. در ونزوئلا که حجاب این چیزها نمی‌‌شناسند. در تظاهرات دیدیم. مینی ژوپ- آنقدر کوتاه. که دیگر کوتاه تر نمی‌‌شد. پیراهن هم که نمی‌‌پوشند. همان کرست را به خاطر گرما کافی‌ می‌‌دانند.این‌ها چه جوری خرید می‌‌کنند.؟ اگر بنویسید. ورود فقط با حجاب. که ورشکست می‌‌شوید. پول هم که ندارند. مگر اینکه مجانی‌ بدهید. جالب است. زیر عکس امام و آقا. رعنا پیکر لاتین.نیمه لخت.که سهمیه مستضعفین می‌‌گیرند. صلوات هم که نمی‌‌شناسند. یک رقص سالسا سکسی‌ از تشکر .برای ریش مقدس آقا.آقا خودش با دیدن. اولین دیدار را با مستضعفین.بد نیست. احمدی مادر چاوز را بغل کرد . مادر مادرو. نمی‌‌دانم. ولی‌ ۳ خواهر زیبا.‌ای کاش من هم رهبر بودم
  12
  60
  جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۷
  ۳۶
  Revolver_Ocelot - رشت، ایران

  سگ تو روحت جمهوری اسلام ، مردمت ندارن بخورن ، تو بی همه چیز با پول مردم میری اون ور سوپر مارکت تاسیس میکنی ! وای بر اون روزی که مردم بی غیرت ما ، یکم رگ غیرتشون بخاره ! اونوقت جز جز شما رو....
  10
  62
  جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۰
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  هنرمندان ما هم چنین میکنند اول کشورهای خارجی و بیگانه بعد زنان و دختران ستم دیده کشورشان .رژیم فقر و فلاکت ایران را نمیبیند ولی برای مردم فقیر ونزوئلا سوپر مارکت میزند چرا این سوپر مارکت ها را در مناطق محروم ایران تاسیس نمیکند ؟ هنرمندان ما هم در چنین دستگاهی رشد کرده اند . چراغی که به خانه رواست، به مسجد حرام است.
  9
  45
  جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۳
  ۴۹
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا

  کار قشنگی هست این جوری برند‌های ایرانی رو تو دنیا مطرح می‌کنیم، فقط به نظرم باید این فروشگاها همه جا باشه نه فقط ونزوللا
  64
  16
  جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۵
  ۵۳
  hamidesabz - لندن، انگلستان
  ایکاش بقیه کارهایمان درست بود اونوقت این کار جای تقدیر هم داشت!
  11
  19
  جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۶
  ۸۰
  میلاد2020 - داخائو، آلمان

  عالی.. دم ایرانیها گرم که نشانه گیری اقتصادی درستی را دارن انجام میدن.. سال دیگه همین مگاسیس در اروپا هم تاسیس شده و مواد ایرانی عرضه میشه..
  50
  14
  جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۳
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  [::میلاد2020 - داخائو، آلمان::]. [::رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. قشنگه که از حلقوم مردم ایران میکشند و میدزدند و از کیسه خلیفه میبخشند ؟ چرا در سیستان و بلوچستان از اینکارها نمیکنند ؟ چرا برای شین آبادی ها مدرسه نمیسازند که با بخاری های عهد دقیانوس جزغاله نشوند ؟ چرا برای اون کودکان کار که از سطل اشغال غذا پیدا میکنند چرا برای مردم فقیر ایران اینکارها را نمیکنند ؟ چرا از این حاتم بخشی ها برای قشر کم درآمد ایران نمیکنند ؟
  12
  43
  جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۸
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه

  درضمن مشروبات الکلی هم میفروشند
  6
  34
  جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۳
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  [::میلاد2020 - داخائو، آلمان::]. [::رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. شمال دو تفنگدار ریش مقدس آقا. اگر کرم نداری و دروغ بارت نیست. و در داخائو آلمان هستی‌. خوب ۲۰ دقیقه تا مونیخ. پر مغازه ایرانی.حافظ بازار، سوپر جردان. سوپر آریانا. پس چرا آلمانی‌‌ها صف برای خرید نمی‌‌بندند.رشوه دادن به مستضعفین دنیا .از کی‌ تا حالا اقتصاد شد؟ البته زیاد هم امید به شما نباید داشت. عضو حزب. "اقتصاد مال خر است" هستید. مثل این که کوشش. به بز سوره بقره "سوره گاو" یاد بدهید.
  13
  39
  جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۷
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  یادمه شرکت سایپا دیزل مثل یه کامیون رو در ایران 120 میلیون میفروخت همونو با تجهیزات کاملتر میبرد تا آفریقا و 40میلیون میفروخت. جالبه تا چند سال گارانتی قطعات حتی شکستن چراغ هم میداد. ما همچین نخبه هایی داریم که در اولین فرصت دختران ایرانی رو زیر قیمت بازار صادر میکنن که البته غیر رسمی خیلی وقته دارن میکنن. همین ونزوئلا سفارتش فاحشه خونه دختران ایرانی بود. آمار کاملا مطمئن از کارگری در این سفارت دوران مموتی.
  8
  11
  جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۸
  ۵۵
  Attila14 - استکهلم، سوئد
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. اذیت نکن اخوندارو!. خصلت استریوتیپها همینجوریه٫ اینوری میکنن اونوری میکنن و اخرشم عقل قد نمیده و عمل میکنن از همون چارچوب محدود دیدشون!. طفلکا اومدن میلیاردها خرج کردن عشق بخرن تو فلسطین٫ دوستی بخرن تو لبنان و یمن ولی حتی شیعه های هزاره افغان هم بشرط ماهی ۳-۲ هزار دلار جیره و اقامت میگن باشه بشرطی که قطع نشه!. حالا این ونزویلایی ها خرشون از پل بگذره جواب سلام ج ا رو نمیدن!. باز این ملتهای از ما بدبخت تر بقول معروف گنجشک روزی هستن!. کی میدونه روسیه تو این ۴۰-۳۰ سال چند صد میلیارد دوشید برای انرژی هسته ای که هیچوقت نداد
  6
  15
  جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۶
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::Attila14 - استکهلم، سوئد::]. عزیز بنده فقط پرسش شرعی داشتم. خوب یک جوری پیش میاد. این ونزوئلا که ورشکسته است. پول آن‌ها هم که از پول خودمان بی‌ ارزشتر. پس چگونه باید جبران کنند.؟ با رقص تانگو ؟ بنده خودم علاقه خاصی‌ به رقص تانگو دارم. می‌‌دانم. در آمریکا لاتین هم که رسم است.مهمان عالیقدر که دارند. یک جشن می‌‌گیرند. و مهمان باید یا با خانم یا فامیل رهیس جهمبور تانگو برقصد. رقص تانگو اوباما و رهیس جهمبور زیبا آرژاانتین کرستین فرناندز یادتان می‌‌یاد ?.ونزوئلا هم که اصلا تانگو آرژانتین قبول ندارد. می‌‌گوید فقط مال ما اصل است. تانگو کاراکاس. غرور هر نفر در ونزوئلا است. فانتزی داشتم. که مثلا سران نظام. به ونزوئلا .و مادرو رهیس جهمبور دوست داره تشکر کند. یک جشن می‌‌گذارد. و حسن روحانی‌ ما، با خواهر مادرو، باید تانگو .برقصد .اخر مگر می‌‌شود. با ۱۰ کیلومتر فانتزی هم قادر نشدم شما ؟
  5
  6
  جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۳
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان
  گدا به گدا رحمت به خدا،از این مسخره تر حرف زدن عیسی رضایی که نصف فارسی حرف میزنه بعد واسه قمپز دوتا کلمه انگلیسی هم چاشنی میکنه!! یک گدا خونه بین المللی تاسیس کنند هرچی کشور ورشکسته و بدبخته عضو بشوند
  5
  5
  جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۳
  نظر شما چیست؟