پمپئو در کنگره آمریکا: جمهوری اسلامی ایران قربانی نیست، یک متخاصم است

صدای آمریکا :مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا، از کارزار فشار حداکثری به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی دولت پرزیدنت ترامپ نام برد.

مایک پمپئو روز پنجشنبه نهم مرداد ماه، در جلسه بررسی بودجه درخواستی وزارت خارجه آمریکا در کمیته روابط خارجی سنای آمریکا گفت: «ما جمهوری اسلامی ایران را آن طور که هست می‌بینیم، یعنی یک متخاصم و نه یک قربانی. ما روی کارزار فشار حداکثری متمرکز شدیم.»

وزیر خارجه آمریکا افزود: «از ماه مه سال ۲۰۱۸، درآمدهای نفتی، که برای رژیم حیاتی است و از آن برای تروریسم و برنامه‌های غیرقانونی هسته‌ای هزینه می‌کند، را تا ۹۰ درصد کاهش دادیم.»

مایک پمپئو گفت: «ما کشورهای جهان را از راه دیپلماسی، علیه آن‌ها متحد کردیم؛ شاهد آن تحریم حزب‌الله توسط کشورهای اروپایی و آمریکای جنوبی است. همچنین، آمادگی نظامی خود را در برابر تهران نشان داده‌ایم.»

وزیر خارجه آمریکا با اشاره به این‌ که «هنوز کارهای بیشتری باید انجام شود»، از شورای امنیت سازمان ملل خواست تحریم تسلیحاتی ایران را، که ۱۸ اکتبر منقضی می‌شود، تمدید کند.

مایک پمپئو در پایان گفت: «ایران در کشتی‌ها در تنگه هرمز مین‌گذاری می‌کند، به تاسیسات نفتی عربستان سعودی حمله موشکی می‌‌کند، برای حوثی‌ها سلاح می‌فرستد، و از رژیم نامشروع مادورو حمایت می‌کند. اگر شورای امنیت غفلت کند، ایران دست بازتری برای خرابکاری در سرتاسر خاورمیانه و جهان خواهد داشت.»
+29
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه
  بیقین میتوان گفت که اگر طویله رهبری با اون شیعه اسلامی اش در ایران حاکم نبود الان حهان شاهد گستردگی تروریسم نبود قبل از اینکه خمینی گوربگور شده به ایران بیاید تروریستها درجهان انگشت شمار بودند مثلا شین فن ایرلند و یا عرفات در اسرائیل اشغالی اما با آمدن خمینی ملعون و بدست گرفتن قدرت دلارهای نفتی ایران هزاران تروریست در سومالی -یمن عراق و لبنان چچن و بوسنی ووووو پدید اومدند
  0
  11
  ‌پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۳
  ۴۹
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا
  ایران ۸۰ سال هست که به نفت وابسته هست، کاری که شما در عرض ۲ سال کردید باعث شد ایران دیگه به نفت وابسته نباشه، هیچ کسی دیگه نمیتونست این کارو بکنه خدا خیرت بده مش پمپی
  11
  4
  ‌پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۸
  نظر شما چیست؟