اولین تصاویر از موشک‌های زیرزمینی سپاه

رویداد۲۴ :فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به شلیک موشک‌های بالستیک از اعماق زمین برای اولین بار در دنیا در رزمایش سپاه، اظهار کرد: این پرتاب‌ها بدون داشتن سکو و تجهیزات مرسوم انجام می‌شود.
سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه برگزاری چهاردهمین رزمایش پیامبر اعظم(ص) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خلیج فارس و غرب تنگه هرمز، اظهار کرد: برای اولین بار در دنیا شلیک موشک‌های بالستیک از اعماق زمین انجام شده است. وی افزود: در این پرتاب‌ها بدون استفاده از سکو و تجهیزات مرسوم، موشک‌های مدفون شده به یکباره زمین را می‌شکافند و اهداف خود را مورد اصابت قرار می‌دهند.
 
فرمانده نیروی هوافضای سپاه عبور از سپر موشکی و منهدم کردن سامانه‌های پدافندی دشمن را اقدامی نو و بدیع در رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۴سپاه عنوان و تصریح کرد: در این رزمایش برای اولین بار سامانه ای را مستقر کردیم و با موشک‌های ضد رادار آن را مورد هدف قرار دادیم؛ همچنین پهپادهای رزمی هوافضای سپاه از فاصله دور اهداف از پیش تعیین شده بویژه پل فرماندهی ماکت ناو هواپیمابر آمریکا را با دقت مورد هدف قرار دادند.
وی افزود: در این رزمایش جنگنده های سوخو ۲۲ سپاه اهداف با سطح مقطع کم را از فاصله دور مورد اصابت موشک‌های بالدار قرارداده و منهدم کردند.

سردار حاجی زاده با اشاره به تمرین جنگ مشترک هوافضای سپاه با نیروی دریایی در رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۴ گفت: سامانه و تجهیزاتی که در مجموعه نیروی هوافضای سپاه اعم از موشکی، پدافندی، پهپادی و دیگر امکانات قرار دارد، در کنار سایر تجهیزات سپاه در نیروهای دریایی و زمینی موجب ایجاد هم افزایی و توان بازدارندگی در کنار سایر نیروهای مسلح می شود که ثمره آن امنیت کامل امروز ایران اسلامی است.
 
فرمانده نیروی هوا فضای سپاه در پایان تاکید کرد: با مجموعه امکاناتی که امروز در اختیار داریم می توانیم هرگونه هدف متخاصم را در هر نقطه از منطقه خلیج فارس، دریای عمان و اقیانوس هند مورد هدف قرار دهیم.
+42
رأی دهید
-78

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه

  اینها فقط تصاویری از بازیهای کامپیوتری و شبیه سازی شده است
  36
  76
  ‌پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۹
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  [::varied - ریزه، ترکیه::]. خوب بلند شو بیا بازی تا سه سوته سوسک بشی.
  72
  23
  ‌پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۰
  ۴۳
  sakura - توکیو، ژاپن

  آفتابه لگن هفت دست! شام و نهار هیچی!!
  12
  69
  ‌پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۷
  ۵۸
  فضول بک - سوئد، سوئد

  در فیلم قیصر"حالا ما به همه گفتیم زدیم، شمام بگین زده، آره، خوبیت نداره".. اخر نکبت اگر راست میگی و چیزی در چنته است جلوی انفجار در نطنز که شورای عالی امنیت . گفت "علت حادثه نطنز را به دلیل 'ملاحظات امنیتی' اعلام نمی‌کند". و هزار جای دیگر چرا نمیتوانی بگیری . تازه چهار تا ماهوار مجهز می تواند تمام این موشک های زیرزمینی شما را شناسائی کند. و حتما" این کار راکرده است ...حالا هی خودتو با اسباب بازی های کیم جونگ-اون ﴿دیکتاتور خیکی کره شمالی﴾ مسخره کن
  10
  51
  ‌پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۱
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  فرمانده سپاه پاسداران در بیانیه مشترک با سفیر چین از ساخت بزرگترین اسباب بازی جهان با همکاری چین خبر داد و گفت که ساخت ماکت مقوایی از ناو آمریکایی در چند سال و با کمک مهندسان چینی تکمیل شده بود که در طی مانور جدید در خلیج فارس توسط موشکهای توانمند سپاه نابود شد ! ایشان با بیان اینکه در ساخت این ماکت بیش از ۱۰۰ هزار تن مقوا و ۱۰۰۰ تن چسب و ۲۰۰۰ تن چوب مصرف شده که پول آن از محل نفت های انبار شده در دپو های چین پرداخت شده و از این نظر به نوعی تحریمهای ظالمانه را هم دور زده ایم و به مقام رهبری و روحانیت از این بابت تبریک میگوییم
  6
  30
  ‌پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹
  ۶۷
  پیکان۵۸ - مالمو، سوئد

  خوب که چی‌ اینهم افتخاره،ملت ایران را بد بخت کردید،که بشکه،منفجر کنید،دیگه هیچ کس بلد نیست،پوتین خرشون کرده مرتب میدوشه روسیه را آباد کرده،خاک تو سره رهبران خره ایران.
  5
  29
  ‌پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۴
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  به هرکسی قسم این حکومت و عمالشون و مزدورانشون و طرفدارانشون از بیماری های مختلف و شدید روانی رنج میبرن. بدترین بیماریشون عقده های شدید حقارته. بابا خوب ماچیکار کنیم شماهارو قبل انقلاب تو دهات و شهرستانتون یونجه بارتون نمیکردن یهو شدین سردار و رهبر و رییس جمهور غیره توهم برتون داشته! واقعا حتی یکیشون اصل و نسب داره!
  11
  25
  ‌پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۲
  ۴۰
  mahdi moud - تهران، ایران

  فقط کافیه یه موشک سنگر شکن بزنن تو همون سوارخ که کل پایگاه موشکی از بین بره
  5
  25
  ‌پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۴
  ۴۸
  جناب سروان - مونرآل، کانادا
  [::varied - ریزه، ترکیه::]. نه فوتو شاپه هاهاها
  11
  4
  ‌پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۸
  ۴۸
  جناب سروان - مونرآل، کانادا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. پینوکیو دم خروس رو باور کنیم یا قسم حضرت عباستو؟.... هاهاهااون قدیمها وقتی خندق رو بدستور نظمیه خشک کردن هرکی از اونور خندق شبونه ودزدکی داخل شهر می شد بهشون میگفتن غربتی شک ندارم اقوامت از همونها هستن که شبونه وارد تهرون شدن هاهاپنجاه پوند هفتگیت رو بگیر و نون سیاهتو سق بزن تازه همونم از سرت زیاده هاهاها
  13
  4
  ‌پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۶
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::جناب سروان - مونرآل، کانادا::]. اون خندقی که میگی دقیقا منظورت کجاس؟ اگه خیابون انقلاب رو میگی خیلی قدمت نداره چون پدر بزرگ من دوران کودکی با خانواده از شهر قزوین اومدن خیابون قزوین در تهران. احتمالا فکر میکردن چون از خیابون قزوین و اسمش دروازه قزوینه حتما باید بیان اونجا ساکن بشن. به هرحال من نه محل تولدم غربته نه شهر اصالتم. در ضمن غربتی به پاکستانیهایی (بلوچها) گفته میشه که دورانی در اطراف خاک سفید در خونه های حلبی ساخته بودن زندگی میکردن. از نظر من غربتی شهرستانی یا روستایی و یا حتی تهرانی هست که زیاده خواه و زبون نفهم و فرصت طلبه. ماشالا صفات تو که خیلی متنوعتر از ایناس.
  7
  7
  جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۲
  ۱۰۳
  millionaire - منچستر، انگلستان
  وااااااى خداییش سپاه چه کرده ، اى ول ، قوى باش ایران ، قوى
  12
  6
  جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۳
  ۳۷
  ebimicro - سینت نیکلاس، بلژیک
  یادمه همون ساعات اولی که هواپیمای اوکرایینی رو با همین موشکها زدن آمریکا با ردگیری ماهواره های مادون قرمز دقیقا میدونست چه شکری خوردن اینا. منظوراز کلام اینکه از این سوراخها شاید چند تا بشکه باروت بپره بیرون ولی زیاد طول نمیکشه که با موشک درشونو گل بگیرن.
  0
  5
  جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۷
  نظر شما چیست؟