کارشناسان اسرائیلی: سر مار در تهران است

رادیو پیام اسرائیل: شماری از تحلیلگران امور امنیتی در اسرائیل بر این باورند که سر مار در تهران است و حزب الله لبنان، تنها وسیله و عاملی در دست رژیم ایران است که ماموریت دارد سر مقامات اسرائیل را گرم نگاه دارد تا رژیم ایران بتواند به قدرت یابی خود ادامه دهد و به مرحله ای برسد که در صدد حمله به اسرائیل برآید.

این ارزیابی پس از آن در برخی رسانه های اسرائیلی مطرح گردید که برخی اسرائیلیان از شکیبایی دولت و فرماندهان ارتش اسرائیل در برابر تعرضات و تحریکات حزب الله لبنان، زبان به انتقاد گشوده و گفته اند که بهتر بود اسرائیل با استفاده از فرصت روز گذشته (دوشنبه)، ضربات سهمگینی به حزب الله وارد می آورد و به یک آشتباری محدود بسنده نمی کرد.

ولی گروه دیگری از تحلیلگران اسرائیلی بر این گُمان هستند که دولت، سیاست درستی در پیش گرفته و به تحریکات حزب الله کشانده نمی شود و شکیبایی را حفط می کند و از بروز یک نبرد گسترده با حزب الله دوری می جوید، زیرا خطر اصلی را حکومت ایران و احتمال استقرار آن در سوریه می داند و باید بیشترین توان اسرائیل مصروف خنثی کردن این برنامه خطرناک رژیم ایران باشد.

نخست وزیر و وزیر دفاع اسرائیل، در همایش رسانه ای کوتاه شب گذشته (دوشنبه) از یک سو به حزب الله و حکومت ایران شدیدا هشدار دادند که اگر اسرائیل مورد تعرضی قرار گیرد، قاطعانه از خود دفاع خواهد کرد و در همان حال نیز گفتند که اسرائیل مایل به درگیری و نزاع نیست و در برابر حزب الله شکیبایی نشان داده و در جریان حمله ای که روز چهارشنبه گذشته در حومه دمشق انجام شد و طی آن یک فرمانده نیروهای حزب الله در سوریه به هلاکت رسید، هدف، جلوگیری از استقرار رژیم ایران در خاک سوریه بوده و حزب الله را هدف نگرفته بود.

آنانی که می گویند دشمن اصلی، حکومت ایران است و اسرائیل نباید به جنگ با حزب الله کشانده شود، حتی برگزاری نشست رسانه ای شب گذشته بنیامین نتانیاهو و بنی گانتس را زاید می دانند.
 
آن ها می گویند: کل ماجرایی که بعدازظهر دیروز در مرز اسرائیل با لبنان، در یک ناحیه جنگلی به نام شبعا رخ داد، حادثه کوچکی بود که حزب الله حتی وقوع آن را تکذیب می کند و در آن کسی کشته نشده و آسیبی وارد نیامده است و بنابراین لزومی نداشت که به خاطر این رویداد حاشیه ای، نخست وزیر و وزیر دفاع، شخصا در برابر خبرنگاران حاضر شوند و خطاب به رژیم ایران و حزب الله لبنان، پیام های آشکار برسانند.
 
در همین رابطه، منشه امیر در مصاحبه شب گذشته با تلویزیون کانال یک در لوس آنجلس، در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است اسرائیل پیش از پایان دوران ریاست جمهوری پرزیدنت ترامپ به حمله نظامی علیه تاسیسات اتمی رژیم ایران دست بزند، گفت: اسرائیل خواهان جنگ نیست و در این راه پیشگام نخواهد شد.

تلاش کنونی اسرائیل، به گفته برخی کارشناسان امور امنیتی در اسرائیل، باید جلوگیری از استقرار سپاه قدس در سوریه باشد.
 
آن ها می گویند: اسرائیل در سال ۱۹۸۲ دچار یک اشتباه سیاسی شد و جلوی برپایی حزب الله در لبنان را نگرفت و اکنون نباید همان اشتباه را تکرار کند و در برابر تلاش سپاه پاسداران، به نیت برپایی مواضع جنگی در خاک سرویه، دست به روی دست بگذارد.
در دو سال و نیم اخیر بارها انبارهای اسلحه حکومت ایران در سوریه و کارگاه تولید موشک های نقطه زن و همچنین تاسیسات نظامی دیگر متعلق به رژیم ایران هدف حمله هوایی قرار گرفته، که همه این حملات به اسرائیل نسبت داده شده است.
+74
رأی دهید
-26

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۱
  varied - ریزه، ترکیه

  دقیقا فتنه اصلی اسلام شیعه است که توسط طویله رهبری در ایران هدایت میشودو همین تروریستهای حزب الله لبنان توسط طویله رهبری پایه گذاری و سازمان دهی شد و الا این تروریستها بدون کمک های مالی و نظامی طویله رهبری(با درآمدهای نفت ایران ) عددی نیستند
  14
  70
  ‌پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱
  ۳۱
  grizzly - برلین، آلمان
  از کرامات شیخ ما همین را بس که شیره را خورد و گفت شیرین است!!
  4
  8
  ‌پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۸
  ۳۱
  grizzly - برلین، آلمان
  از کرامات شیخ ما همین را بس که شیره را خورد و گفت شیرین است!!
  7
  3
  ‌پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۸
  ۵۳
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  سر مار در انگلیس است و درنزد قدرتهای جهان که خمینی ملعون را به ایرانیان تحمیل کردند
  4
  36
  ‌پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۹
  ۵۶
  Attila14 - استکهلم، سوئد
  باید دید تحلیل و برداشت آخوندک و فقیه وقیح خودمون فاطی (کلاٌ خلاص مٍنً اًل آی کیو) از سر مار چیه!
  2
  11
  ‌پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۰
  ۶۸
  پیکان۵۸ - مالمو، سوئد
  کارشناسان اسرأیلی میگن مار من میگم ،لونه زنبور تو ایرانه.
  2
  9
  ‌پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۷
  ۳۳
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان
  مرگ یک بار شیون یک بار! بزنین همدیگرو تکه پاره کنید. تا هم شماها زهرتون ریخته بشه و هم ما به وطنمون برگردیم.
  3
  6
  ‌پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۴
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  داداش فقط اشتباهی مارو نزنی. ما ته مار هم نیستیم. درست نشونه بگیر.
  3
  10
  ‌پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۳
  ۴۷
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند
  سر مار تو تنبون آقاست
  2
  14
  ‌پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۴
  ۵۲
  گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی
  یک سری فضله‌ و پولک اینفکت هم تو دانمارک و کانادا و انگل‌ستان داره که با بیل باید خاموششون کرد که نه‌تنها سوختگی بلکه شکستگی نود درصدی هم داشته باشن.این اراذل و اوباش فقط یک زبان مشترک که زبان زور و تو سری هستش خوب میفهمن!
  1
  7
  ‌پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۳
  ۲۸
  IranUksero - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::varied - ریزه، ترکیه::] اگه همین اسلام شیعه نبود که تو و امثالت الان وهابی شده بودی اگه همین حزب الله نبود که امریکا و اسراییل خیلی وقت قبل ایران رو با خاک یکسان کرده بودن در زمن شاه هم به دنبال کمک کردن به لبانی ها بود اگه نمی دونستی و نه فقت جمهوری اسلامی و داعش و دیگر گروه های سنی تروریست هم توست تویله سعودی و اردوقان همایت میشن . فقط یک عده اپوزیسیون بلدن لایک بزنن برات فقط به این دلیل که مخالف نظام هستی .
  18
  1
  ‌پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۰
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::IranUksero - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. کامنت تورو خوندم حالت تهوع شدیدی پیدا کردم یه لحظه فکر کردم کرونا گرفتم. مغزهایی هستن که درونشون صرفا .. تجمع کرده.
  2
  12
  جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۲
  ۲۸
  IranUksero - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]میتونی بری خودتو بستری کنی عزیز این که شما درک نمیکنی یک نکته جزعی رو مشکل خودته .
  11
  1
  جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۶
  ۲۶
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::varied - ریزه، ترکیه::]. شما رفتی ترکیه عاشق عثمانیسم اهل سنت شدی. فرقی بین شیعه سنی نیست. اسلام همینه. پایه اسلام خشونت و کشت و کشتاره. اهل سنت تا وین پایتخت اتریش پیش رفته بودن و کلی ادم رو قتل عام کرده بودن.
  2
  0
  جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.