اسرائیل برای حمله احتمالی به ایران آماده می‌شود

ایندیپندنت فارسی: اسرائیل اولین گام‌ها را برای دستیابی به هواپیماهای سوخت‌رسان غول‌پیکر از ایالات‌متحده برداشته است. این خرید نظامی، توانایی نیروی هوایی اسرائیل را در هدف قرار دادن اهداف دوردست افزایش می‌دهد، خصوصاً با توجه به تانکرهای فرسوده‌ای که در حال حاضر در اختیار دارد.وب‌سایت آمریکایی «نشنال اینترست» در گزارشی در مورد این خرید نظامی نوشت: «ما می‌دانیم که دلیل تمایل اسرائیلی‌ها برای در اختیار گرفتن این هواپیماهای سوخت‌رسان چیست. تأمین سوخت هواپیماهای اف-۳۵ برای رسیدن به ایران.» 
 
اسرائیل هم‌اکنون حدود ۱۶ فروند هواپیمای رادارگریز اف-۳۵ در اختیار دارد. برخی منابع مدعی هستند که این هواپیماها برای حمله به مواضع سپاه قدس و نیروهای نیابتی ایران در سوریه استفاده می‌شوند. دولت اسرائیل این اخبار را تایید و یا تکذیب نکرده است.
 
هواپیماهای اف-۳۵ شعاع عملیاتی حداکثر ۱۲۷۷ کیلیومتری دارند. این در حالی است که اسرائیل چنانچه وارد درگیری نظامی با ایران شود برای رسیدن به اهداف نظامی‌اش نمی‌تواند از این هواپیما بدون سوخترسانی در میانه مسیر استفاده کند.
 
اطلاعات این گزارش حاکی از آن است که مدرن‌ترین جنگنده‌های جهان با نام «شبح» علاوه بر تانکرهای سوخت، توانایی نیروی هوایی اسرائیل را در بمباران اهداف دوردست تقویت می‌کنند.
 
در ادامه نوشته شده است که «اگر اسرائیل بخواهد ایران را بمباران کند، دولت آمریکا این کار را برایش راحت‌تر کرده است.»
وزارت امور خارجه آمریکا درخواست اسرائیل را برای خرید هشت فروند هواپیمای سوخت‌رسان KC45E پگاسوس که به‌عنوان یک ایستگاه سوخت‌گیری هوایی فعالیت می‌کنند، تأیید کرده است.
 
این توافق نظامی شامل دستیابی به تجهیزات، قطعات یدکی و آموزش به ارزش ۲٫۴ میلیارد دلار است و پیش‌بینی می‌شود نخستین هواپیما در سال ۲۰۲۳ در اختیار اسرائیل قرار بگیرد.
 
اسرائیل به‌عنوان متحد واشنگتن در خاورمیانه این خرید نظامی را در راستای «سیاست خارجی و امنیت ملی ایالات‌متحده» دانسته چرا که «این خرید‌ها ظرفیت نظامی اسرائیل را تقویت می‌کند.»
+112
رأی دهید
-47

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۱
  Darknet - لندن، انگلستان

  اسراییل برای حمله به جمهوری اسلامی اماده میشه نه ایران. بزرگترین حامی ایران قبل از 57 دولت اسراییل بود. اینقدر بی دلیل جمهوری اسلامی با این کشور که هیج مرزی نداریم، دشمنی کرد تا بلاخره مجبورش کرد واکنش نشون بده. حالا تو خبرها میگن اسراییل داره حمله میکنه. خیر . اسراییل بعد از 40 سال داره از خودش دفاع میکنه و دستگاه تروریست پرور رو در هم میکوبه. دستش هم درد نکنه. ما مردم که نتونستیم با زبون خوش به رژیم بگیم . شاید زبون زور رو جمهوری اسلامی بیشتر میفهمه
  47
  182
  ‌پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۵
  ۱۰۴
  millionaire - منچستر، انگلستان

  اسرائیل مال این حرفها نیست ، ٢٤ ساعته ایران قورتش میده
  164
  41
  ‌پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۲
  ۳۱
  grizzly - برلین، آلمان

  زکی!! این تازه سه سال دیگه این هواپیماها به دستش میرسه!! حالا تا سه سال دیگه خدا بزرگه
  81
  20
  ‌پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۳
  ۵۱
  Azad_UK - لندن، انگلستان

  [::millionaire - منچستر، انگلستان::] ایران، اسرائیل رو قورت میده؟ حالت خوبه داداش؟ چند میلیون عرب تو جنگ ۶ روز نتونستن کاری کنند حالا بد از ۵۰ سال فکر میکنی ایران چی کار می‌تونه بکنه؟ بجز زدن هواپیما و کشتی خودی؟ .
  23
  107
  ‌پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۵
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::millionaire - منچستر، انگلستان::]. دقیقاً همونجوری که تو میلیونر شدی. هم جمهوری آخوندی اسرائیل رو شکست میده وهم تو در عالم میلیونر بودن دیگه دست گدایی به طرف آخوند دراز نمیکنی برای یک تکه استخوان!
  20
  77
  ‌پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۵
  ۳۶
  freeman65 - گوتنبرگ ، سوئد
  [::millionaire - منچستر، انگلستان::]. البته اگر تنها باشه، در وهله اول آمریکاست که کمک آنها می‌کند
  19
  22
  ‌پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۱
  ۲۱
  varied - ریزه، ترکیه

  [::millionaire - منچستر، انگلستان::]. شتر در خواب بیند پنبه دانه جناب ساندیس خور لندن نشین
  19
  70
  ‌پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۲
  ۳۳
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان
  اسرائیل میتونه به مراکز مهم نظامی "حکومت" ایران حمله کنه. ولی به "ایران" هرگز! هیچ کشوری در جهان تواناییه حمله سراسری به ایران را ندارد. دلایلش هم موقعیت جغرافیایی و پیچیده نظامیه ایران است. در حال حاضر تعداد جانبازان ایران بیشتر از نیروهای زنده و سرحال اسرائیلی هست.در نتیجه تصورش هم بچگانه است. البته amirgheryou در مطالعات جنگی و فضایی بیشتر وارد است و خوشحال میشویم که نظرات ایشان را هم بشنویم.
  23
  29
  ‌پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۸
  ۵۳
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  [::millionaire - منچستر، انگلستان::]. ۴۱ ساله دارین قورتش میدین هنوز هضم نشده ؟ خخخخ ۴۱ ساله ... و میزنم میزنم راه انداختید ولی مال این حرفها نیستید و جرات ندارید فقط در حد زدن هواپیمای خودی ناو و ناوچه خودی و فرستادن موشکهای آزمایشی درست وسط خانه های مردم و در نهایت برای مانور ماکت مقوایی که با صد هزار تن مقوا و هزار تن چسب آنهم با کمک چین توانستید این ماکت را بسازید و تازه نتوانستید هم دقیق به ماکت شلیک کنید ههههههههههههه روز قبلش هم که تمرین میکردید زدید به خانه های مردم قشم و آنقدر انفجار شدید بود که شهرهای اطراف هم لرزید و انداختید گردن زلزله در صورتیکه هیچ زلزله ای هم ثبت نشد و فردای آنروز بجای شلیک به ماکت باز هم زدید به اینور و اونور خخخخخخ .
  12
  41
  ‌پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۵
  ۵۰
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا

  اسرائیل ۴۰ سال هست داره واسه حمله آماده می‌شه، جوک نگید بابا، حزب الله لبنان بغل دستشون نشسته تکون بخوره اسرائیل تکونش میده
  47
  24
  ‌پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۱
  ۵۵
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  خدا کنه! مگه اینکه همین اسرائیل از پس این حـ... ها بر بیاد!
  11
  32
  ‌پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۵
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::Aryanboy - فرانکفورت، آلمان::]. تا تحلیلهای آبدوغ خیاری تو هست ما چیکاره ایم. در اولین جنگ سراسری هر کشوری با ایران ملت تمام حکومت و خاندانشون و اموالشون رو غورت میدن بعد یه عاروق هم ادامش. و کشوری که حمله کرده با کمال تشکر از ملت ایران میره خونشون. این حکومت اندازه 4تا طویله الاغ هم پشتبانه مردمی نداره. کلا 1 طویله از تو این سایت طرفدار داشته باشه 3تا طویله هم در جامعه.
  22
  21
  ‌پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۷
  ۵۴
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  اسرائیل سی سال است میخواهد به نظام اخوندی در ایران حمله کند هیچ حمله نکرده بلکه باعث نیرومند شدن نظام اخوندی ایران هم شده است . از اسرائیل باید تقاضا کرد رژیم اخوندی ایران را بیش از این تهدید نکنید چون با تهدید کردن اسرائیل و حتی امریکا نیروهای نظامی نظام اخوندی نیرومندتر شده اند.
  12
  13
  ‌پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۰
  ۶۱
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. [::millionaire - منچستر، انگلستان::]. ...دم دروغگو. کجا اسراهیل ۴۰ سال است .دارد خودش را آماده می‌‌کند؟ اسراهیل دیگر به چه زبانی به شما گوید. نفس کش می‌‌خام. چقدر دیگر از شما بکشد.؟ روزی نیست، این اسراهیل کوچولو .سپاه شخم نزند.هنوز دست بر نمی‌‌دارند. قدس را می‌‌خواهند پس بگیرند و کاخ سفید را حسین نیه. چند سال ؟ ۴۰ سال. دیگه ماشین حسابم نمی‌‌تونه حساب کند. باید از کامپیوتر کمک گرفت، ۴۰ سال است . ایران را به "..." کشیده. چند نفر علما و سران نظام؟ ۲ میلیون. مفتخور . هفته ۴ بار می‌‌خواهند .اسراهیل را نابود کنند. ۲ میلیون ضربدر ۴ . میکند. هر هفته ۸ میلیون . ماهی‌ ۳۲ میلیون بار. سالی‌ ۳۸۴ میلیون. ۴۰ سال سر کار. همه سران نظام در عرض ۴۰ سال .با هم ۱ میلیارد ۵۳۶ میلیون بار گفتند .ما اسراهیل را نابود می‌‌کنم. بردار ارشادی . سنگ بزرگ علامت نزدن است
  12
  26
  ‌پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۵
  ۴۶
  شهلای من - بروکسل، بلژیک
  ارباب بزرگت جرات حمله به ایران را ندارد حال اسراییل قد قد میکنه اسراییل ارتش ایران را با ارتش اعراب مقایسه میکند ولی باید این را در کله اش فرو کند حساب خاک ایران با حکومت اخوندی دو مقوله جدا گانه هست اگر کسی نظر سو به ایران داشته باشد ارتش دلاور به پشتیبانی ملت از ذره ذره خاک ایران دفاع خواهند ملت ایران جنگ طلب نیست چهل سال پیش اخوند ملت ایران را فریب داد حکومت را بدست گرفت ما با لبنان و با غزه کاری نداریم چون زمان جنگ عرفات امد ایران ساک هایش را از دلار پرکردند از تهران رفت بغداد صدام چیزی نداد اما عرفات با کمال پررویی گفت ایران دوست ما و عراق برادر ما هست
  28
  12
  ‌پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۷
  ۲۶
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  دستت درد نکنه حداقل.........
  11
  8
  ‌پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۹
  ۳۳
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. زشت و قابل تامل است که "جمعی از انسانها" را (طویله الاغ) خطاب میکنی! حتما برای شمردن انسانها هم به جای "نفر" از "راس" استفاده میکنید؟! بله دیگه شما خیلی وقته در این سایت هستین و شناخته شده اید و راحت میتونین بدون سانسور توهین کنید. ولی بهرحال آب دوغ خیارو خوب اومدی، الان میرم درست میکنم یادی هم از تو میکنم. جات خالی.
  13
  17
  ‌پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۵
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::Aryanboy - فرانکفورت، آلمان::]. حق به جانب شماست، به الاغ و طویله‌اش نباید توهین کرد. این جانورانی که به نام ایرانی خود را بین ما جا زده ا‌ند خیلی بد تر از این هستند که الاغ خطاب شوند.
  19
  13
  ‌پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۱
  ۱۰۴
  millionaire - منچستر، انگلستان
  چه میدونید شماها قدرت نظامى چیه ؟ اصلن جنگ به چیا بستگى داره ؟ حالیتون نیست که ، یه مشت پیر زن و پیر مرد نشستید احساس متفکر بودن میکنید !!!همینجور برا خودتون مینویسید ، اى تو روح پدرت ممد دماغ ، هر چى خورده بودیم پرید ، مسب تو شکر ( این تیکه رو به یاد فیلم همسفر گفتم )
  17
  13
  جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۵
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::Aryanboy - فرانکفورت، آلمان::]. اگه بدونی من چقدر برای حیوانات بیشتر از انسان ارزش قایلم این حرف منو تعریف قلمداد میکنی. اگر کسی به من بگه الاغ فقط زیبایی چشماش و مظلومیت و مهربونیش به ذهنم میاد. متاسفانه ما عادت کردیم برای صفت نفهمی و بی شعوری آدم الاغ رو مثال میزنیم. اما پاکی و صداقته حیوانات با بی شرفی و بی شرمی و زیاده خواهی انسانها قابل مقایسه نیست. در ضمن درصد زیادی از پیامهای من سانسور میشه. تو اگه کامنتهای منو در سایتهای فیری میدیدی میرفتی در افق محو میشدی.
  4
  9
  جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۸
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::redsky95 - تورنتو، کانادا::]. حالا ما چه گناهی کردیم که تو دهاتی هستی و نسخه میدی بمب اتم رو در شهرهای بزرگ بزنه! بمب اتم بالاترین از این که دهاتیهایی مثل تو این حکومت رو تصاحب کردن و تهران رو زدن به نام خودشون و همه ایران رو نابود کردن.
  8
  11
  جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۰
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::millionaire - منچستر، انگلستان::]. آره داداش، قدرت نژامی به نَفَش آدم بشتگی داره که شطوری به وافور پک بژنه. میگی نه، اژ شید علی بپُرش.
  13
  11
  جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۶
  ۳۳
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. دقیقا! مخصوصا الاغهای کالیفرنیا که نژاد اصیلی هم دارن.
  7
  14
  جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۸
  ۶۱
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::millionaire - منچستر، انگلستان::]. جنگ یعنی‌ این. که هفته یک بار ۵۰ تا لاشه از سوریه می‌‌آورید. و پنهانی‌ خاک می‌‌کنید. یا می‌‌گوئید. این‌ها سربازان مدافعه حرم بودند. هنگام تمیز کاری حرم.لیز خوردند و شهید شدند.این معنی‌ جنگ برای ما است. زمانی‌ که .. ..... برای ما معنی‌ جنگ را توضیح بده.حرافی هم حد و حساب دارد.
  13
  17
  جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۱۲
  ۱۰۴
  millionaire - منچستر، انگلستان
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. سبک مغز چرند نگو درست بنویس ،نظامى اینجورى مینویسند ، رضا پهلوى بیخود بهت مواجب نمیده که
  12
  14
  جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۳
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  بنده از طرفداران رژیم ایران خواهش میکنم حداقل ... رو بیارید ایران بعد برای طرفداری رژیم ...تراوش کنید. یعنی شماها با واژه شرم آشنایی دارید؟
  2
  6
  جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۹
  ۵۲
  گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. سبک عزیز جان خودت این بچه رو سربسرش نزار . این فرق طنز و شوخی اونقدر میدونه که بین ..... ! راست میگه خوب از موقعی که اومده تو سایت شده معلم دیکته و انشای کلاسمون و به همه هم نمره ردی میده ولی اونقدر .... که طنز تو رو نگرفت. ولش کن بزار ..... انشاالله تعلی ...شریف.
  3
  4
  جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۶
  ۶۱
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. شما درک کردید .چه پاسخی به شما داد؟ "سبک مغز چرند نگو درست بنویس ،نظامى اینجورى مینویسند ، رضا پهلوى بیخود بهت مواجب نمیده که " اصلا درک کرد منظور و طعنه شما چه بود؟ توی حوزه چه به سر این‌ها می‌‌اورند ؟ که قادر به درک سادترین جمله‌ها نیستند. مثل ماشین کوکی می‌‌مانند. یکی‌ کوک می‌‌کند. و آزاد. نه ترمزی. نه فرمان. هی‌ دور خود تاب می‌‌خورند. فکر می‌‌کنند. سفینه پرواز می‌‌دهند
  9
  4
  جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۲
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی::]. چی بگم آخه؟ سلامت و پایدار باشید.
  5
  1
  جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۳
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::Aryanboy - فرانکفورت، آلمان::]. با این فرمایشتون هم موافقم. الاغ کالیفورنیا به از انسان نمای فرانکفورت!
  8
  3
  جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۷
  ۲۶
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. خب پس یه تکونی به خودت بده تا قبل اینکه دنیا با بمب اتم نیومده. ببین این حرفایی که بنیامین میزنه رو من حداقل ۱ سال پیش خوندم. اگه کامنتهای منو تو همین سایت دنبال کنی میبینی که من حداقل ۲ ماه قبل حرفای بنیامین رو اینجا زدم. اقا دنیا خسته شده. تا کی باید به خاطر مردم مظلوم تنبل مفت خور بی بخار باید صبوری نشون بده؟ تا کی باید به خاطر این مردمی که اندازه عراق بخار ازشون بلند نشد دنیا بشینه و هی شاهد رفتار تروریستی یه کشور باشه؟. خب صبر دنیا حدی داره. و میدونی که ۴۳ سال یعنی تقریبا نیم قرن کامل دنیا صبر کرد. دید بخاری بلندی نمیشه دارن شروع میکنن خودشون یه کاری کنن. شما ۴۳ سال وقت داشتی بلند شی کاری کنی. نخواستی. حالا بشین و ببین. ببین برا درک بهتر اینم بگم که از پناهنده های هموطن گرام تو خارج به عنوان افراد غیرقابل اعتماد اسم برده شده. میدونی یعنی چی؟ یعنی طرف اصلا مخالف نظام نیست. اون پناهنده قلابی که میاد خارج سوء استفاده میکنه حق یکی دیگه رو میخوره و بعدم سالی یکی دوبار یه پاش ایرانه تو گزارشان سالانه امنیتی بهشون چنین لقبی دادن
  1
  3
  جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۳
  ۲۶
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. [::amirgheryou - تهران، ایران::]. یعنی طرف نه تنها پناهنده واقعی نیست بلکه حتی نمیشه روشون حساب کرد. شما اگه سی خطی مقالات بروکینگز رند کاتام رو دنبال کنی حداقل ۱ سالی هست دارن دقیقا همین حرفو میزنن. بعدم فکر نکن این اتاقای فکری که نام بردم بچه بازیه. اینا کارشون مشاوره دادنه. اکثر اعضاشونم متخصصای امنیتی درجه یک دنیا هستن. کسایی که حداقل سابقه ۳۰ سال کار تجزیه تحلیل امنیتی تو سیا mi6 موساد و غیره رو دارن. بله بنیامین به صورت مودبانه میگه سر مار تو ایرانه ما میخواییم قطعش کنیم. اما پشت پرده الفاظ کاملا یه چیز دیگس. حالا ما کی به خودمون بیاییم بیدار بشیم و با سیاست یکم اشنا بشیم خدا میدونه. گذشت زمانی که شما میرفتی خارج میگفتی من پناهنده ام بهم پناه بدین. الان حتی همون المانی مهاجر دوست براش سواله چرا ایرانیا میان پناهندگی میگیرن و بعدم تابستون میرن ایران برا خوشگذروندن. این مطلبو دقیقا تو یکی از همین انستیتیوهای بالا خوندم. برین خوش باشین.
  0
  2
  جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۹
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. البته از حق نگذریم اگر مهندسی را باور عمیق کرده باشه و عملجات هم همین آدم و جناب سروان و آدمهای مشابه باشند، ماکت ناو را خوشگل از آب در آورده بودند. اما بقول شما همین در هپروت چرخ زدن اینها باعث میشه که آدم شک کنه که همان ماکت را هم از چینی ها خریده باشند!
  6
  2
  شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.