سپاه پاسداران از شلیک موشک‌های بالستیک از «اعماق زمین» خبر داد

 تصاویر منتشر شده از شلیک موشک توسط سپاه پاسداران ایران.رادیو فردا :خبرگزاری صدا و سیما چهارشنبه ۸ مرداد از شلیک دوباره موشک‌های بالستیک سپاه در رزمایش «پیامبر اعظم ۱۴» این‌بار «از اعماق زمین» خبر داد و تصاویر شلیک این موشک‌ها را منتشر کرد. این در حالی است که ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا، سنتکام، سه‌شنبه از آزمایش موشک‌های بالستیک در خلیج فارس به‌شدت انتقاد کرد.

ناخدا یکم بیل اربن سخنگوی سنتکام روز گذشته پرتاب موشک‌های ایرانی در جریان این رزمایش را در منطقه‌ای که محل تردد متراکم کشتی‌هاست، «غیرمسئولانه» عنوان کرد.

این رزمایش با همکاری مشترک نیروی دریایی و نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در منطقه عمومی خلیج‌فارس و تنگه هرمز برگزار شد.

سخنگوی سنتکام شلیک موشک‌ها بالستیک را تهدیدی بالقوه برای پایگاه‌های العدید قطر و ظفره امارات که میزبان نیروهای آمریکایی است، توصیف کرد.

قبلا نیز لوکاس تاملینسون، خبرنگار «فاکس نیوز» گفته بود به دنبال فرود آمدن سه موشک ایران در آبهای نزدیک به پایگاه‌های میزبان نیروهای آمریکایی در قطر و امارات ، نیروهای آمریکایی در این پایگاه به حالت آماده باش درآمدند.

بیل اربن اربن با تایید این خبر گفته است برای چند دقیقه و برای احتیاط هر دو پایگاه به حالت آماده باش درآمد، اما دوباره وضعیت عادی اعلام شد.

نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا نیز روز سه‌شنبه هفتم مرداد رزمایش دریایی سپاه پاسداران در خلیج فارس را اقدامی «غیرمسئولانه و بدون ملاحظه» خواند.

درهمین زمینه، خبرگزاری صدا و سیما می‌گوید، روز چهارشنبه نیز «موشک‌های بالستیک از اعماق زمین به صورت کاملاً استتار شده» شلیک شدند و این دستاورد می‌تواند «سازمان‌های اطلاعاتی دشمن را در رویارویی احتمالی با چالش‌های جدی روبرو کند».

امیر علی حاجی زاده٬ فرمانده نیروی هوافضای سپاه به خبرگزاری صدا و سیما گفته است «برای اولین بار در دنیا شلیک موشک‌های بالستیک از اعماق زمین و بدون استفاده از سکوهای پرداخت انجام شد».

حسین سلامی، فرمانده سپاه نیز روز گذشته با اشاره به این که راهبرد ایران دفاعی است، اظهار داشت: «ماهیت عملیاتی که امروز در سطح هوافضا و دریایی سپاه انجام شد، همگی تاکتیک‌های تهاجمی بودند».

سپاه تاکنون چندین بار از وجود شهرک‌های زیرزمینی «مملو از موشک» خبر داده و تصاویری از داخل تونل‌های حاوی موشکهای بالستیک نیز منتشر شده است.

صدا و سیما تصاویری از پهپاد‌های نیروی هوافضای سپاه نشان داده که به ماکت ناو هواپیمابر شبیه‌سازی شده آمریکا حمله می‌کنند.

همچنین هواپیما‌های سوخو ۲۲ سپاه، اهداف از پیش تعیین شده در جزایر فارور را به وسیله «بمب‌های بالدار» مورد هدف قرار دادند.

در عملیات رزم روز چهارشنبه از موشک‌های هرمز و فاتح نیز استفاده شد.

بر اساس آمارهای بین‌المللی، حدود ۳۰ درصد از نفتکش‌های جهان از تنگه هرمز می‌گذرند و روزانه نزدیک ۱۸٫۳ میلیون بشکه نفت و حدود ۱٫۷ میلیون بشکه فرآورده‌های نفتی و گاز مایع از این تنگه عبور می‌کند
+17
رأی دهید
-64

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  پس علت خراب شدن خانه ها و انفجار در قشم هم مشخص شد و آنرا ربط دادند به زلزله در صورتی که هیچ گونه ثبت زلزله ای نشده و لرزش آنقدر شدید بوده که تا بندر عباس هم لرزیده سپاه روز قبلش داشته موش موشک هایش را آزمایش میکرده که باز خانه های مردم را هدف قرار داده و بعدش هم اومدند مانور بدهند با اون ماکت که باز هم گند زدند و مو شکی به هدف نخورد خخخخ و باز هم آبروریزی و بساط خنده برای دنیا فراهم کردند
  6
  50
  ‌چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۷
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه

  صحنه های شلیک موشک از بازیهای کامپیوتری مانند ملیس وار .. غیره پیاده شده است
  7
  32
  ‌چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۳
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  درود بر ولایت مطلقه جمهوری اسلامی شیعه موشکی اتمی امام زمانی ایران.
  68
  10
  ‌چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۳
  ۳۵
  janahi - دبی، امارات متحده عربی

  با این شلیک الحمدالله کل مشکل کشور و مردم حل شد !! دلار ارزون شد اجناس پایین آمد و کار برای جوانان کشور فراهم شد !! امنیت مردم بالا رفت . و همه صاحب خانه و مسکن شدند!!
  3
  40
  ‌چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۰
  ۴۵
  فریاد عدالت - کالیفرنیا، ایالات متحده امریکا
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. فاطی به ولایت مطلقه فقیه بگو به جای موشک بازی یه فکری هم برای گرانی روز به روز، فقر و فحشا و سقوط ارزش ریال بکنه.
  0
  13
  ‌چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۵
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. حالا با این شیعه پوشکی کجای دنیا را میخواهی فتح کنید ، کاری نکنید که مثل کربلا سلاخی بشید ،گنده شما را با دو شماره کتلت کردند ، حساب بقیه شما مشخصه ، هوس قیمه حسینی کردی ؟؟؟
  0
  11
  ‌پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۲
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  ماشالا پاسدارها از اعماق روده هاشون موشک ول میکنن. بوش هم تا اینجا میاد. البته شب مانور لوبیا کوفت کردن بی شرفهای دلقک
  0
  8
  ‌پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۶
  ۴۶
  Tony Arzenta - کی یف، اوکراین
  «اعماق زمین»؟فقط ژول ورن میدونست چه خبره اونجا, موشک‌های بالستیک از «اعماق زمین» موهوماتی بیش نیست کبلایی
  0
  8
  ‌پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۶
  نظر شما چیست؟