مرکل به اردوغان: درگیری با یونان به معنای جنگ با همه اروپاست

العربیه :رسانه‌های یونانی گزارش کردند که آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان به رجب‌طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه اعلام کرده یونان جلوی هرگونه حفاری در آب‌هایش را خواهد گرفت.

مرکل همچنین به اردوغان درباره پیامدهای تنش با یونان هشدار داد که در صورت هر گونه درگیری میان ترکیه و یونان، همه اروپا در مقابل آنکارا خواهد ایستاد.

پیش از این شبکه OPEN TV آلمان گزارش کرده بود که مرکل نقش سازنده‌ای در تحولات میان آنکارا و آتن ایفا کرده و تصمیم ترکیه در ارسال نکردن کشتی اکتشافی خود از آب‌های یونان به تماس مرکل و اردوغان ارتباط داشت.

صدراعظم آلمان به اردوغان گفته بود که یونانی‌های شوخی نمی‌کنند و جلوی هرگونه حفاری در سرزمین‌هایشان را می‌گیرند و اگر کشتی Oruç Reis به حفاری در مدیترانه بپردازد، درگیری‌های جدی رخ خواهد داد.

آنگلا مرکل رجب اردوغان را تهدید کرد که در صورت درگیری با یونان، با همه اروپا و نه تنها یونان مواجه خواهد شد و این موضوع عواقب به شدت وخیمی برای او در پی خواهد داشت.

OPEN TV گزارش کرد که مرکل به اردوغان گفته باید بین پایان دادن به تحرکات تحریک‌آمیز علیه یونان و گفتگو با اروپا یا تحریم‌های آلمانی-اروپایی علیه آنکارا یکی را انتخاب کند.

نیکوس دندیاس، وزیر امور خارجه یونان در روزهای اخیر گفت که رفتارهای غیرقانونی ترکیه در شرق دریای مدیترانه، ساختار پیمان ناتو و همچنین روابط آنکارا با اتحادیه اروپا را تهدید می‌کند
+36
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران

  انگلا مرکل تو سخنگوی اروپایی؟ قبلا در نگ هانی تروکیه بزرگ لوی اروپا ایستاده و بازهم لازم باشه می ایسته. یونانی جماعت انقدر عوضی هستن که حقی به جانبشون نباشه. تو خودتو براشون پاره نکن. برو پاچه خاری پوتین.
  39
  12
  ‌سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۳
  ۴۷
  gerexan - لندن ، انگلستان
  جزایربحساب یونانی نزدیک مرزهای خالی همه به ترکیه تعلق دارد که سال 2023 باید تحویل دهد چون انجا را ایتالیا از عثمانی گرفته بود و در اواخر جنگ جهانی دوم خواست تحویل ترکیه بدهد ولی ترکیه بخاطر بی طرفی در جنگ تخویل نگرفت و بعد خود المان خواست انجا را برای ترکیه پس بدهد باز بخاطر بی طرفی ترکیه قبول نکرد بلاخره به یونان دادند که حالا دوباره قرارداد لوزان برسی خواهد شد و ترکیه با نفوذ زیادش در سیاست و قدرت منطقه انجا را پس خواهد گرفت والا به قول رئیس حمهور قبرس یونانی گفت " اگر با ترکها در بافتید کل قبرس را برای همیشه ترکها خواهند گرفت و کاری از دست ما ساخته نیست " عثمانی در اوخر انجا ها و حتی شمال عراق و سوریه را نباخته بود فقط در لوزان از ضعف ان موقع ترکیه استفاده کرده کلک زدند گرفتند و حالا در مجبوریت پس دادن هستند و اروپا دیگر ابرقدرت نیست نظاره گر هست !
  13
  6
  ‌سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۷
  ۴۵
  Parsina - بروکسل، بلژیک
  نه تنها سخنگو بلکه آلمان به نوعی لوکوموتیو و رهبر اروپا هم هست ۰از طرفی اگر اروپا و کمکهای اروپا و امریکا نبود ترکیه همین هم که داره نداشت پس اردوغان زیادی قدقد میکنه و شما هم هموطن نگو ترکیه و یا (تروکیه که نوشتی)بزرگ ۰
  6
  12
  ‌سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۸
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  وقتی یه خانوم میگه بیا یونانی حال کنیم میدونی معنیش چی هست؟ خخخ
  7
  6
  ‌سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۸
  ۴۰
  tarkofski - استکهلم، سوئد
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. آخه بچه غربتی تو چیکاره هستی‌ که در مورد همه چی‌ نظر میدی ؟ اردوغان فاشیست حمایت کردن داره ؟؟؟ وقتی‌ سواد نداری خفه کار کن تا اونایی‌ که صاحب نظر هستن حرف بزنن .خیلی‌ آدم غیر قابل تحملی هستی‌
  9
  18
  ‌سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۹
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::Parsina - بروکسل، بلژیک::]. خواهیم دید انگل مرکل چیکارس. البته هر وقت از اتاق خواب پوتین درومد.
  5
  6
  ‌چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۴۸
  ۴۷
  gerexan - لندن ، انگلستان
  امریکا که گوشش بدهکار چرندیات یونان نیست چون نمی خواهد یونانی ها با روسها در دریای اژه همکاری کنند و بهترین اش قویتر شدن ترکیه هست که روسیه را دور می کند و رهبر یونان میچو بیشتر از دست ترکیه به خاله المانی اش مرکل شکایت می کند که در چند وقت پیش مرکل به میچو گفت : کل دریا مال شما نیست انجا منطقه دادستد مابین دیگر کشورها ی همسایه هست و ادعای مالکیت شما به کل دریا بخار چهار تا جزیره کوچک به جای نمی رسد البته همان جزایر کشورهای دیگر بعد از جنگ جهانی دوم تحویل یونان دادند برای امانت فقط !
  0
  3
  ‌چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۳
  نظر شما چیست؟