سرقت ۴ میلیاردی از ویلای قلهک

 پلیس پایتخت زن و‌ مرد سارقی را که در پوشش سرایدار اقدام به سرقت چهار میلیاردی از یک ویلا در قلهک کرده بودند، دستگیر کرد. حدود ۱۰ روز پیش کلانتری ۱۲۴ قلهک در جریان سرقت از یک خانه ویلایی در محله قلهک قرار گرفت که تیمی از مأموران کلانتری برای بررسی موضوع به محل سرقت مراجعه کردند.

پس از حضور مأموران در محل سرقت و بررسی‌های اولیه مشخص شد اموال باارزشی ازجمله طلا، چند تخته فرش دستباف، حدود ۳۰ عدد ساعت برند، مقادیری دلار، چند عدد تابلو فرش و یک خودرو ‌هایما از ویلای مالباخته به سرقت رفته است.

مأموران کلانتری ۱۲۴ قلهک در تحقیقات بیشتر دریافتند که صاحب ‌ویلا یک روز پیش از سرقت یک زن و مرد را به‌عنوان سرایدار خانه خود استخدام کرده بود. شب سرقت هم صاحب‌خانه به مراسم عروسی رفته بود.
بررسی‌های بیشتر نشان داد که صاحب ‌ویلا یک خانه سرایداری در کنار خانه خود در اختیار این زن و مرد سرایدار قرار داده بود که پس از بازگشت آنها به خانه مشخص شد سرایدارها در خانه حضور ندارند، وسایل آنها در خانه سرایداری باقی‌مانده، اما لوازم ویلا به سرقت رفته بود.

مأموران انتظامی نخستین سرنخ را در خانه سرایداری پیدا کردند و پس از تحقیقات اولیه متوجه شدند با خودروهای به سرقت‌رفته در شهرستان بروجرد سوخت‌گیری صورت گرفته است.

مأموران کلانتری ۱۲۴ قلهک به سرعت پس از اخذ دستور مقام قضائی به شهرستان بروجرد اعزام شدند و با بررسی حساب‌های بانکی زن و مرد سرایدار متوجه شدند مقادیر زیادی پول به حساب‌های آنها واریز شده و درحال واریز است.
بررسی‌های تکمیلی نشان داد سارقان اموال سرقت‌کرده را که چهار‌میلیارد ارزش داشت، به مالخران فروخته و در ازای فروش آنها مبالغی را دریافت کرده‌اند.

در ادامه پس از هماهنگی با مقام قضائی، مأموران انتظامی پنج نفر از مالخران این پرونده را که مبالغی به حساب‌های سارقان واریز کرده بودند و درنهایت دو سارق را بازداشت کردند.

سردار ظهیری، رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: «در مجموع در این پرونده هفت نفر بازداشت شدند و تمام اموال سرقتی از سارقان کشف شد. متهمان نیز پس از انتقال به تهران به مرجع قضائی معرفی شدند و پس از اعتراف به جرم خود با دستور مقام قضائی به زندان انتقال یافتند و اموال سرقتی تحویل مالباخته شد.
+6
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.