این خواستگاری فقط هر ۶۸۰۰ سال یک بار رخ می‌دهد

العربیه :یک مرد جوان آمریکایی توانست با انتخاب زمان درست، از لحظه خواستگاری خود رویدادی بسیار ویژه‌ای بسازد که تا 6800 سال دیگر کسی نمی‌تواند تجربه مشابهی داشته باشد.

مردی به نام «جان نیکوترا» درست در لحظه‌ای از دوست دختر خود خواستگاری کرد که جهان شاهد عبور دنباله‌دار نئووایز بود. این اتفاق در 17 ژوئیه 2020 رخ داد و براساس محاسبات فلکی این دنباله‌دار 6800 سال دیگر، مجددا مشاهده خواهد شد.

جان نیکوترا پیش از این نیز قصد داشت به شکل ویژه‌ای از دوست دخترش در دریاچه «کریتر» در نزدیکی یک دهانه آتشفشانی در جنوبی ایالت اوریگون خواستگاری کند، اما به دلیل انتشار کرونا و محدودیت‌های رفت و آمد، این برنامه نقش بر آب شد.

این مرد جوان که به فضا و نجوم هم علاقه دارد، تصمیم گرفت این بار فرصتی را از دست ندهد و دست به کاری بزند که تا هزاران سال دیگر کسی نتواند آن را تکرار کند و میان او و کسی که دوباره بتواند آن را تجربه کند، حدود 150 نسل فاصله باشد. او دنباله‌دار نئووایز را انتخاب کرد و برای این کار به منطقه اولد فورگ نیویورک در نزدیکی منزل پدری‌اش رفت تا دنباله‌دار را ببیند.

یکی از دوستان جان نیکوترا توانست یک عکس یادگاری از جان و دوست دخترش «اریکا بندراک» 26 ساله ثبت کند که در آن جان حلقه به دست روبروی اریکا زانو زده و دنباله‌دار نئووایز در پشت سر آنها در حال عبور است.

این تصویر جالب، توجه بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های آمریکایی و بین‌المللی را به خود جلب کرد. دنباله‌دار نئووایز که از فاصله 250 میلیون کیلومتری زمین می‌گذشت، پس از چند شب حضور در آسمان در 23 ژوئیه از نظرها پنهان شد، تا 6800 سال دیگر مجددا در آسمان کره زمین ظاهر شود.
+54
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  امان از دست این متقلبان مجازی! صد درصد با همدیگه هماهنگی کرده بودند و با نرم‌افزار هر جور که بخوای میتونی واسه خودت شکل و شمایل درست کنی. یه عکسم من دارم که روی حلال ماه دارم اسکیت سواری و فیلیپ میزنم.
  57
  12
  یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۶
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه

  این هم از مزیت های علاقه مند بودن به نجوم است که زمان دقیق را محاسبه کند
  4
  33
  یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۷
  ۴۷
  جناب سروان - مونرآل، کانادا
  همین دوتا عاشق پیشه تا ماه قمر در عقرب شد از هم جدا میشن هاهاها
  17
  3
  یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۷
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. پس تو هم مانند جدت خمینی گوربگور شده ریش در کره ماه گذاشته ای یا مثل پیامبرت سوار بر الاغ فضاپیمای عنیفر رفتی کره ماه و شق القمر کرده ای
  6
  19
  یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۷
  ۴۰
  2zdO3rghat - آرلون، بلژیک
  منتظر خاصبودن روز طلاقتون هستیم تو ایندوره زمونه کی ازدواج میکنه هرکیم ازدواج کرده یا طلاق گرفته یا داره طلاق میگیره
  15
  2
  یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۳
  نظر شما چیست؟