هشدار نتانیاهو به ایران: اجازه استقرار نظامی در مرزهای شمالی اسرائیل را نمی‌دهیم

نتانیاهو: هیچ‌ ضربه‌ای علیه نیروهایمان را تحمل نخواهیم کرد
بی بی سی :بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، هشدار داده است که به ایران اجازه "استقرار نظامی در مرزهای شمالی" اسرائیل را نخواهد داد.

اسرائیل در شمال با لبنان و سوریه هم‌مرز است و آقای نتانیاهو حفاظت از مرزهای شمالی در برابر ایران را "سیاست ثابت" اسرائیل توصیف کرده است.

آقای نتانیاهو با اشاره به تنش‌های اخیر در پی کشتن یکی از اعضای حزب‌الله لبنان در حمله موشکی اسرائیل به خاک سوریه، گفت "لبنان و سوریه مسئول هر حمله‌ای هستند که از خاک آن‌ها علیه اسرائیل اجرا شود."

شش روز پیش در حملات موشکی منتسب به اسرائیل به حومه دمشق، چند نفر از جمله علی کامل محسن، یکی از اعضای ارشد جنبش حزب‌الله لبنان، کشته شدند.

رهبران حزب‌الله همواره درباره هدف گرفتن اعضای خود به اسرائیل و انتفام‌جویی در صورت چنین حملاتی هشدار داد‌ه‌اند.

سه روز بعد از این حمله ارتش از تقویت نیروهای خود در مرزهای شمالی خبر داد و گفت که در صورت نیاز اقدامات دیگری هم انجام خواهد داد.

ارتش اسرائیل در توییتی اعلام کرد که تقویت نیروها در شمال بر اساس "ارزیابی وضعیت" در این منطقه صورت گرفته است. بنیامین نتانیاهو هم امروز یکشنبه ۲۶ ژوئیه (۵ مرداد) از برگزاری "جلسه‌های مداوم برای ارزیابی اوضاع با وزیر امنیت و فرمانده کل ستاد ارتش" خبر داد و گفت ارتش اسرائیل "برای واکنش در مقابل هر تهدیدی آماده است."

آقای نتانیاهو گفت: "اجازه نمی‌دهیم که به امنیت ما خدشه وارد کنند یا مردم ما را تهدید کنند. هیچ‌ ضربه‌ای علیه نیروهایمان را تحمل نخواهیم کرد."

جنبش حزب‌الله لبنان از سوی حکومت ایران حمایت می‌شود و در مناطقی از سوریه هم به عنوان هم‌پیمان ایران و حامی حکومت بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، حضور دارد.

اسرائیل ایران را مسئول تحرکات حزب‌الله و دیگر گروه‌های مورد حمایت جمهوری اسلامی می‌داند. علاوه بر این اسرائیل همواره هشدار داده است که به ایران اجازه نخواهد داد با برقراری پایگاه نظامی در سوریه، اسرائیل را تهدید کند.

اسرائیل بارها در ماه‌های اخیر به مواضع گروه‌های مورد حمایت ایران در سوریه حمله کرده است، هر چند که در بیشتر موارد و بر اساس سیاستی سنتی ارتش اسرائیل درباره مسئولیت خود در این حملات سکوت کرده است.

حملات روز جمعه ۲۴ ژوئیه به منطقه قنیطره در خاک سوریه و در نزدیک مرز اسرائیل، از جمله حملاتی بود که ارتش اسرائیل آن را تایید کرد.

اسرائیل گفت که در پاسخ به پرتاب خمپاره از سوریه به بلندی‌های جولان، با هلی‌کوپترهای خود قرارگاه دیدبانی نیروهای سوریه را هدف گرفته است.

بلندی‌های جولان بخشی از خاک سوریه است که بعد از جنگ شش روزه اسرائیل و اعراب در سال ۱۹۶۷ به اشغال اسرائیل درآمد.
+50
رأی دهید
-18

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  مدتهاست استقرار کردیم، تو خبر نداری! فکر کردی کی بود که پوز عمریهای وحشی آدمخوار رو تو سوریه زد؟!
  35
  13
  یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۶
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه
  تنها حزبی که میتواند در مقابل تروریستهای اسلامی با قاطعیت عمل کند حزب لیکود برهبری نتانیاهو است و امیدوارم در انتخابات بعدی این حزب سر قدرت بماند بهرحال اگر نتانیاهو کناره گیری کند گیدئون سار هست که قدرت را بدست بگیرد
  9
  27
  یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۷
  ۸۰
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  [::varied - ریزه، ترکیه::]. تو دیگه از کجا پیدات شد .. خائن... همه تونو برین شنا تو دریا رو یاد بگیرین. کمی صبر کن.
  12
  4
  یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۵
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  درود به تو نیانیاهو. به نظر من اگه بمب اتم بزنی تو قلب تهران و مشهد و شیراز و اصفهان و تبریز حق داری. کشوری که میخواد نابودت کنه رو میتونی با بمب اتم بزنی. اوناییم که معترضن خب برن نظام رو ساقط کنن دیگه. نمیشه که به علت تنبلی و بی بخاری تون اسراییل همینطور بشینه تا بیایین نابودش کنین
  7
  13
  یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۲
  نظر شما چیست؟