جسد موبد زرتشتیان کالیفرنیا و دو همراهش در کرمان پیدا شد

ایران اینترنشنال : پیکر به قتل رسیده آرش کسروی، موبد زرتشتی و دو دوستش که  از ۳۱ تیر ماه ناپدید شده بودند روز چهارم مرداد در شهر ماهان پیدا شد.کسروی، ساکن کالیفرنیا بود و از سال گذشته برای شرکت در آیین درگذشت پدر خود داریوش کسروی به ایران سفر کرده بود و پس از آن برای رسیدگی به کارهای انحصار وراثت به طور موقت در کرمان اقامت داشت.
 
وب‌سایت هفته نامه امرداد که اخبار و رویدادهای زرتشتیان ایران را پوشش می‌دهد در همین باره خبر داد که آرش کسروی، موبد زرتشتی، از سه روز قبل به همراه دو تن از دوستانش ناپدیده شده بود و اکنون پیکر بی‌جان هر  سه تن آنها در شهر ماهان کرمان پیدا شده است.
 
بنابر این گزارش، پس از ناپدید شدن آرش کسروی و دو تن از دوستانش، خانه مسکونی این موبد زرتشتی جست‌وجو شده اما «اثری از او پیدا نشده بود» و بستگان این سه تن، پلیس آگاهی کرمان را در جریان گم شدن این موبد زرتشتی و دو تن از همراهانش گذاشته بودند.
 
وب‌سایت هفته نامه امرداد  افزود که «پس از سه روز پیکر بی‌جان آرش کسروی و دو تن از دوستان او در شهر ماهان» پیدا شده است و «به گفته شاهدان، پلیس آگاهی قتل را تایید کرده» است اما هنوز «هویت قاتل یا قاتلان و انگیزه‌ قتل نامشخص است.»
 
آرش کسروی، موبد زرتشتی و فرزند مهربانو کاویانی و داریوش کسروی در سال ۱۳۴۶ خورشیدی در کرمان زاده شده بود. همسر او گیتا نیکزاد است و دو فرزند به نام‌های آراد و دینا دارند.
 
این موبد زرتشتی نزدیک به ده سال بود که با خانواده خود از ایران به کالیفرنیا کوچ کرده بود و در «در‌مهر» کالیفرنیا به موبدی و برگزاری آیین‌های دینی می‌پرداخت.
 
آرش کسروی سابقه همکاری با هفته‌نامه امرداد که از سال ۱۳۷۸ در ایران منتشر می‌شود را نیز داشت و در سال‌های نخستین انتشار این هفته‌نامه به عنوان «دبیر گروه مردم» با آن همکاری می‌کرد.
 
منبع نزدیک به زرتشتیان ایران گزارش دادند که همزمان اسفندیار اختیاری، نماینده زرتشتیان در مجلس، ساعتی قبل ضمن گفت‌وگو با فرمانده نیروی انتظامی کرمان، خواستار پیگیری دقیق قتل این موبد زرتشتی و برخورد با مسببین آن شد.
 
فرمانده نیروی انتظامی کرمان به نماینده زرتشتیان در مجلس گفته است که آگاهی کرمان پیگیر موضوع قتل آرش خسروی است و عنوان کرد که اداره آگاهی کرمان با دقت و‌ پیگیری ویژه، پرونده قتل آرش خسروی و دو همراه او را دنبال خواهد کرد تا تحقیقات در این باره سریع‌تر به نتیجه برسد.
+48
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  قاتل یا قاتلین ایشان کسی نیست جز سپاه و اطلاعات سپاه و رژیم اشغالگر اسلامی
  27
  133
  یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۵
  ۴۵
  tabatabayi - آلمان، آلمان

  چشم هم کیش ایشان، تریتا پارسی روشن! رییس نهاد منحوس نایاک که در آمریکا دوندگی و لابیگری برای ملاها می کند و به افکار عمومی آمریکا و سران حزب دموکرات می گوید که ایران کشور امنی است و آخوندها رام شدنی هستند. بفرمایید تحویل بگیرید! جناب نایاکی! این بود امنیتی که تو به دروغ مدعی می شوی؟
  17
  96
  یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۸
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  یادشان گرامی باد , قاتلان و جنایتکاران نظام جنایتکاراخوندی اینها را به قتل رساندن و غیرت این را ندارن که علنا" اعتراف کنن این جنایتها را انجام داده اند.
  15
  48
  یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۹
  ۲۸
  agha_ehsan - تهران، ایران

  بعد 1400 سال هنوز دارن ایرانی ها رو به قتل میرسونن و بازم عده ای خانوادشونو برمیدارن میبرن پابوسی اعراب که همونجا تو فرودگاه به پسرهاشون تجاوز کنن ولی کو نشان از خرد و آدمیت در گونه انسان ایرانی امروزه
  14
  48
  یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۱
  ۴۵
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان

  ادرس بدم برد بگیرید: قرارگاه سپاه هفتم صاحبالزمان کرمان(همان لشکر ۴۱ ثارالله سابق) به احتمال زیاد این دو بیچاره را به حراست استانداری در کشیدند و از اونجا به قرارگاه بردن و دادن دست اطلاعات سپاه، مابقی قضیه هم در ماهان تحویل داده شد
  14
  36
  یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱
  ۸۰
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::]. چغندر خانم تو دوباره مغزتو خواستی به کار بندازی که متاسفانه اراجیف نوشتی.. تو از کجا فهمیدی که کار سپاهه؟ بیکاره سپاه که بیاد یه بیچاره رو الکی به قتل برسونه؟ اینهمه زرتشتی تو ایران زندگی میکنن کسی باهاشون کاری نداره. حالا تو اودی زر میزنی. شعورتو به کار بنداز. که به کار نمیفته.
  31
  13
  یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۲
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::agha_ehsan - تهران، ایران::]. خب کی میکشه؟. ایا عربن؟. ایا هندی ان؟. ایا عراقی ان؟. ایا فرانسوی ان؟. خودمون میکشیم. قاتل ایرانی مقتول ایرانی. نه عربه نه هندی نه فرانسوی نه عراقی.
  8
  12
  یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۵
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::میلاد2020 - داخائو، آلمان::]. این را راست گفتی‌. سپاه وقت ندارد. این‌ها را بکوشد. به اندازه کافی‌ مشغول کشتن زن. بچه .کودک. در خیابان. زدن هواپیمام خودی با موشک.این چیزها است. .....کیلو چنده ؟ که اینقدر دوست داری؟ خوب بگو. پول می‌‌ذاریم سر هم. تا اینقدر موس موس آخوند نکنی‌
  7
  14
  دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۷
  ۸۰
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. بدبخت من مثل تو وطن فروش نیستم اجنبی.. آره آدم پدر و مادر بد ممکنه داشته باشه ولی دلیل نمیشه که سقف روی سرشو خراب کنه و پدرو مادرشو بکشه... شماها که تو کمپ لیبرتی نشستین.....
  7
  6
  دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۷
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::redsky95 - تورنتو، کانادا::]. شما چرا میخواهی همش بگی ایرانیا همشون بد هستن؟ چرا یه چیزی میگیم فوری میگی همه ایرانیا اینکار رو کردن؟ هر کشوری آدم خوب و بد داره همه که اونجوری نیستند
  2
  6
  دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۷
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  [::میلاد2020 - داخائو، آلمان::]. تمام خلاف کاری ها(اختلاس،دزدی،زورگویی،قتل،غارت) در ایران توسط سپاه پاسداران انجام میگیرد
  2
  2
  ‌سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۲۰
  ۸۰
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  [::hassan5 - تهران، ایران::]. برو کنار بزار کرونا بیاد حال کنی باهاش، البته تو بدون کرونا هم مخت معیوبه... خودتو قاطی میکنی و ....مینویسی بیسواد.
  2
  1
  ‌سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۷
  نظر شما چیست؟