حمله اسرائیل به دمشق پس از سفر سرلشگر باقری به سوریه/ اتفاقی بزرگ در راه است؟

سفر سرلشگر باقری به سوریهانتخاب :احتمالا در روز‌های آینده شاهد تحولات سریعی در میدان خواهیم بود، که طی آن در برابر یک تابستان داغ قرار می‌گیریم، بویژه در صورتی که حزب الله تصمیم به واکنش نشان دادن به شهادت یکی از عناصر خود در جریان حمله اسرائیل بگیرد.

 رای الیوم نوشت: توصیفات مملو از نگرانی رسانه‌های اسرائیلی به نقل از موسسه امنیتی رژیم صهیونیستی، همزمان با سفر رئیس ستاد مشترک نیرو‌های مسلح ایران، محمد باقری به دمشق و امضای توافق همکاری نظامی و امنیتی و اعلام تجهیز نیرو‌های مسلح سوریه به سامانه‌های دفاع هوایی از نوع پاور و خرداد هم باعث نشد که صهیونیست‌ها پیام‌های بازدارندگی پس از سفر باقری به سوریه را در نظر گرفته و بار دیگر به جنوب دمشق حمله نکنند. گفته می‌شود حمله اسرائیل متوجه محموله سلاحی شده که به سمت سوریه در نزدیکی فرودگاه دمشق حرکت می‌کرده و در آن یکی از عناصر حزب الله جان باخته. طبیعت این حمله نشان دهنده میزان راحتی عمل اسرائیل برای ضربه زدن به اهداف مورد نظر و رساندن پیام است.

در ادامه این مطلب آمده است: دلیل دیگری که حاکی از به زحمت نیفتادن اسرائیل در تجاوز دوباره به دمشق است، مربوط به اطلاعاتی است که براساس ان، ترامپ به نتانیاهو چراغ سبز انجام هر گونه عملیات نظامی را داده و متعهد شده است از وی حمایت کند، بویژه آنکه بولتون در کتاب خود فاش کرده که ترامپ در سال ۲۰۱۷ امادگی خود برای حمایت از نتانیاهو در هر جنگی در خاورمیانه را اعلام کرده است.

اعلام شهادت یکی از عناصر حزب الله در جریان تجاوز اخیر اسرائیل، این حزب را در تنگنای سختی قرار می‌دهد، به دو دلیل اصلی:

اول آنکه ایران از تفکر پاسخ دادن به ترور سردار سلیمانی یا تجاوز مکرر اسرائیل به سوریه، براساس درگیری با اسرائیل در مقابله‌ای سرگشاده، حمایت نمی‌کند، بویژه انکه اسرائیل در حال آماده سازی خود برای هر گونه حرکتی از سوی ایران بوده و در کنار برخورداری از حمایت آمریکا در هر مقابله احتمالی، توانسته است روند عادی سازی روابط با دولت‌های عربی را نیز به خوبی پیش ببرد. در این میان، ایران بیش از هر چیز به دنبال مقابله با نیرو‌های آمریکایی در منطقه است.

دوم آنکه ارتش سوریه در حال زمینه سازی برای یک عملیات نظامی در ادلب و به طور خاص در جبل الزاویه است و همین مساله نیز فکر واکنش نشان دادن به حملات اسرائیل را به تاخیر انداخته و حتی در این مرحله ان را بعید می‌کند.

نکته مهم آن است که محور تهران دمشق حزب الله همچنان به استراتژی صبر یا پاسخ استراتژیک ایمان دارد و این مساله باعث نگرانی و ترس اسرائیلی شده است که تلاش می‌کند دشمن را به سمت مقابله‌ای سوق دهد که خود می‌خواهد.

در این شرایط، احتمالا در روز‌های آینده شاهد تحولات سریعی در میدان خواهیم بود، که طی آن در برابر یک تابستان داغ قرار می‌گیریم، بویژه در صورتی که حزب الله تصمیم به واکنش نشان دادن به شهادت یکی از عناصر خود در جریان حمله اسرائیل بگیرد
+79
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ

  اسرائیلی آماده‌اند
  19
  87
  شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۸
  ۳۸
  freedom of the press - تهران، ایران

  پاسدار ننگین و عوضی باقری نباید فقط آرم ننگین و خجالت آور گروه تروریستی سپاه پستانداران روی لباس فرمش باشه باید آرم‌ ستاد مشترک را بزنه روی یونیفورمش.
  8
  98
  شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۴
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان

  اون یکی رو ازش سپهبد میرزا قاسمی ساختند این یکی رو هم باید سپهبد سوفله بی قری بسازند
  9
  93
  شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۶
  ۴۵
  شهلای من - بروکسل، بلژیک

  ارتش اسراییل از پاسدارانی که اموزش نظامی را فقط در میدان جنگ که بهترین دانشگاه جنگ دنیا هست اینقدر وحشت دارند اگر جنگی راه بیافتد به این پاسداران ارتش را هم اضافه کنید چه شود اسراییل ارتش ایران را با ارتش اعراب مقایسه میکند سخت در اشتباه هست سرور بزرگش امریکا از سربازان جنگ دیده ایران میهراسد و از در گیری با ایران دوری میکند چون زمان جنگ ملت در کنار فرزندان نظامی خود از این اب و خاک دفاع میکنند
  74
  10
  شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۲
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا

  بزن ازش قرمه سبزی در بیار. قبلی کتلت بود
  4
  55
  شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۵
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا

  [::grizzly - برلین، آلمان::]. [::grizzly - برلین، آلمان::]. نخیر قرمه سبزی
  3
  23
  شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۶
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  امیدوارم همگی به سرنوشت قاطر کتلت شده سلیمانی دچار شوید و جنازهای چرخ کرده شما را با خاک انداز جمع کنند و در فاضلاب بریزند
  4
  45
  شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۸
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه

  ارتش اسرائیل اجازه نخواهد داد رژیم تروریستی اسلامی ایران در منطقه تروریسم شیعه را گسترش دهد
  3
  45
  شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۵
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه

  ارتش اسرائیل اجازه نخواهد داد رژیم تروریستی اسلامی ایران در منطقه تروریسم شیعه را گسترش دهد
  3
  27
  شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۵
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه

  ایکاش سایت ایرنیان انگلستان با رعایت عرف بین المللی طبق قوانین انگلستان رفتار میکرد چرا که نگارش بالا نیاز به اصلاحات دارد در حالیکه انگستان و کل اروپا حزب الله را یک جریان میدانند چه لزومی داشت که یک جرثومه فساد حزب الله که بدرک واصل شده را شهید بنامد
  4
  34
  شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۴
  ۳۹
  پنجاه و هفت - ریو، برزیل

  هیتلر و دارو دستش اگر دیکتاتور بودن ، لااقل قیافه ای داشتن. اینها هیچی ندارن که آدم دلش خوش بشه. فقط انرژی منفی
  2
  37
  شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۹
  ۶۴
  amir-amir - تورنتو، کانادا

  لباس هایشان شبیه نقش شتر گاو پلنگه آن یکى شل و وارفته هنگام سلام نظامى هم پاهایشان ۳ وجب از هم فاصله داره و گل و گشاد سلام مىدهند نمى دانند که هنگام سلام پاها باید جفت چسبیده بهم باشد. البته در مکتب منحط این اسلامى ها بهتر از این نمى توان انتظار داشت.
  1
  35
  شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۸
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  [::شهلای من - بروکسل، بلژیک::]. شماها چرا اینقدر مشنگ هستین؟ بابا نزدیک ٤٠٠٠ تا حمله داشته شماها ... رو نتونستین نمک بزنین بخورین. حالا میترسن؟؟ وسط نطنز رو زدن، خجیر رو زدن، ٥٠٠ کیلو مدارک دزدیدن، اونوقت شما با ١٤ تا دستگاه عریض و طویل اطلاعاتی فقط تونستین روح الله زم بچه خپل رو بگیرین. بیدار شین بابا. خیلی عقده خود کم بزرگ بینی دارین
  1
  23
  یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۸
  ۷۰
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا

  دقت کردین هروقت عکسی از رده های بالای نظامی منتشر میکنن حتی اگر بیست رأس «فرماندهان رده بالا» هم تو عکس باشن یونیفرم های دوتاشون یه جور نیست؟ انگار هرکی واسه خودش میره از میدون گمرک هرچی ارزون تر باشه میخره!
  0
  20
  یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۹
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::redsky95 - تورنتو، کانادا::]. خیلی از توش دربیاد یه کاسه اشکنه است! قورمه سبزی رو خیلی بهش حال دادی
  0
  12
  یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۶
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. یه قرمه سبزی ازش بار بزاریم همه دعوتین. اینجا یه خواربارفروشی هندی هست شنبلیله خشک میفروشه. ارزونه. ۱۰۰ گرمیش ۴ دلار. هموطنای گرام توجه کنن اگه دنبال شنبلیله هستین خشکشو بخرین هیچ فرقی نداره. به نظرم شنبلیله خشک مزه قرمه سبزی رو بهتر میکنه چون سبزی خشکه و عطر و بو رو بهتر منتقل میکنه. خواربارفروشی های هندی اکثرا دارن. چون اونام تو غذاهاشون از شنبلیله استفاده میکنن.
  0
  3
  یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۴
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  [::پنجاه و هفت - ریو، برزیل::]. اون بخاطر این بود که بور و بلوند بودند. حالا من برزیل رو حضور فکری ندارم ولی اینجا که لب ساحل تشریف میبری، اکثر دخترا فقط شورت پاشونه. موقعی که رو شن‌های ساحل از جلو خوابیدن، تشخیص اینکه پسرن یا دخترن تقریبا غیرممکن هست. یعنی طبق این کامنتت شما، همشون رو دختر میبینی!
  9
  0
  یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۹
  ۷۰
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا
  پهباد آمریکایی کجایی؟ یه خورشت کوفته قلقلی درست کنی اینجا!
  0
  5
  دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۹
  ۲۰
  Mehrad Hosseinirad - مسکو، روسیه
  [::شهلای من - بروکسل، بلژیک::]. کاکو هستم با این مرام و باورت.
  8
  0
  دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۵
  ۲۰
  Mehrad Hosseinirad - مسکو، روسیه
  [::Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا::]. گستردگی رشته های گوناگون نظامی رو نشون میده کل علی .
  9
  1
  دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۸
  ۲۰
  Mehrad Hosseinirad - مسکو، روسیه
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. بیداریم کاکو 4000 رو در 170 ساعت ضرب بکن ببین چند سال در میاد چون در نظامنی گری برای کوچکترین حمله هوایی با درجه ارزشی 1 حداقل 170 ساعت وقت نیازه . کاکو جنسش اعلا بوده حساب رو ریختی به هم
  8
  1
  دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۲
  ۷۰
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا
  سه تا کامنت گذاشتی اینجا میکنه بعبارتی ۲۱۰۰۰ تومن! کم کاری برادر عرزشی، کم کاری! اینجوری دخل و خرجت جور نمیشه! یا علی! بجنب برادر!
  0
  3
  دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۷
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::Mehrad Hosseinirad - مسکو، روسیه::]. چی داری ور رو میکنی بابا. توی جنگ عراق روزی ١٠٠٠ تا سورتی پرواز داشتن. اگر بخوان عین شما مونگولها حساب کنن که کلاهشون پس معرکه است.
  0
  1
  ‌چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۲
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::Maghshoosh - میامی، ایالات متحده . شد چهارتا! حاجی باهاش جنسی حساب میکنه واسه همینه با کم هم کار میکنه
  0
  2
  ‌چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۳
  نظر شما چیست؟