تعداد سارقان «بار اولی» در تهران ۵۰ درصد افزایش یافت

رادیو فردا :رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ موثر نبودن شرایط اقتصادی بر میزان جرم و جنایت را «حرفی بیهوده» دانسته است.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ می‌گوید به دلیل شرایط بد اقتصادی، در سه ماه اخیر، تعداد سارقان «بار اولی» با سارقان «سابقه‌دار» مساوی شده است.

علیرضا لطفی گفته که در سه ماهه اخیر بیش از «۵۰ درصد» بازداشت‌شدگان در حوزه سرقت برای بار اول مرتکب جرم شده بودند و «این نشان می‌دهد که این اتفاقات بی‌تاثیر از شرایط روز نیست».

بر اساس گزارش روز سه‌شنبه ۳۱ تیرماه خبرگزاری ایلنا، او گفته است که دستگیری مجرمان سابقه‌دار نسبت به بار اولی‌ها در سال‌های گذشته، «۵۰ درصد به ۴۵ درصد بود؛ یعنی بیش از ۵۰ درصد مجرمان سابقه‌دار بودند و کمتر از ۴۵ درصد مجرمان بار اولی بودند، اما در حال حاضر تقریبا این میزان مساوی شده است».

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، موثر نبودن شرایط اقتصادی بر میزان جرم و جنایت را «حرفی بیهوده» دانسته و گفته اگرچه حضور مردم در خانه‌ها، سرقت از منازل را «۱۴ درصد» کاهش داده، اما سرقت‌های خرد مثل سرقت‌ قطعات و لوازم خودرو و موبایل‌قاپی افزایش داشته است.

شرایط اقتصادی ایران تحت تاثیر تحریم‌ها و رکود ناشی از کرونا رو به وخامت گذاشته و مقام‌های دولت روحانی ینز بارها اعلام کرده‌اند یکی از دلایل بازگشایی‌ها در بحران کرونا، همین مسئله است.
+25
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  ماساچوست - کانادا، جزیره کریسمس
  بی پدر آمارت اشتباه هست!! چون تعداد سارقان اصلی (آخوندان) در این ۵۰ سال ۲۰۰۰ درصد افزایش یافته.
  3
  20
  ‌سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۹
  نظر شما چیست؟