میرسلیم اسنادی را علیه قالیباف به قوه قضائیه تحویل داد

مصطفی میرسلیم، نماینده مجلس شورای اسلامیدویچه وله :مصطفی میرسلیم، نماینده اصولگرای مجلس، از ریاست کمیسون اصل نود انصراف داده و اعلام کرده که اسناد مربوط به رشوه ۶۵ میلیاردی برای انجام نشدن تحقیق و تفحص پیرامون فساد دوران شهرداری قالیباف را به دستگاه قضایی ارائه داده است

مصطفی میرسلیم، عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی و عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی، امروز دوشنبه ۳۰ تیر (۲۰ ژوئیه) به خبرگزاری برنا گفت، از ریاست کمیسیون اصل نود مجلس انصراف داده است. علت این انصراف این است که او با "طرز کار هیات رئیسه مشکل" دارد و "به آنها تذکر" داده است.

به گفته میرسلیم: «در انتخاب هیات رئیسه فعالیت‌هایی که از قبل مجلس انجام گرفت منجر به انتخاب چنین هیات رئیسه‌ای شد.» اشاره میرسلیم به بروز یکی از اولین اختلافات میان جناح‌های اصولگرا در مجلس یازدهم است.

با شروع کار مجلس یازدهم و در گرماگرم رقابت بر سر ریاست مجلس، مصطفی میرسلیم اعلام کرد که «یکی از روسای کمیسیون‌های مجلس دهم ۶۵ میلیارد تومان برای پس گرفتن یک طرح تحقیق و تفحص دریافت کرده و پس از آن با برخی بده بستان‌ها طرح تحقیق و تفحص را از دستور کار مجلس خارج کرده‌اند.»
کدام پرونده تحقیق و تفحص؟
میرسلیم به خبرگزاری برنا گفته است که "اصل موضوع به تحقیق و تفحص در زمان حضور قالیباف در شهرداری برمی‌گردد" و او "همه مدارک را به دستگاه قضایی ارجاع داده‌" و پیگیر انجام آنها خواهد شد.

به گفته میرسلیم: «وقتی تحقیق و تفحص در مجلس دهم رای نمی‌آورد شهردار وقت از اینکه چنین موضوعی رای نیاورده، تشکر می‌کند.»

او اضافه کرده است: «اسنادی که دارم نشان می‌دهد رایزنی‌هایی پشت پرده صورت گرفته که این تحقیق و تفحص، انجام نشود و رد شود.» به گفته مصطفی میرسلیم، حدود ۴۰۰ تحقیق و تفحص در مجلس دهم انجام شده، اما فقط تعداد کمی از آنها به نتیجه رسیده است.

پرونده فساد در دوران شهرداری محمدباقر قالیباف، شهردار سابق تهران و رئیس فعلی مجلس شورای اسلامی، قطور و میلیاردی است. اواخر آذرماه سال ۹۶ نتایج یک پژوهش در مدیریت شهری تهران از "۳۶ منشأ فساد" در شهرداری پایتخت ایران خبر داد.

در شهریور سال ۹۵ نیز اسناد جنجال‌برانگیز واگذاری "املاک نجومی" در دوران ریاست قالیباف بر شهرداری تهران موضوع فساد در این نهاد را هر چه بیشتر به سطح افکار عمومی کشاند. این افشاگری به واگذاری چند هزار میلیاردی املاکی به برخی مدیران شهری و شماری از اعضای شورای شهر وقت تهران در دوره شهرداری قالیباف اشاره داشت.

این افشاگری توسط سایت "معماری نیوز" انجام شده بود. به دنبال این افشاگری‌ها، مدیر مسئول این سایت، یاشار سلطانی، برای حدود دو ماه به زندان افتاد. آن زمان بسیاری از مقام‌های دیگر شهرداری و اعضای شورای شهر نیز بارها از "تخلف‌ها" و "ناکارآمدی‌های" آن دوره پرده برداشته‌ بودند.
"نمایندگان آخرت‌شان را نمی‌فروشند"
کمی پس از آنکه مصطفی میرسلیم موضوع اخذ رشوه برای رد تحقیق و تفحص در دوران قالیباف را مطرح کرد، محمدرضا ملکشاهی‌راد، نماینده خرم‌آباد در مجلس دهم، در واکنش به این اتهام به خبرگزاری برنا گفت، میرسلیم «یک حرفی زده که به وسیله آن کل مجلس و کمیسیون‌ها را زیر سوال برده است. آنچه در خصوص کمیسیون عمران می‌دانم این است آقایانی که مدعی تحقیق و تفحص بودند مدارک‌شان متقن نبود. در واقع اینها قصد داشتند قبل از کاندیداتوری ریاست جمهوری یک کار سیاسی انجام دهند اما مجموع نمایندگان که در اکثریت بودند به این نتیجه رسیدند مدارکشان متقن و محکم نیست، بنابراین ارائه ندادند.»

او که خود عضو مؤتلفه است گفته بود که نمایندگان "استقلال" دارند و «آخرتشان را به دنیای دیگری نمی‌فروشند». محمدرضا ملکشاهی تاکید کرده بود، "تا زمانی که در مجلس و عضو کمیسیون عمران" بوده "کلمه و موضوعی از جایی" نشنیده و "مطلبی دال بر این قضیه" ندیده است.
+39
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه
  میرسلیم میر سلیم افشا کن اما بترس از روزی که خودت افشا شوی - تمام ریزو درشتهای طویله رهبری آنقدر درلجن فرو رفته اند وقتی بوی تعفن یکیشان بلند میشه مثل کش تمبان حضرت عظما سید علی گداست
  1
  11
  دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۷
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ
  «آخرتشان را به دنیای دیگری نمی‌فروشند»اون که آره ولی به کانادا و انگلیس و آمریکا راحت میفروشن . بعدش اینکه "کلمه و موضوعی از جایی" نشنیده و "مطلبی دال بر این قضیه" ندیده است. شما هواپیمارو زدین منکرش شدین با اینکه دنیا دید . اینو که دیگه کسی ندیده شما کلاٌ از ریشه منکرش میشین . وقتی میگین ندیدیم و نشنیدیم ما اتومات برعکسش میکنیم و راستشو پیدا میکنینم
  0
  8
  دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۳
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  علیه تو هم اسنادی وجود داره، اصلا علیه همه اسنادی وجود داره . برای همین رشوه باید باشه، تا علیه همه اسنادی باشه و بموقع استفاده بشه، علت اینکه رهبر نمی ذاره دولت الکترونیک بوجود بیاد همینه. باید کشور غرق در فساد و رشوه باشه تا همیشه اسنادی برعلیه دشمنان فراهم باشه
  1
  8
  دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۷
  ۷۰
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا
  شغال بیشهء مازندران را/ نگیرد جز سگ مازندرانی! جانمی! بزنین به تیپ همدیگه تا روزی که ما همه تون رو از درخت آویزون کنیم! از دَم تا دُم! از سید علی گدا بگیر تا پائین!
  0
  7
  ‌سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۹ - ۰۲:۲۷
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  اقای میرسلیم از اول انقلاب خودت در راس بودی و از تمام کثافکاری ها اطلاع کامل داری و خودت شریک جرم هستی !؟!این بازی ها چه معنی داره؟!؟ خر خودتی!؟! سهمت نرسید؟!؟شاید بعلت سابقه زیاد در خدمت بنظام اسلامی انتظار ریاست مجلس را دارید؟
  1
  2
  ‌سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۹ - ۰۴:۴۶
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  تو خودت جزو رئیس دزدها هستی
  1
  1
  ‌سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۹ - ۰۴:۴۷
  نظر شما چیست؟