زنگنه: هیچ کشور خارجی حاضر به عقد قرارداد با ما در هیچ موضوعی نیست

 بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایرانوزیر نفت ایران می‌گوید که در حال حاضر «هیچ کشور خارجی حاضر به قرارداد با ما در هیچ موضوعی نیست و قراردادهای موجود را نیز ادامه نمی‌دهند».

بیژن نامدار زنگنه درباره سرنوشت قرارداد میدان گازی فرزاد با هندی‌ها گفت: قرارداد توسعه میدان فرزاد با هندی‌ها نخواهد بود و با شرکت‌های داخلی است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، او همچنین درباره «شکایت» ایران از شرکت «سی‌ان‌پی‌سی» چین که قرارداد توسعه میدان آزادگان شمالی را امضاء کرده است گفته که «جلساتی برگزار شده و در قسمت‌هایی تفاهم صورت گرفته اما در کل روابط ما با چین خوب و بدون تنش است».

شرکت سی‌ان‌پی‌سی سال ۱۳۸۸ قرارداد توسعه میدان آزادگان را با ایران امضا کرد و در سال ۱۳۹۵ فاز اول آن را با تولید روزانه ۷۵ هزار بشکه راه‌اندازی کرد، اما تاکنون از توسعه فاز دوم برای دو برابر کردن ظرفیت تولید این میدان سر باز زده است.

آقای زنگنه درباره فعالیت «زاروبژنفت» روسیه در ایران گفت: «نه ما و نه آنها تمایل دارند که چیزی در این خصوص گفته شود».

این شرکت روسی چهار سال پیش قرارداد توسعه میدان پایدار غرب و آبان را با تصاحب ۸۰ درصد از سهم پروژه امضا کرد، اما هنوز هیچ اقدامی در این زمینه انجام نداده است.
+61
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان

  پس قرارداد 25 ساله چین چیه؟ کلوچه لاهیجانه؟
  1
  63
  دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۴
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ

  شما تازیها ایران را نابود کردید
  4
  59
  دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۲
  ۳۰
  آش با جاش - سیاهکل، ایران

  یعنی از چپ و راست دارند میخورند، باز هم اصرار به ادامه دارند. مردم هم که کلا ازتون بیزارند، هیچ جای دنیا هم راهتون نمیدند، یا باید برید چین بعنوان کارگر اجباری یا برید روسیه ودکا فروشی.
  3
  52
  دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۳
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران
  این آقا پرورش یافته دوران شاهنشاه هستش نگاه کنید چطور حاضر نیست به هر بهانه ای دروغ ببافه. مشخصه این آدم در این سیستم آخوندی پرورش نیافته و سالم زندگی کرده . دروغگویی مهمترین و اولین نشانه فساد و روح شیطانی افراد هستش. خیلی راحت واقعیت رو گفت و هر جایی هم که نباید چیزی بگه خیلی راحت میگه دو طرف نمیخوایم حرفی درباره موضوع بزنیم یعنی بفهمید نمیتونم دروغ بگم بخاطر مصلحت ملی یا مبارزه با دشمن و ترساندن دشمن یا ناامید کردن دشمن یا هر بهانه مسخره دیگه ای. چیزی که عناصر پرورش یافته دوران ولایت فقیه در تمام رفتارهاشون انجام نمیدن یعنی دورغ پشت دروغ حتی شده به قیمت جان مردم و جوانهای کشور،نمونه اش دستور اعدام دادن به سه جوانی که بی گناه هستند فقط برای اینکه مردم رو بترسونند براشون مهم نیست ظلم کنند براشون مهم نیست دروغ ببندن به یک مسلمان به یک انسان براشون مهم نیست سناریو بسازند برای یک آدم بی گناه فقط مهم خودشون هستند. نمونه اش از خود بیت و مدیران و مسئولین حال حاضر قوه فسادیه و سپاه و بسیج و نیروی انتظامی (لباس عوض کرده های سپاه) و بخشهای اطلاعاتی رژیم یعنی سیاسیون اطلاعاتی و نظامی رژیم
  9
  4
  دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۷
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  چون جریمه آمریکارو داره،مثل شرکت هواوی چین صدمیلیون دلار جریمه داده، اینها خواستن یااروپا یه بانک مشترک بزنن اما چون تمام قراردادها سرمایه گذاری بانکها را داره، هیچ بانکی هم بخاطر خطر بلاک لیست FATF حاضر نیست با ایران کارکنه
  4
  7
  دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۹
  ۳۸
  freedom of the press - تهران، ایران
  [::vg2000 - اسلو، نروژ::]. کاربر عزیز در اصل مردم بی غیرت ایران باعث بانی و باعث ویرانی ایران هستند. تا خر هست خر سوار هم هست .چرا سواری نکشند از ایرانیان و کشورشان را نفروشند. عزیزم مشکل ما هستیم . به یه آخپند میگن کی باشه که رژیم برگرده و شما را به همین تیر چراغای برق آویزان کنیم، آخونده میگه عزیزم وقتی رژیم برگرده دیگه ما چیزی از ایران باقی نگذاشته ایم همه را فروختیم حتی همین تیر چراغهای برق را. ما میگیم وطن مادرمون و ناموسمون هست !!!! مادر و ناموس را همه را فروختند و ما هنوز نشسته ایم و در حال نفرین کردن و دشنام دادن هستیم .مشکل ما ایرانی‌ها هستیم. ایران وطنم از داشتن چنین مردمی همیشه سرافکنده و شرمسار تاریخ است.
  6
  16
  دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۸
  ۵۳
  RAHSHENAS - برلین، آلمان
  [::Aryanboy - فرانکفورت، آلمان::]. 😂😂😂
  2
  7
  دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۳
  ۳۴
  gholdor - ناتینگهام، انگلستان
  اقایان پس چرا اصراری بر شنا کردن بر خلاف جهت آب دارید . آقای قالیباف فرمودند که وظیفه حمایت از فلسطین و بیروت دارند پس چرا به این روز افتاده‌ایم . عقلانی نیست وقتی قدرتی ندارد با بزرگترین قدرت دنیا سرشاخ شدند آن هم برای حمایت کشور دیگری که حتی ایرانی ها رو قبول ندارد
  5
  12
  دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۱
  ۴۷
  جناب سروان - مونرآل، کانادا
  [::freedom of the press - تهران، ایران::]. کاربر عزیز از یک اتاق تاریک و نمور کنج لندن یامنچستر یا بیرمنگهام در انگلیس در اصل شما بیسوادی و از داشتن چندین غلط املائی باید هم سرافکنده و شرمسار باشی.تیر چراغهای برق یا تیرهای چراغ برق؟اونی که خرو با پالونش برد و درو با دالونش ممرضای دماغ دراز بودهاهاهاها نفرین و ناله و عز وجز کردن بعضی ها که دیگه خنده دار هم نیست یه وقت با عز وجز کردن شون می خندیدیم الان اون هم خنده دارنیست
  9
  1
  دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۲
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  اولا مگه چیزی برا معامله و فروش باقی مونده؟ دوما کی با یه مشت دزد و کلاهبردار دروغگو معامله میکنه الا اینکه از خودتون دزدتر باشند مثل چین
  0
  5
  ‌سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۶
  ۷۰
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا
  والله به کارنامه اعمالتون نگاه میکنن، به لیست زندانی های سیاسی تون نگاه میکنن، به تعداد اعدامی ها تون نگاه میکنن، به سوابق درخشان تون نگاه میکنن، به قیافه های نورانی تون نگاه میکنن، من نمیدونم چه مرگشونه که با شما قرارداد امضاء نمیکنن!
  1
  3
  ‌سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۹ - ۰۲:۴۹
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  بهتر! چون دنیا شماها را شناخته و میدونه چه مزخرفاتی هستید.
  2
  2
  ‌سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۹ - ۰۳:۱۹
  نظر شما چیست؟