آیا بیماری کرونا با داروی کاهش کلسترول جدید به زودی ناپدید خواهد شد؟

العربیه :در حالی که اغلب متخصصان جهان برای پیدا کردن درمانی یا واکسنی برای معالجه بیماری کرونا که جان هزاران نفر را گرفته و میلیون‌ها نفر را به خود مبتلا کرده، از همدیگر گوی سبقت را گرفته و برای کشف چیز جدیدی درباره این بیماری همه‌گیر تلاش می کنند.

اما آنچه امروز دانشمندان در ایالات متحده کشف کرده‌اند این است که داروی کاهش دهنده کلسترول در از تبدیل Covid 19 مانند یک بیماری سرماخوردگی و در نهایت قابل درمان کاری بوده است.

محققان مرکز پزشکی «Mount Sinai» در نیویورک در باره اینکه چگونه ویروس را از مواد مغذی لازم برای زنده ماندن محروم کنند، تحقیقاتی به عمل اوردند و به این نتیجه رسیدند، چربی که در سلول‌های ریه جمع می‌شود، یکی از مؤلفه‌های مهم برای تکثیر ویروس کرونا است بنابراین محروم کردن ویروس از این غذا به معنای بهتر کنترل کردن این بیماری است .

دانششمندان می‌گویند در این تحقیق آنها دریافتند که می‌توانند با تضعیف ویروس کرونا ان شبه به بیماری سرماخوردگی عادی و قابل علاج تبدیل کنند.

محققان همچنین تأکید کردند که اگر یافته‌های آنها با مطالعات بالینی مطابقت کند، این نوع درمان می‌تواند شدت تکثر ویروس‌های کرونا را کاهش دهد. آنها بر اساس این دادهای جدید، اکنون داروهایی را بررسی می‌کنند که می‌توانند مانع تکثیر ویروس در ریه‌ها شود.

محققان دریافتند که یکی از داروهای کاهش دهنده کلسترول نتایج امیدوارکننده‌ای را نشان داده است، این دارو به سلول‌های ریه اجازه می‌دهد چربی‌ها را بسوزانند و از این طریق کرونا ویروس را از شرایط لازم برای زنده ماندن محروم می‌کنند.

طبق تحقیقات دانشمندان پس از گذشت 5 روز از درمان دارویی، آزمایش‌ها نشان داد که ویروس کرونا تقریبا به کلی از بین رفته است.

در همین حال یک پژوهش علمی دیگری که این هفته توسط دانشگاه کمبریج پرس منتشر شد، نشان داد که از هر چهار مورد مرگ کرونا در چین سه مورد از بیماران از شرایط منفی سلامتی رنج می‌بردند.

طبق این پژوهش بیش از 40 درصد از بیماران از فشار خون بالا و بیش از یک چهارم انها از بیماری‌های قلبی رنج می‌بردند.

دانشمندان اما امیدوارند که از طریق آزمایشات بالینی، داروی درمان کلسترول برای مبارزه با Covid 19 بتواند نوید‌بخش باشد.
+10
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.