امدادگران آخرین امید خانواده «سها»

 فرماندار کردکوی: برگزارکنندگان این تور باید به دستگاه قضائی پاسخگو باشند

تلاش نیروهای داوطلب و گروه‌های مردمی برای یافتن «سها» متوقف شد. مدیریت بحران شهرستان کردکوی دلیل این تصمیم را جلوگیری از ورود خودسرانه عده‌ای به این منطقه و ممانعت از سوءاستفاده‌های احتمالی اعلام کرده است. اما به گفته مسئولان محلی این به معنای پایان کلی عملیات نیست و نیروهای هلال‌احمر همچنان برای پیدا کردن این دختر بیست‌وهفت ساله به کارشان ادامه می‌دهند. حالا امدادگران هلال احمر تنها افرادی هستند که در ارتفاعات جهان‌نمای استان گلستان مأموریت دارند تا خانواده «رضایی نژاد» را از این بلاتکلیفی خارج کنند. مسئولان شهرستان کردکوی می‌گویند به جز دو نقطه تقریبا وجب به وجب منطقه جهان‌نما زیرورو شده است. امدادگران حاضر در عملیات هم امیدوارند با جست‌وجوی دو منطقه مذکور ردی از سها پیداکنند. خانواده این دختر هم که روزهای سختی را سپری‌می‌کنند، تنها امیدشان به تیم‌های جست‌وجوی هلال‌احمر است.

آن‌طور که زن برادر سها به «شهروند» می‌گوید فرمانده عملیات جست‌وجو شنبه شب در تماس تلفنی به آنها اطمینان داد که تا پیدا شدن سها نیروهایش دست از کار نمی‌کشند: «همسرم همراه پدر سها الان چند روز است که آنجا هستند و دوشادوش نیروهای امدادی جست‌وجو می‌کنند، اما متاسفانه همه تلاش‌های صورت‌گرفته تاکنون بی‌نتیجه بوده است.»

 ١٠ روز از ناپدید شدن عجیب این دختر می‌گذرد. او که با یک تور گردشگری از تهران به مقصد ارتفاعات جهان‌نما به استان گلستان رفته بود، صبح جمعه به طرز عجیبی ناپدید شد. به گفته خانواده سها او برای آخرین بار حوالی ساعت ١١ پنجشنبه شب با آنها صحبت کرد و بعد از آن دیگر از او خبری ندارند. همسفران سها هم می‌گویند تا نیمه‌های شب با هم بیدار بودند، اما از صبح جمعه هیچ‌ کس این دختر را ندید. از طرف دیگر محل اسکان گروه هم در فاصله ٥٠ متری از یک پرتگاه عمیق بوده است، همین امر هم باعث شده تا خانواده این دختر کوهنورد از برگزارکنندگان این تور شکایت کنند: «ما از تور و شرکتی که مجوز برپایی این تور را صادر کرده است، شکایت کردیم. ١٠ روز است که زندگی‌مان جهنم شده است. بیچاره مادرشوهرم مدام گریه می‌کند، شب‌ها با زور قرص و داروهای اعصاب چند ساعتی خوابش می‌برد و ناگهان از خواب می‌پرد و دخترش را صدا می‌کند.»

اما قدمنان، فرماندار شهرستان کردکوی هم پس از پایان جلسه مدیریت این شهرستان که درباره تصمیم‌گیری برای چگونگی ادامه عملیات جست‌وجوی «سها رضانژاد» تشکیل شد، ضمن اعلام پایان جست‌وجوی عمومی در این منطقه اعلام کرد: «از این به بعد کسی بدون مجوز ستاد بحران شهرستان اجازه جست‌وجو ندارد. اگر کسی قصد ورود به منطقه را دارد، ابتدا باید از ستاد مدیریت بحران مجوز بگیرد و سپس با مدیریت هلال‌احمر، نیروی انتظامی، منابع طبیعی و محیط‌زیست کار خود را انجام دهد.»

 به گفته او اکیپی برای جست‌وجو با تجهیزات کامل و سگ‌های جست‌وجو به‌زودی به دو نقطه باقی‌مانده اعزام می‌شوند که اگر در این دو نقطه کوهنورد مفقودشده پیدا نشد، پایان عملیات را اعلام‌کنیم و گزینه‌های دیگری که در دستور کار نیروهای انتظامی، امنیتی و غیره است، ادامه می‌دهیم.» قدمنان درباره رسیدگی قضائی به این پرونده هم توضیحاتی داد. به گفته او توری که سها با آن به منطقه جهان‌نما سفر کرده، مجرم است و حق آمدن به جهان‌نما را نداشته است. قدمنان می‌گوید هم شرکتی که مجوز داده است و هم شرکت‌کنندگان و برپاکنندگان این تور همگی باید به دستگاه قضائی پاسخگو باشند.
+7
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.