اولین شاسی‌بلند الکتریکی ب‌ام‌و در چین تولید می‌شود

ب‌ام‌و iX3 در کارخانه ب‌ام‌و در چین تولید و از آنجا به بازارهای دیگر صادر می‌شودبی بی سی :ب‌ام‌و از اولین شاسی‌بلند الکتریکی خود، iX3، رونمایی کرد. این ماشین دومین مدل الکتریکی کارخانه آلمانی است و با شاسی‌بلندهای الکتریکی ئی-ترون در آئودی و بنز EQC رقابت می‌کند.

ب‌ام‌و تولید ماشین‌های الکتریکی را هفت سال پیش با مدل i3 آغاز کرد. i3 اولین مدل از زیرمجموعه مستقلی بود که قرار بود ماشین‌های الکتریکی تولید کند و ب‌ام‌و می‌خواست این بخش از دیگر محصولات بنزینی و دیزل کارخانه جدا باشد.

اما با تغییر روند بازار، مدیران جدید ب‌ام‌و می‌خواهند مدل‌های آشنا و محبوب کارخانه را به موتور الکتریکی مجهز کنند. iX3 اولین ماشینی است که با این استراتژی جدید به بازار عرضه خواهد شد.
ب‌ام‌و می‌گوید ماشین با هر بار شارژ تا ۴۶۰ کیلومتر حرکت می‌کندiX3 از نظر ظاهری به شاسی‌بلند پرفروش کارخانه، X3 شبیه است و هر دو ماشین در کنار یکدیگر در کارخانه ب‌ام‌و در چین تولید و از آنجا به بازارهای دیگر صادر خواهد شد.

موتور الکتریکی ماشین ۲۸۶ اسب بخار نیرو دارد. ب‌ام‌و می‌گوید ماشین با هر بار شارژ تا ۴۶۰ کیلومتر حرکت می‌کند که از رقیبانش در بنز و آئودی بیشتر است. فن‌آوری‌های هوشمندی به ماشین اضافه شده که مصرف باتری را تا حد امکان کاهش می‌دهد. برای صرفه‌جویی در باتری سرعت ماشین هم به ۱۸۰ کیلومتر در ساعت محدود شده است.

قیمت پایه iX3 شصت و هشت هزار یورو (حدود ۷۸ هزار دلار) است و فروش آن از زمستان امسال در بازار چین آغاز می‌شود.
+2
رأی دهید
-19

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.