واکنش‌ها به کیک تولد ۵۰ سالگی قبرستان بهشت زهرا

جشن پنجاه سالگی بهشت زهرا
بی بی سی :انتشار عکسی از جشن تولد ۵۰ سالگی بزرگ‌ترین قبرستان تهران خبرساز شده است.

در این عکس حسن خمینی، نوه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به همراه پیروز حناچی، شهردار تهران و شماری دیگر اعضای شورای شهر کیک تولد ۵۰ سالگی بهشت زهرا را می‌برند.

این عکس که از دیروز در حال بازنشر در شبکه‌های اجتماعی بوده، واکنش‌های زیادی داشته است. شماری از خوردن کیک تولد یک قبرستان که نماد مرگ است، ابراز تعجب کرده‌اند.

علیرضا شیرازی، برنامه‌نویس و از مدیران آی‌تی نوشته است: "وسط این وضعیت کشور دوستان رفتند تولد پنجاه سالگی بهشت زهرا را گرفتند... تولد پنجاه سالگی یه قبرستون حتی برای مردگان خوابیده در آن مهم نیست."

مهدی جامی، روزنامه‎‌نگار نوشته است: "جای خمینی بیشتر خالی است که حضورش را با سخنرانی در همین قبرستان شروع کرد و گفت این شاه فقط قبرستان‌های ما را آباد کرد. الان بود از آن حرف‌اش شرمنده می‌شد. هم آباد کردند هم برایش کیک می برند!"

حسین دهباشی، نویسنده و مورخ نوشت: "در مملکتی که هرکه بمیرد می‌گویند 'راحت شد! ' نکند انتظار دارید که برای زندگان جشن بگیرند!" شماری هم در شرایط شیوع کرونا در ایران و بالارفتن آمار مرگ به سختکوشی کارکنان بهشت زهرا اشاره کرده‌اند و گفته‌اند در حاشیه این جشن از آنها قدردانی شده است.

کاربری به نام شلبی نوشت: "توی سخت‌ترین روزای کاری بهشت زهرا یه مراسمی برگزار شد برای ۵۰ سالگی این قبرستون، انتقاداتی بهش هست و شاید زمان مناسبی نبود برای برگزاریش، اما طبق اخبار رسیده از کارمندای بهشت‌زهرا که هیچ وقت جلوی صحنه نبودن تقدیر و تشکر شده. بیشتر هوای این بنده‌های خدا رو داشته باشید."

در ایران به خاطر شیوع شدید کرونا توصیه شده که مردم مراسم عروسی و عزا و گردهمایی را لغو کنند. عده زیادی به این تناقض اشاره کرده و گفته‌اند مسئولان خودشان دور هم جمع می‌شوند که این نشانه خوبی نیست.

شمار بیشتری هم این موضوع را یادآوری کرده‌اند که مردم به خاطر از دست دادن اقوامشان عزادار هستند و این زمان مناسبی برای جشن تولد بهشت زهرا نبوده است. فاطمه میر نوشت: "زخم خوردیم از رقیبان، از رفیقان بیشتر... تو این اوضاع که روزانه چندین نفر به خاطر کرونا راهی بهشت زهرا میشن ،جشن تولد گرفتنتون چیه دیگه؟"

محمد آقازاده، روزنامه‌نگار در ایران اما به جنبه منفی جمع شدن در بهشت زهرا اشاره کرده است: "آقایان در شرایطی که مردم از ترس مرگ بخاطر کرونا کلافه و افسرده‌اند جشن تولد بهشت زهرا می‌گیرند، جشن مرگ در حالی که طفل شادی را در زندگی‌مان خیلی وقت است گم کرده‌ایم. کاش با خبر شویم عقل به خواب رفته بیدار شده است، شاید مطالبه رویای تحقق‌ناپذیر داریم."

کاربری به نام سید نوشت: "برای بهشت زهرا تولد گرفتند و کیک بریدند! اولویت‌ها کاملا مشخص هست."
+5
رأی دهید
-62

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  حق دارند 50 سالگی یه قبرستون را جشن بگیرند چون تنها جایی هست که آباد کردند.دست به هر کجا زدند خرابو ویران شد به جز زندانها و قبرستانها و شک نکن بزودی برا زندان اوین هم جشن میگیرند.
  2
  80
  یکشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۳
  ۳۹
  aarian - تهران، ایران

  چی‌ چی‌ رو جشن گرفتید؟ این که یک قبرستون رو که برای صد سال تهران زیاد بود ظرف ۵۰ سال پرش کردید؟ لعنت بهتون هیچی‌ از شما به آدمیزاد نرفته.
  7
  73
  یکشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۷
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  اینها فرهنگ مردن را دارن به جامعه تزریق میکنند نه ژندگی کردن را.
  7
  18
  یکشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۰
  ۴۰
  Afshin51 - کلن، آلمان
  لاشخورها بهترین مکان را گورستان میدانند و تعجبی هم ندارد که جشن تولد آن را بگیرند ،بخصوص حکومتی که آغازش همینجاست و جلاد سالهاست جهل و مرگ و اختناق را برای ایرانیان ناسپاس و ایرانیان قربانی نادانی دیگران به ارمغان گذارده.
  3
  15
  یکشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۴
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  تولد شاهکارشون را جشن گرفتند واقعا رکورد زدند در کشتار و حالا از اینکه مردم ایران را در قبرستان خاک کردند جشن میگیرند .
  7
  11
  یکشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۷
  ۳۹
  پنجاه و هفت - ریو، برزیل
  قبرستان ها یک زمانی محل کسب و کارشون بود و با پولهایی که در آن زمان در آوردند، الان ماشین های ضد گلوله سوار میشن.
  3
  10
  یکشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۶
  ۶۵
  کهن روحانی - تهران، ایران
  ما بشما همه چیز میدهیم ما بشما آخرت میدهیم .ما قبرستانهای شما را آباد می کنیم و شما را سریعان برای آخرت میفرستیم. از سخنان الهی و واقعی خوک زاده هندی.
  6
  10
  یکشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۰
  ۴۷
  جناب سروان - مونرآل، کانادا
  [::aarian - تهران، ایران::]. بتوچه پینوکیو؟مگه به تو هم مربوط میشه؟تو الان توی تهران و ایران هستی یا تو یه اطاق تاریک و نمور تو لندن و منچستر که هرروز از صبح خروسخون تا بوق سگ اینجا جل و پلاست پهنه؟همون قبر هم واسه امثال توی دروغگو زیادیه باید سه سال بالای دار بمونین تا بدنتون بطور طبیعی تجزیه بشه هاهاها
  20
  2
  یکشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۳
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  عین کرکس میمونند. مرده خوار و بی خاصیت. اینها دیگه کاری ندارند که بکنند واقعا؟ آخوند وجودشم بیهوده است فقط خوردن و پس دادن و خون مردم را تو شیشه کردن. عمر مفید زیلش.
  7
  7
  یکشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۵
  ۴۷
  جناب سروان - مونرآل، کانادا
  [::Alphabet - پترس، یونان::]. هزار بار از تو و امثال تو بهترن فکر میکنی ربععلی خیلی خوبه مثلا ؟انقدر کنس و ناخن خشکه که واسه درمان سرطان سینه زنش هم پول گدایی کرده هاهاها فکر نکنم کلا هزار دلارهم جمع کرده باشن چون سلطنت طلبها یکی از یکی کنس ترو نرگداترهستن هاهاهاها
  14
  2
  یکشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۸
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  مسئله فقط سوق دادن مردم به گور و مرده پرستی است! گور و مرده پرستی از دست اوردهای موفق اخوند جماعت برای ملت ایران است!
  2
  4
  دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۴
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  حسن خمینی میره سر کار میگه خوب من برم سر قبر بابام.
  2
  5
  دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۶
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  [::جناب سروان - مونرآل، کانادا::]. چه کامنت بی معنایی! خب حالا ربعلی کی هست و چه بمن و چه بتو؟ فکر کنم منظورت ربعلی اکبر ولایتی معتاده است که پول درمان سرطان سینه زنش را نداد و کشتش. حالا هم دستش تو کاسه همه است و دزدی های ادامه دارشو داره, بافورشم میکشه. به ریش روح الله دکل دزد هم میخنده. البته ناگفته نماند همه تون دزد و فاسد و دست کج هستید. بکوری چشمت زنده و جاوید باد یاد رضا شاه و محمد رضا شاه پهلوی که خیلی سعی کرد شما دزدان پلشت را آدم کنه تا آبرومند زندگی کنید و از راه صواب امرار معاش کنید و نه از طریق دکل دزدی و راهزنی.
  3
  6
  دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۶
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::Alphabet - پترس، یونان::]. این جناب سروان شغلش در کانادا پاسداری و محافظت از اختلاس گران و سرمایه های ایرانیان که توسط آنها به تاراج رفته
  2
  4
  دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::]. این روح الله دکلی فقط مزدوری بلده حتا لیاقت و عرضه پاسداری از هیچ چیز تو زندگیش را نداره.
  1
  2
  دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۲
  ۳۹
  aarian - تهران، ایران
  [::جناب سروان - مونرآل، کانادا::]. چه جالب بجای جناب سروان اسمتون رو باید بذارید گشت ارشاد. شما هم ول هستید توی این سایت آمار مردم رو میگیرید من خودم نمیدونستم کی‌ به کی‌ پلاسم اینجا خوب شد برادر ارشادی آمارم رو داره...در ضمن خوش به حال شما که اهل مونرآل!! هستید.
  0
  0
  یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۷
  نظر شما چیست؟