تذکر به داوران برنامه تلویزیونی «عصر جدید» به خاطر هشتگ «اعدام نکنید»

رادیو فردا :چند داور برنامه تلویزیونی عصر جدید که هشتگ اعدام نکنید را بازنشر کرده بودند، پس از تذکر شبکه ۳ تلویزیون حکومت ایران مجبور به حذف پست‌های خود شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس، امین حیایی و رویا نونهالی دو داوری بوده‌اند که در جریان این هشتگ، مطالبی در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده بودند.

در روزهای گذشته تایید خبر صدور حکم اعدام برای امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی، سه جوانی که در اعتراضات آبان ماه ایران شرکت کرده‌ بودند، با واکنش منفی گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی مواجه شد.

کاربران شبکه‌های اجتماعی به ویژه در توییتر در اعتراض به صدور این احکام با هشتگ «اعدام نکنید»،‌ حدود ده میلیون توییت و بازتوییت کردند که رویدادی بی‌سابقه بود.

در روزهای گذشته در ادامه هشتگ «اعدام نکنیم»، هزاران کاربر به بازخوانی برخی وقایع چهل سال گذشته، به یادآوری قتل‌ها و اعدام‌ها و شکنجه‌ها و حوادثی پرداخته‌اند که طی چهار دهه گذشته و در تاریخ جمهوری اسلامی به‌عنوان «جنایات حکومت» ثبت شده‌اند.
+3
رأی دهید
-35

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  واقعا بی جهت نمیگویند که اسلام دین جنایت و خون ریزی و تجاوز است . بخشش و مهربانی و عشق و نوع دوستی و صلح هیچ جایگاهی در این دین ندارد
  2
  29
  یکشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۷
  ۶۴
  amir-amir - تورنتو، کانادا
  امیدوارم که نوبت کیک خورى مرگ رژیم جمهورى اسلامى نیز فرا برسد.
  0
  12
  یکشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۸
  نظر شما چیست؟