آژانس فضایی اروپا نزدیک‌ترین تصاویر خورشید را ثبت کرد + ویدیو

آژانس فضایی اروپا، نزدیک‌ترین تصوبر از خورشید توسط ماهواره خورشیدی خود را برای نخستین بار منتشر کرد.

این تصویر از فاصله ۷۷ میلیون کیلومتری از سطح خورشید گرفته شده که حدود نیمی از فاصله بین زمین و این ستاره است. آژانس فضایی اروپا در دهم فوریه ۲۰۲۰ این ماهواره را به فضا ارسال کرده بود.

دانیل مولر، یکی از دانشمندان شاغل در آژانس فضایی اروپا تصویرهای جدید از خورشید را همچون کارت پستال‌هایی دانسته که فضاپیما از سفر خود برای ما ارسال کرده است. او می‌گوید که اولین عکس‌ها خارج از تصور آنها بوده، زیرا موفق شده‌اند پدیده‌هایی را ببینند که تا به حال در دسترس نبوده‌اند. گویا آنها اطمینان پیدا کرده‌اند که به این وسیله می‌توانند پاسخ پرسش‌های خود در زمینه خورشید را بیابند.

تجهیزات و ابزارآلات مختلف از جمله شش تلسکوپ فرابنفش که مخصوص ثبت تصویر از خورشید است در این ماهواره نصب هستند تا بتوانند کار خود را انجام دهند.
داده‌های این دستگاه‌ها به دانشمندان این امکان را می‌دهند تا در مورد بادهای خورشیدی، جریان ذرات خورشیدی و تأثیرات آن‌ها بر روی تمام خورشید مطالعه کنند. بنابراین عکس‌های امروز را می‌توان نتیجه فناوری همه جانبه و هماهنگی تجهیزات و ابزارآلات مختلف به‌کار گرفته شده برای مطالعه فضا دانست.

دانشمندان معتقدند که ماهواره خورشیدی هرچه به خورشید نزدیک‌تر باشد، عکس‌های آن خواناتر خواهند بود. گروهی که هدایت این ماهواره را بر عهده دارند، می‌گویند که دانستن وضعیت دقیق در دو قطب خورشید، بالاترین معماست. آنها امیدوارند که ماهواره خورشیدی عکس‌هایی از قطب‌های خورشیدی نشان دهد که تا به حال دیده نشده است.

براساس گفته سامی سولانکی، مدیر انستیتو مکس پلانک در آلمان و یکی از مسئولان این پروژه، خورشید از الان تا یازده سال آینده در دوران بسیار آرام خود خواهد بود.

از آنجا که این ماهواره خورشیدی از زاویه‌های متفاوت بین زمین و خورشید قرار خواهد گرفت، تیم تحقیق می‌تواند مناطقی از سطح خورشید را رصد کنند که تا به حال از سطح زمین قابل مشاهده نبوده است.
+14
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا
  شاهکار کردن یدر من با یلسکوپ 300 یا400 دلاری هم میشه خورشید را شاید بهتر از اون ماهواره دیدحتی عید شما هنوز در عهد دریانوس زندگی میکنید آخه آدم عاقل این همه خرج میکنه که چندتا عکس بگیره از خورشید بابا شما کی هستید.
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۱
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا
  آخر این دانشمندان توضیح ندادن که جاذبه چی هست واصلاٌ برای چه منظور بوجود آمده اتفاقی بوجود آمده تا هر چی که اتفاقی روی زمین هست را در خود نگه داره اتفاقی واز روی شانس وموفعیت استثنایی بوده حالا شما فکر کنید که شما لاتاری خریدی وبین احتمالات شما چقدر شانس بردن دارید کم کم یک به 30 میلیون اینه نسبت شانسکه حتی میتونه برنده ای هم نداشته باشدیعنی اگه اتفاقیست پس میشه احتمال داد که اصلاٌ اتفاقی نیفته من فکرمیکنم همه چی را حساب شده است دور بر ما برای ما مشخصاٌ حالا خداست یا هر کی.
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۹
  نظر شما چیست؟