مسیح علی‌نژاد: ساکت نمی‌شوم

 خانم علی‌نژاد می‌گوید برادرش قربانی عناد جمهوری اسلامی با فعالیت‌های مدنی او شده است.رادیو فردا :مسیح علی‌نژاد فعال مدنی و روزنامه‌نگار که برادرش علیرضا علی‌نژاد پس از حدود یک سال بازداشت به هشت سال زندان محکوم شده است، در گفت‌وگو با رادیو فردا می‌گوید فشار بر خانواده‌اش و سایر تهدیدات، او را ساکت نخواهد کرد.

خانم علی‌نژاد که کارزارهای مختلفی را در حمایت از حقوق زنان و در مخالفت با حجاب اجباری راه‌اندازی کرده است، به رادیو فردا می‌گوید تنها دلیل صدور این حکم، اعمال فشار بر اوست.

به گفته او برادرش قربانی عناد جمهوری اسلامی با فعالیت‌های مدنی او شده است.

خانم علی‌نژاد اضافه کرده است که «گروگان‌گیری» روش جمهوری اسلامی است و همواره از آن برای کنترل شرایط به نفع خود استفاده کرده است؛ از همین رو سکوت، و تن دادن به خواسته جمهوری اسلامی، حکومت را تشویق به ادامه این روش خواهد کرد.

او در این مصاحبه شرح می‌دهد که اتهامات برادرش به چه دلایلی علیه او اقامه شده است.

علیرضا علی‌نژاد مهرماه سال گذشته در خانه‌اش در تهران بازداشت شد.

روز چهارشنبه، سعید دهقان، وکیل آقای علی‌نژاد، خبر داد که حکم هشت سال زندان را دادگاه انقلاب تهران روز چهارشنبه به او ابلاغ کرده و شامل پنج سال حبس بابت «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور»، دو سال حبس برای «توهین به رهبری» و یک سال حبس به خاطر «تبلیغ علیه نظام» می‌شود.
+30
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  sasan87 - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  با پولی که تو داری اینجا در می اری منم باشم ساکت نمی شم . خوشی از آن من به اسم مبارزه . شکنجه و زندانی از آن برادران و خواهرم . به قول روحانی برد برد . همشم برد
  14
  3
  جمعه ۲۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۲
  ۸۰
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  مسی جون، یا معصومه جون فقط یه شب دوست دارم پیشم تو اردوگاه داخائو بیای...
  1
  2
  شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۵
  نظر شما چیست؟