توییت شیطنت‌آمیز پمپئو: همه اسباب بازی‌های «مِرسِر»

انتشار یک توییت "مایک پمپئو" وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا از عکس "مِرسِر" سگ خانگی‌اش جنجال برانگیز شده است.
 
به گزارش عصرایران،  پمپئو اخیرا و همزمان با تشدید تنش ایالات متحده آمریکا با چین، با انتشار یک عکس از سگ خانگی خود در صفحه توییترش نوشت:" مرسر و تمام اسب بازی‌های مورد علاقه‌اش"
 
برخی کاربران فضای مجازی و رسانه‌ها در آمریکا انتشار تصویرشخصیت کارتونی -عروسکی "وینی" در توییت پمپئو را اقدامی شیطنت‌آمیز از سوی وزیر خارجه آمریکا برای تمسخر رییس جمهوری چین توصیف کرده‌اند.
 
پیشتر برخی کاربران فضای مجازی در چین و آمریکا "شی جین پنگ" رییس جمهوری چین را با شخصیت کارتونی "وینی" مقایسه کرده‌اند. این تشبیه از سال 2013 و در جریان دیدار اوباما با "شی جن پنگ" آغاز شد.
 
این تشبیه به قدری در فضای مجازی چین و جهان بازتاب یافت که 2 سال پیش مقامات چینی نمایش "کریستوفر رابین" فیلم جدید استودیوی "دیزنی" آمریکا را ممنوع کردند.
 
پمپئو دیروز در مصاحبه با یک رادیو محلی در "آیوا" نیت شیطنت‌آمیز پشت توییت خود را رد کرد و در پاسخ به سوال "سیمون کانوِی" مجری رادیو درباره پخش یک گزارش تفصیلی درباره تشبیه رییس جمهوری چین با شخصیت کارتونی"وینی" در شبکه بی‌بی‌سی،  با خنده گفت این گزارش را ندیده است.
+72
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان

  یک لایک چاق بزرگ (A Big Fat Like) برای پومپئو.
  11
  70
  ‌پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۴
  ۲۱
  romano - تهران، ایران
  آمریکا همان مشکلی را دارد که ملاهای ایران دارند با تمسخر و لودگی و واقع بین نبودن کارت در این دنیا جلو نمیرود فرقی هم نمیکند قدرتت چقدر باشد. چینیها واقع بین و برنامه ریزند و سیاست با مشی مشخص و زمانبندی دارند و از اشتباهات گذشته درس میگیرند و به نقاط قوت و ضعف خود کاملا آشنا هستند اما در عوض آمریکا با دلقکهایی مانند بولتون و کوشنر و این خپله میخواهند یک ماشین اقتصادی ۲۲ هزار ترلیون دلاری را با سیاست توییتری جلوبرند این دقیقا مانند اداره امور توسط ملاهای ایران است. آمریکا نیاز به یک رفورم اساسی در ساختار خود دارد و باید میزان پولهای اهدایی انتخابات را به سیاستمداران مانند کشورهای موفق دموکراتیک محدود کند وگرنه راه برگشتی نیست.
  26
  27
  ‌پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۵
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه
  فرش چینی زیر پای "مِرسِر" که رسانه ها آنرا ندیده اند
  12
  21
  ‌پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۴
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::romano - تهران، ایران::]. پس مشخص میشه نه از امریکا سر در میاری نه از چین.
  8
  19
  ‌پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۹
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::romano - تهران، ایران::]. کل دارو نداره چین از صنعت آمریکا و ژاپنه و البته که مال ژاپن هم از آمریکاس. لذا موزیگریها و برنامه ریزی های چینی ها در حد مورچه های عمله هست. این بی شزفهای زنده خور باید .... همینطور روسهای آدمخور. و البته آخوندها و پاسدارهای همه چی خور.
  2
  7
  جمعه ۲۷ تیر ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۱
  ۴۰
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا
  [::romano - تهران، ایران::]. چه اظهار نظر وسیع و توخالی بی پایه و کوچکی .تو با این اطلاعات سر کوب شده اسلامی چگونه برای تمام دنیا نظریه صادر میکنی ؟؟؟؟؟
  1
  6
  جمعه ۲۷ تیر ۱۳۹۹ - ۰۳:۲۱
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  معلومه توله سگه که هنوز با اسباب‌بازی بازی میکنه.
  1
  2
  جمعه ۲۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۰
  نظر شما چیست؟