دلار در ایران از مرز ۲۴ هزار تومان گذشت

رادیو فردا: در ادامه اوج‌گیری بهای ارزهای خارجی در ایران، بهای دلار در بازار آزاد در روز پنج‌شنبه، ۲۶ تیرماه، از ۲۴ هزار تومان فراتر رفت.
 
نرخ دلار در روز چهارشنبه با ۲۷۰ تومان افزایش نسبت به روز گذشته، به ۲۳ هزار و ۹۷۰ تومان رسیده بود و اکنون از مرز ۲۴ هزار تومان نیز گذشته است.
 
وب‌سایت‌های غیررسمی که بهای ارزهای خارجی در کشور را ثبت می‌کنند، روز پنج‌شنبه بهای دلار آمریکا را ۲۴۱۵۰ تومان اعلام کردند.
 
قیمت هر یورو در ایران نیز اکنون به ۲۷۵۴۰ تومان رسیده است.
 
بهای سکه طلای معروف به «امامی» نیز با نزدیک شدن به مرز ۱۱ میلیون تومان هم‌اکنون به ده میلیون و ۹۵۰ هزار تومان رسیده است.
 
طی یک هفته گذشته، نرخ دلار نسبت به ریال ایران بیش از هفت درصد رشد داشته است. قیمت دلار در ابتدای سال جاری ۱۶ هزار تومان و در ابتدای سال ۹۷ حدود ۴۷۰۰ تومان بود.
 
به‌رغم وعده‌های عبدالناصر همتی، رئیس بانک مرکزی ایران، برای کنترل بازار ارز طی هفته‌های گذشته، افت ارزش پول ملی ایران کماکان ادامه دارد.
 
جمهوری اسلامی ایران که از اردیبهشت سال ۹۷ پس از خروج آمریکا از برجام، هدف شدیدترین تحریم‌های واشینگتن قرار گرفته در زمینه صادرات نفتی و غیرنفتی با مشکلات زیادی دست به گریبان است.
 
پول ملی ایران از ابتدای سال ۹۹ تاکنون بیش از ۴۵ درصد از ارزش خود را از دست داده و رشد قیمت ارز و طلا در بازارهای آزاد ایران با شتاب زیاد ادامه دارد.
 
این افزایش در حالی است که دخایر ارزی ایران هم تحت تاثیر تحریم‌ها به شدت کاهش یافته و به گزارش موسسه دارایی بین‌المللی در دی‌ماه پارسال، این ذخایر به حدود ۷۳ میلیارد دلار کاهش یافته است.
+18
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه
  24 هزارتومان ارزش واقعی دلار نیست باید دلار به 50 هزارتومان برسد تا ارزش واقعی خود را نشان دهد - وقتی این مردم به شرایط روز عادت کرده و اعتراض نمیکنند درآنصورت آرزو میکنم هموطنانم مانند زیمباوه با یک گونی اسکناس هزارتومانی برای خرید نان جلو نانوایی ها صف بکشند - کسی که به شرایط روز اعتراض ندارد لیاقتش همین است
  9
  27
  ‌پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۲
  ۵۵
  ممتاز - لندن، انگلستان
  مردم به کدامین گناه باید کفاره ی بی لیاقتی مسولین کشور رو بدن.جای امثال من امنه پس حق ندارم بجز دلجویی و حمایت شرایط رو بدتر کنم
  1
  10
  ‌پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰
  نظر شما چیست؟