حمایت ترامپ از کمپین #اعدام_نکنید: اعدام این سه نفر پیامی اسفناک به دنیا می‌فرستد

بی بی سی: به دنبال کارزار کم‌سابقه کاربران شبکه‌های اجتماعی در سراسر جهان برای توقف حکم اعدام سه نفر از معترضان آبان ماه، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا هم در دو توییت به زبان فارسی و انگلیسی با هشتگ #اعدام_نکنید از این کمپین حمایت کرده است.
 
آقای ترامپ نوشته است "اعدام این سه نفر پیامی اسفناک به دنیا می فرستد و نباید انجام شود."
 
قوه قضاییه ایران می‌گوید حکم اعدام این سه نفر به نام‌های امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی تأیید شده و برای اجرا به دایره احکام سپرده شده است هر چند سخنگوی قوه قضاییه گفته است که این حکم ممکن است با دخالت رئیس این قوه بازنگری و متوقف شود.

در شبانه‌روز گذشته، کاربران فارسی زبان و حتی غیرفارسی زبان شبکه‌های اجتماعی در توییتر و اینستاگرام میلیون‌ها بار از هشتگ "اعدام نکنید" استفاده کردند تا خطاب به حکومت ایران به حکم اعدام این سه جوان اعتراض کنند.
 
این هشتگ برای چند ساعت ترند اول جهان بود. سرعت و تعداد توییت‌ها آنقدر زیاد بود که درخواست نهادهایی مانند سازمان عفو بین‌الملل از ایران برای توقف حکم اعدام در مقابل درخواست‌های مردمی کمتر از روال سابق به چشم آمد.
 
قوه قضاییه ایران اعلام کرده که در صورت درخواست وکیل ممکن است "نتیجه پرونده" تغییر کند.
 
وکلای پرونده می‌گویند امروز اجازه دسترسی آنها به پرونده داده شده و امیدوار هستند بتوانند حکم اعدام را نقض کنند.
 
به گزارش خبرگزاری ایسنا حسین تاج، یکی از وکلای مدافع محکومان به اعدام گفت که امروز درخواست رسیدگی دوباره به پرونده‌های موکلانشان را در قالب ماده ۴۷۷ به رییس قوه قضاییه ارسال کرده‌اند.
 
آقای تاج به ایسنا گفت: "به همراه ۴ وکیل دیگر پرونده را مطالعه کردیم و امروز درخواست اعمال ماده ۴۷۷ را ضمن یک لایحه خدمت رییس قوه قضاییه ارائه دادیم البته در کنار آن دستور توقف اجرای حکم اعدام هم داشتیم."

عصر امروز چهارشنبه ۲۵ تیرماه، چند دقیقه بعد از آنکه خبرگزاری فارس از توقف اجرای حکم اعدام خبر داد و کاربران شبکه‌های اجتماعی این خبر را به عنوان موفقیت کمپین خود تلقی کردند، خبرگزاری قوه قضاییه ایران آن را تکذیب کرد اما گفت که امکان اجرای ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی وجود دارد.
+75
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  piki82 - تورین، ایتالیا

  واای توروخدا تو یکی دیگه خفشو !! :)))
  46
  5
  ‌چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۳
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان

  دم همگی گرم. به کوری آخوندهای دزد فریبکار نابخرد ۲ زاری نشان دادیم که همه با همیم و قادریم ریشه تون را برچینیم. این تو بمیری ها دیگه از ان تو بمیری ها نیست. آخوند و آخوند جماعت نابود است. پیش بسوی ایران آزاد و آباد این دفعه با چشمانی باز. همینکار را برای معاهده ترکمنچای چین و روسیه باید کرد تا تو دهنی محکمی باشد تو دهن ممد جواد و رهبر الدنگش.
  2
  38
  ‌چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۴
  ۵۰
  shirzan - برلین، آلمان

  حالا نمیشد تو یکی اینجا حرفی نزنی حالا به اون بنده های خدا تهمت جاسوسان آمریکائی رو هم میزنند.
  36
  9
  ‌چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۱
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران

  ننگ بر جانیان دینی. بچه های عزیز ایران را نکشید
  2
  39
  ‌چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۰
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  چرا از خودتون مایه نمیزاری، زردنبو ویاگرایی؟ مشتی سیاه رو وسط خیابون اعدام کردین، بعدشم مخالفین رو سرکوب! اون چه پیامی می‌فرسته؟
  44
  3
  ‌چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۶
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا
  هر کشور قانون خودش را دارد از اون دسته از آدمها که فکر میکنند که در ایران رفته بباد که سران دزد دارد بی قانونی در کشورهایه دیگه در ایران قانون است یعنی بر عکس همه کشورهایه دموکراتیک و بعرض اون دسته از رهبران دنیا برسانم که طبق فرمایشات بنیانگذار انقلاب آخوندی امام خمینی ره گم کرده کشتن بیگناهان برای حفظ حکومت ملایان گردن کلفت دزد مفتخور انگل جایز است واگر مصاحبه زنده یاد مسعود مولوی که در ترکیه به قتل رسید را شنیده با شید دقیقا به ماهیت کثیف این رژیم پی میبرید.
  1
  6
  ‌پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۰۳:۲۹
  نظر شما چیست؟