«ایران یک نفتکش حامل نفت تحریمی خود را در سواحل امارات ربود»

دویچه وله :گفته می‌شود که ایران یک نفتکش حامل نفت تحریمی خود را پیش از آنکه به دست آمریکا بیافتد در ‌آب‌های خلیج فارس ربوده است. این خبر از سوی کاپیتان این نفتکش تایید شده است. دو نفر از خدمه این نفتکش در ایران به سر می‌برند.

جمهوری اسلامی ایران برای دور زدن تحریم‌های نفتی خود از شیوه‌های مختلفی استفاده می‌کند. استفاده از نفتکش‌هایی با پرچم‌های کشورهای دیگر و همچنین از طریق فروش و انتقال روی آب نفت از یک نفتکش به نفتکش‌دیگر از جمله این شیوه‌ها هستند.

اکنون گفته می‌شود که یک نفتکش حامل نفت تحریمی ایران که ایالات متحده آمریکا در صدد ضبط آن بوده، توسط ایران ربوده شده است. این خبر را خبرگزاری آسوشیتدپرس روز چهارشنبه ۱۵ ژوئیه (۲۵ تیر) منتشر کرده است.

خبرگزاری آسوشیتد پرس این خبر را به نقل از یک سازمان دریانوردی و همچنین دیوید هاموند، سرپرست گروه حقوق بشر ناظر بر کشتیرانی منتشر کرده است.
تصاویر ماهواره‌ای
سازمان دریانوردی یاد شده روز چهارشنبه ۱۵ ژوئیه خبر مربوط به ربوده شدن این نفتکش را اعلام کرده است. در خبر منتشر شده همچنین به تصاویر ماهواره‌ای اشاره شده است.

در گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس آمده است که تصویرهای ماهواره‌ای حکایت از آن دارند که این نفتکش در آب‌های ایران قرار دارد و دو نفر از خدمه آن نیز در خاک ایران به سر می‌برند.

همین سازمان دریانوردی اعلام کرده است که در گزارش‌های نخستین اطلاع دقیقی از سرنوشت کشتی "ام‌تی گالف اسکای" منتشر نشده بود.

اکنون، ناخدای این کشتی در تماس با گروه حقوق بشر ناظر بر کشتیرانی اعلام کرده است که این نفتکش روز پنجم ژوئیه ربوده شده است.

بنا بر اظهارات دیوید هاموند ۲۶ خدمه این کشتی که هندی بوده‌اند، به کشور خود بازگشته‌اند. او گفته است: «ما از بابت شنیدن این موضوع که به خدمه کشتی آسیبی نرسیده است، خرسندیم. این مهم‌ترین نگرانی ما درباره این ماجرا بود.»

او درباره موقعیت این نفتکش در حال حاضر ابراز بی اطلاعی کرده است. این در حالی است که سایت "تانکرترکرز"، که به رصد کردن تجارت نفت در دریاها اشتغال دارد، اعلام کرده است که عکس‌های ماهواره‌ای حکایت از آن دارند که این نفتکش در آب‌‌های ایران و در نزدیکی جزیره هرمز قرار دارد.

مقامات امارات و سفارت ایالات متحده آمریکا در ابوظبی و همچنین ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا مستقر در بحرین نیز تا لحظه انتشار این گزارش نسبت به خبر ربوده شدن این نفتکش واکنشی نشان نداده‌اند.

باید افزود که سازمان بین‌المللی کار در این بین اعلام کرده است که ۲۸ خدمه این نفتکش ماه‌ها حقوق دریافت نکرده‌اند.
+34
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  خودکفایی یعنی همین. به خودمون شلیک می‌کنیم، انفجار و آتش سوزی در مراکز مختلف و جنگل‌هایمان ایجاد می‌کنیم. کشتی‌های خود را میدزدیم. احتیاجی به دشمن نداریم!
  8
  63
  ‌چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۶
  ۳۲
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان
  ای ول!
  16
  17
  ‌چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۴
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  دژمن فرضی که میگه همینه. دیگه دژمن واقعی میخواهی چکار؟ دژمن اینجا, دژمن آنجا دژمن همه جا. فقط بگذارید ما آخوندها حکومت کنیم. اینجوری میخواستند ایران را گلستان کنند خاک برسرهای بی عقل دل دزد.
  1
  16
  ‌چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۳
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::Aryanboy - فرانکفورت، آلمان::]. آره بابا، تو که عضو سپاه سایبری و طرفدار نظام نیستی. این ای ول رو هم زیر سبیلی رد میکنیم، نگران نباش. راستی از زال چه خبر؟!
  2
  15
  ‌چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۵
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  ثروت مردم بدبخت ببین چه بلایی سرش اومده ...گوشت قربانی شدیم خدائیش ..خاک بر سر هرچی بی کفایت
  3
  11
  ‌چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۴
  ۵۳
  hamidesabz - لندن، انگلستان
  این هم از اصطلاحات جدید و عجیب که فقط در مورد ایران رخ میدهد!! ربودن کشتی متعلق به خود!. اگر این عمل توسط کشور دیگری انجام شود قطعا نام دیگری خواهد داشت!!
  0
  12
  ‌چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۰
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  یه اصطلاح عجیب دیگه قرارداد جمهوری اسلامی با خداناباورترین کشور دنیا یعنی چین . با تمام خداباورها دشمنه اما هم پیمان با خداناباور، آنهم خداناباورترین کشوردتیا چین
  1
  9
  ‌پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۷
  ۵۳
  hamidesabz - لندن، انگلستان
  [::Chokam - ری، ایران::]. به مدد رهبر فرزانه!! ایران تبدیل به سرزمین عجایب شده!
  0
  4
  ‌پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۶
  ۳۲
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. من طرفدار هیچ نظامی نبوده ام و نیستم و نخواهم بود. چون همتون یک جور فکر میکنید فقط لباسهاتون و قیافه هاتون فرق میکنه. از هر نظام ایرانی که انتقاد کنی خائن محسوب میشی. چون اکثرا آدمهایی سبک مغز و علاف مثل شما در میانشون فعال هستند. این کار هم که اینا کردند ای ول داره چون زرنگی میخواد. که تو یکی فکر نکنم بدونی زرنگی چیه. فقط میتونی با حرف "ز" یاد زال بیفتی.....
  1
  3
  ‌پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۹
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا
  خودشون اجازه دادن بره مگه لنج ماهیگیریست که یک دفعه تکاف کنه این خبر مثل این می ماند که لاک پشت با خرگوش مسابقه دویدن داشته باشه ولاک پشت مسابقه را ببرد با اون نفتی که داشته که دو چندان سرعت این کشتی را کُند میکند چطور توانسته از دید ماهوارهایه نظامی امریکا پنهان بماند و فرار کند.
  0
  1
  ‌پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۷
  نظر شما چیست؟