خبرگزاری فارس از توقف حکم اعدام سه معترض آبان ۹۸ خبر داد؛ «میزان» تکذیب کرد

رادیو فردا :خبرگزاری فارس گزارش داده که به دستور ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی، دستور اعاده دادرسی برای سه معترض آبان ۹۸ که به اعدام محکوم شده‌اند صادر شده است.
 
این خبرگزاری نزدیک به سپاه پاسداران گفته که با این دستور «عملا اجرای حکم اعدام آنها متوقف شده است».
 
دستور ابراهیم رئیسی با استناد به ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری مصوب سال ۹۲ صادر شده است.
 
بر اساس این ماده، در صورتی که رئیس قوه قضاییه رای قطعی صادر شده از هر یک از مراجع قضایی را «خلاف شرع» تشخیص دهد، می‌تواند پرونده را جهت اعاده دادرسی به دیوان عالی کشور بفرستد تا به آن رسیدگی شود.
 
خبر تایید حکم اعدام امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی را ابتدا چند روز پیش یکی از وکلای آنها منتشر کرده بود و سخنگوی قوه قضائیه روز ۲۴ تیر رسما آن را تایید کرد.
 
خبر توقیف حکم اعدام این سه معترض آبان ۹۸ پس از آن اعلام می‌شود که ظرف ۲۴ ساعت گذشته میلیون‌ها توئیت از سوی ایرانی‌های سراسر جهان با هشتگ «اعدام نکنید» در توئیتر منتشر و برای ساعاتی به ترند اول جهانی تبدیل شد.
 
با این حال، مهدی کشت‌دار، مدیرعامل خبرگزاری میزان وابسته به قوه قضائیه، خبر خبرگزاری فارس را تکذیب کرده است.
او در توئیتی نوشت: «خبری که یکی از خبرگزاری‌ها مبنی بر دستور آیت‌الله رئیسی برای اعاده دادرسی سه متهم اعدامی حوادث آبان‌ماه منتشر کرده است صحت ندارد».
 
توئیت مدیرعامل میزان نشان می‌دهد که قوه قضائیه جمهوری اسلامی همچنان به‌دنبال اعدام معترضان یاد شده است.
+16
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  قوه قضائیه اسلامی فقط آزادیخواهان را اعدام و شکنجه میکند و جنایتکاران و متجاوزینی همانند مرتضوی و طوسی نه تنها محاکمه و مجازات نمیشوند بلکه ارتقاء درجه میگیرند و محبوب کفتار علی خرمنی آزاد و در امنیت کامل بسر میبرند و دزدانی که پول و سرمایه های ایران را به غارت بردند با هواپیمای شخصی و با احترام آنها را به کانادا و دیگر کشورها میفرستد
  1
  14
  ‌چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۸
  ۵۸
  lehrte - هانوفر، آلمان
  باز هم دارن مردمو به خیال خودشون گول میزن میخوان رئیس قوه قضاییه ابراهیم رئیسی جانی رو پاک و عادل جلوه بدن برای انتخابات یا ریاست جمهوری یا رهبری ملاهای دزد ومفتخور هم که برای بی نسیب ماندن از این شو فتوا صادر نمودن از طرف دیگه تکذیب میکنن تا بعدا هر کاری خواستن بکنن فقط دارن با مردم بازی میکنن همشون باهمن ...
  1
  16
  ‌چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۳
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  قاتلان جان و نوامیس مردم دست از اعدام بچه ها و جوانها بردارید. لعنت بر دینتان
  1
  14
  ‌چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۴
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  ننگ بر دین آخوندی
  2
  15
  ‌چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۳
  نظر شما چیست؟