مرگ سنگین وزن ترین زن ایران و جابجایی جسد او با کمک آتش نشانان

کسی فکرش را هم نمی‌کرد که روزی آتش‌نشان‌های بانه مجبور شوند با نردبان نجات، پیکر بی‌جان سنگین‌وزن‌ترین زن ایران را جابه‌جا کنند، آن هم در شرایطی که هیچ ‌کس حاضر نبود حتی به چند متری این زن و آتش‌نشان‌ها نزدیک شود، چون اهالی روستای «کوخان» فکر می‌کردند لیلا کرونا داشته و به همین دلیل هم جانش را از دست داده است؛ گویا این زن بخت‌برگشته چند ساعت قبل از مرگش- یعنی از همان موقعی که حالش بد شد- چندباری سرفه کرده بود. با اینکه پزشکی قانونی و اورژانس علت فوت او را سکته قلبی اعلام کردند، هنوز هیچ‌کس به درستی نمی‌داند آیا او به این ویروس مرگبار مبتلا بوده یا نه. اما هرچه که بود، آتش‌نشانی بانه و چند نفر از همکارانش با کمترین امکانات موجود، این زن ٣٦٠ کیلویی را به بانه بردند و تا آخرین لحظات کفن و دفنش حضور داشتند.

سالار بسطامی، رئیس آتش‌نشانی شهرستان بانه روایت جالبی از اتفاقات آن روز دارد؛ ظهر دوشنبه که تلفن مرکز آتش‌نشانی این شهر زنگ خورد و از رئیس شبکه بهداشت و مسئولان اورژانس تقاضا کردند برای کمک به بیماری بدحال راهی روستای کوخان شوند. لیلا شجاعی زنی درشت‌اندام و سنگین‌وزن در این روستا دچار مشکل قلبی و تنفسی شده بود. ظاهرا نیروهای اورژانس خیلی زود به بالین بیمار رسیدند.

حدود ساعت ١٣ عملیات احیا شروع شد؛ تلاش‌های اولیه هم موفقیت‌آمیز بود و قلب این زن دوباره به تپش افتاد؛ با این‌حال او نیاز به درمان موثرتری داشت و باید به بیمارستان منتقل می‌شد، اما دقیقا مشکل همین‌جا بود؛ جابه‌جایی او با آمبولانس اورژانس مقدور نبود؛ درواقع وزن بالای زن سی‌وپنج‌ساله اجازه این کار را نمی‌داد، بنابراین از پرسنل آتش‌نشانی بانه درخواست کمک شد: «ما یک ماشین لنکروز داریم که براساس توافق صورت گرفته، اجساد را با آن حمل می‌کنیم. از ما خواستند خانم شجاعی را با آن ماشین به بانه منتقل کنیم.»
حدود ساعت ١٣ و ٤٠ دقیقه از سوی اورژانس درخواست شد تا آتش‌نشانی با ماشین به روستا اعزام شود، اما انجام این درخواست منع قانونی داشت، ضمن اینکه ماشین آتش‌نشانی فاقد هرگونه امکانات درمانی و مراقبتی برای بیمار بود. با توجه به شرایط اضطراری، آنها راهی روستای کوخان شدند. آن‌طور که بسطامی می‌گوید: «اگر در مسیر اتفاقی برای ما یا بیمار رخ می‌داد، به دلیل قانونی نبودن این کار، بیمه هیچ مسئولیتی قبول نمی‌کرد. با این حال، ما راهی آنجا شدیم، اما قبل از رسیدن به روستا به ما اطلاع دادند بیمار فوت کرده است.»

لیلا شجاعی حدود ٩‌سال پیش با مردی که سال‌ها از خودش بزرگ‌تر بود ازدواج کرد. آن‌طور که همسر این زن می‌گوید، آنها در بازار محلی در بوکان با هم آشنا شدند و بعد هم ازدواج کردند. اما این زن به دلیل وزن زیاد و با بیماری‌های متعددی که داشت، حتی در انجام امور شخصی‌اش هم دچار مشکل بود و همسرش همیشه به او کمک می‌کرد.

دست آخر هم همین پیرمرد هفتادساله دوشادوش آتش‌نشان‌ها پیکر بی‌جان لیلا را تا بانه همراهی کرد. به گفته رئیس آتش‌نشانی بانه، نبود امکانات کافی و کمک‌نکردن اهالی روستا باعث شد سه نیروی آتش‌نشان و همسر سالخورده او برای جابه‌جایی این زن سنگین‌وزن حدود یک ساعت تلاش کنند. اما این تازه اول ماجرا بود.

آنها وقتی به بانه رسیدند، بیمارستان این شهر هم از پذیرش او خودداری کرد: «به ما گفتند پیکر این زن در هیچ‌کدام از یخچال‌های سردخانه جا نمی‌گیرد. حرف‌شان هم درست بود. من خودم دیدم حتی از ورودی سردخانه داخل نمی‌رفت.» کار به تماس و دخالت فرماندار رسید؛ بعد هم شهرداری دستور داد او را به گورستان «سلیمان بک» بانه منتقل کنند. همه هزینه‌های کفن و دفن هم از سوی شهرداری پرداخت شد. خانه ابدی سنگین‌وزن‌ترین زن ایران با بیل مکانیکی حفر شد.

آن‌طور که یکی از اقوام این زن می‌گوید، برای قرار دادن لیلا در قبر هم از بیل مکانیکی استفاده شد، چون هیچ‌کس نمی‌توانست این کار را انجام دهد. با اینکه شرایط خاصی بود، اما تشریفات شرعی و فقهی هم برای او انجام شد. به گفته او، لیلا از همان ابتدای تولد بیمار بود، در همان دوران کودکی پدر و مادرش را از دست داد و خانواده فقیرش هم نتوانستند از پس هزینه‌های درمان او برآیند، بنابراین لیلا روزبه‌روز چاق‌تر و دست آخر هم گوشه خانه زمینگیر شد.
+55
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  تا دلتان بخواهد از این گامبوها در امریکا فراوان هستند.
  185
  31
  ‌پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۰۵:۵۸
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. اخه دوست گرامی آمریکایی ها گوشت خوک, پپرونی, هم, بیکن و امثالهم زیاد میخورند. گوشت خوک بینهایت چرب است. اما چاقی ایشان ناشی از بیماری بوده است.
  13
  113
  ‌پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۰۶:۲۱
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  [::Alphabet - پترس، یونان::]. دوست گرامی خداوکیلی اشتهای من رو امروز کور کردی با این اسامی خنزیری!
  109
  12
  ‌پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۶
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. مسخره نکنیم. مرگ شتری هست که در خانه همه را میزند.
  21
  55
  ‌پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۶
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. عزیزم.مگر مسخره کردم؟ عرض کردم در این گامبوها در امریکا زیاد هستند. گامبو یعنی بزرگ و توهین نیست. اسم امریکائی ان را فراموش کرده ام. هر وقت یادم امد اینجا می نویسم
  65
  16
  ‌پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  [::Alphabet - پترس، یونان::]. عزیزم مگر من مدعی چاقی مردم و علت ان هستم؟ گامبو یعنی بزرگ. کلمه ی انگلیسی ان هم یادم نمی اید. حدود 30 درصد از مردم امریکا به شدت اضافه وزن دارند.
  49
  12
  ‌پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۳
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. شما که دم از قضاوت درست و حق و ناحق شدن حقوق مجرمانی همانند محسن افشانی میزنید بهتره بدانید این گامبوها از نظر شما که موجب خنده و مسخره شما قرار میگیرند و توهین آمیز آنها را خطاب میکنید اینها مشکل پزشکی دارند وگرنه گامبو از شکم مادر متولد نمیشوند .بهتره همانطور که مراقب حقوق انگل زاده ها و دزدهایی همچون محسن افشانی هستید و بدنبال عدالت برای این جنایتکاران کمی هم به افراد چاقی که مشکل هورمونی یا تیروئیدی و یا ،،،،،، دارند با احترام صحبت کنید و نظر دهید و قضاوتشان نکنید و گامبو خطابشان نکنید
  12
  48
  ‌پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۷
  ۳۹
  بیگانه در بایرن - بایرن، آلمان

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. یکی از آشنایان با یکی از این گامبو ها به خاطر اقامت ازدواج کرده.کیس خوبی هستن .خخخخخخ
  41
  13
  ‌پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۸
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. اینجا کسی انگلیسی کامنت نمیگذارد که شما به دنبال کلمه انگلیسی آن هستید گامبو به فارسی بسیار توهین آمیز است جناب فرهیخته خبر به فارسی بود و باید به فارسی کامنت گذاشت و کامنت شما بسیار توهین آمیز بود شمایی که دم از قضاوت میزنید و توهم سواد و معلومات زده اید بهتر است کمی ادب و تربیت داشته باشید و از القاب زشت استفاده نکنید واقعا برای شما متاسفم
  18
  54
  ‌پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۲
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::]. چرا خانم ها چنین بد کینه هستند و بگوئی بالای چشمشان ابرو هست صد جور تب میکنند؟ کجا من ان خانم را مسخره کرده ام؟ چرا از خودتان حرف در می اورید؟ گامبو همان جامبو یا جمبو انگلیسی هست. مثل جمبوجت به معنای هواپیمای بزرگ. اگر جمبوجت فحش هست لاجرم گامبو هم فحش هست. گامبو در انگلیسی یک نوع سوپ هست. کلمه جمبو را در فارسی گرفته و گامبو کرده و فکر هم می کنید که فحش هست!!!
  28
  13
  ‌پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۳
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::]. عزیز دلم من مثل شماها یک دنده نیستم. یادم بده و بدون لجاجت یاد میگیرم. به من یاد بده روال تفهیم جرم به هر کسی چگونه هست؟ ایا باید دادگستری و قانون و قاضی و وکیل مدافع و قانون باشد و یا برعکس هر کسی برای خودش تصمیم گرفته و رای صادر کند و اجرا هم بنماید. در اروپا و امریکا و تمام ممالک پیشرفته بصورت اول هست حالا می خواهم بدانم نظر ان بانوی محترم چیست؟ (این حرف ها تکراری هست ولی قبول حقیقت را شکست می بینید). ضمنا مگر من ننوشتم که این اقا را اصلا نمی شناسم. نخواندی؟ جرمی حتی محرز صورت گرفته است. کی باید رسیدگی کند؟ قانون و یا من و شما؟ کجا من عرض کردم ان اقا خوب یا بد هست؟ گفتم او را الهاک دیو هم باشد نمی شناسم ولی مثل تمام ملل مترقی فقط قاضی و دادگاه و داستان باید مسئله ای را بررسی و رای صادر کنند. عجبا.
  17
  11
  ‌پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۴
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  میدانید مشکل اکثریت شما در این روزگار حساس چیست. از اوضاع ایران و اخوند و کرونا و قرارداد چینی و اعدام جوانان وطن وووو همه چیز دژم هستید و در التهاب کامل چون نمی توانید کاری صورت بدهیدبرای تخلیه روانی با بهانه های بچه گانه به من حمله میکنید چون دیده اید در بدترین شرایط هم به کسی توهین نمیکنم. اگر این حرکات فیر طبیعی و فوران عقده ها باعث میشود تا مدتی روان ناارام شما اسوده شود من اشکالی نمی بینم ولی امیدوارم که بعدا از رفتار خودتان احساس شرمساری نکنید. دو هفته عازم سفر هستم . هر چی دل تنگتان می خواهد بگوئید تا کاملا تخلیه روانی شوید ولی مطمئنم مشکلی از مشکلات شما حل نخواهد شد
  13
  15
  ‌پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۴
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::]. خیر خانم عزیز حتی با استنباط فارسی هم گامبو فحش نیست. یعنی ادم خیلی چاق. فحش خواهرمادر که نیست. ولی بعلت حوادثی که در ایران در حال وقوع هست اکثریت شما شدیدا عصبانی و دیوار من کوتاه هست. این هم بگذرد. [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::].
  14
  15
  ‌پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۸
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::بیگانه در بایرن - بایرن، آلمان::]. این گامبوها که در امریکائی به ان ها "اوبیست" میگویند به سختی شوهر بدست می اورند و اکثرا سیاهان با ان ها ازدواج میکنند چون بسیاری از سیاه ها ازدواج با یک سفید خیلی مشتاق هستند و به زشتی و خوشکلی و چاقی و لاغری اهمیتی نمیدهند.
  15
  18
  ‌پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۲
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. شما احتمالا یه دختر درشت اندامی رو دوست داشتی اون تحویلت نگرفته یه عقده ای برات شده خودت هم شاید ندانی ولی این پیش میاد. مثلا یکی عاشق یک دختر ژاپنی بشود و شکست بخورد در آینده از هر زن چشم بادامی متنفر خواهد شد
  23
  13
  ‌پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۳
  ۳۲
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::]. در فرهنگ فارسی معین "گامبو" یعنی کسی که دارای اندام درشت و چاق است. توهین یا مسخره نیست.
  13
  20
  ‌پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۵
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. برعکس عزیزم. من 60 سال هست همه جا با ورق رو بازی میکنم. پشت و رو ندارم . دو زن جدی در زندگی ام حتی استخوان هایشان هم پیدا بود. فعلا مردم هموطنم عصبانی و ملتهب هستند و با یک کلمه جوش می اورند. فردا عازم دیدار همسر قدیم (که کینه ای از همدیگر نداریم) و پسرم هستم و دو هفته سکوت میکنم تا این ملتهبین چون دستشان از همه جا کوتاه است خشم و داغ دلشان را سر من خالی نکنند. بعد دو هفته دوباره سلام میگویم تا ببینم مشکلاتشان اگر من بوده ام حل شده است یا نه. من در زندگی فقط از یک نفر کینه دارم چون دوبار به ریشه ام زد و حالا هم به درک واصل شده است.شماکه زندگی من را کاویده ای مردانه بگو جز خدمت به میهنم چه کرده ام؟
  11
  18
  ‌پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۱
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::Aryanboy - فرانکفورت، آلمان::]. عزیز جان مشکل این ها جای دیگر هست و گرنه برای کشتن یک پشه که کسی را اعدام نمی کنند. فرض کن کلمه ای را غلط گفته ام (که نگفته ام) دیگر این خشم و طوفان را نمی خواهد. از اخوند و کرونا و گرانی و دلار 25 هزار تومنی و قرارداد با چینی ها و اعدام جوانان ایرانی و رانت خواری و زدن هواپیمائی اکراینی و و و و ده ها مورد دیگر خورده اند و داغ ها و التهابات زندگی خودشان را سر من خالی میکنند که حتی دشمنم را هم دوست دارم و با هیچکس کلنجار نمیروم چون ذات تمام شاعرها مهربان هست و به مادیات هم فکر نمی کنند
  9
  22
  ‌پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۵
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. نکنه منظورت سوپ گامبو هست ؟ یه سوپ خوشمزه از ایالت لوییزیانا. روح این خانم هم شاد.
  1
  22
  جمعه ۲۷ تیر ۱۳۹۹ - ۰۳:۳۰
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. [::Aryanboy - فرانکفورت، آلمان::]. پس بتمرگ هم بی احترامی نیست از این پس بجای بفرما میتوان بتمرگ را بکار برد یا بجای شما بکار برد هووی یابو که یابو هم بی ادبی نیست و برای صدا زدن اشخاص میشود بکار برد ؟ اگر از نظر شما گامبو آنهم برای یک خانم و آنهم خانمی که از بیماری چاقی رنج میبرد بی ادبی نیست پس چرا در خبر نیامده یک خانم گامبو ؟ فکر میکنم در فرهنگ همه کشورها بجای کلمات زشت و سخیف کلمات مودبانه و زیبا هست و شما آقای گفتگو گر اینقدر به انگلیسی اکتفا نکنید یا کاملا انگلیسی کامنت بگذارید یا فارسی چون فرهنگ امریکا و اروپا با فرهنگ آسیا فرق دارد هر کشوری فرهنگ خودش را دارد
  20
  8
  جمعه ۲۷ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۱
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. احتمالا شما در محیط و خانواده ای بزرگ شده اید و تربیت شده اید با فرهنگی کاملا متفاوت که فرق بین بتمرگ و بنشین و گامبو و چاق را متوجه نشده اید و برایتان تعریف نشده که واژگان زشت و زیبا و فرق میان آنها و فن بیان در خانواده و فرهنگ خانوادگی شما شناخته شده نیست هر چند ادعای روزنامه نگاری و اهل قلم بودن هم میکنید
  21
  7
  جمعه ۲۷ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۱
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. شما از شیوا صفایی یاد میگرفتی ...در جوانی چند سال رو با محمد حدید صرف میکنه پول مناسب که بدست آورد میره یه پسر جوان خوشتیپ رو برای خودش میاره!! خخخ
  14
  1
  جمعه ۲۷ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۳
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  متاسفانه من راازکانادابرگرداندندگفتنداخرین دستوراین هست که امریکائی هاوارد اینجا نشوند.برگشتم و تمام راه فکر میکردم وقتی کسی با یک کلمبه گامبو (یعنی جمبو آن هم در مورد امریکائی ها) این همه منفی میگیرد به معنای این هست که دوستش ندارند.من موجودی کوچک هستم و دیدم همین بلا را سر شاه و دیگران هم دراورده اند.اگر شاه باان عظمتش رفت پس کامران تو که اینقدر کوچک هستی و ناخن او هم نمی شوی چرا نروی؟انروزگار مردم گرفتارمذهب و کمونیسم و چه گواراوخانهمجانی بودند ودراین محیط کوچک هم همان گرفتاری ها را دارندوهنرپیشگان و طرفدارن دروغین فمینیسم و پان پورنو ایسم وبی اخلاقی و لجنیسم راگرامی تر میدارند.برتراند راسل میگوید"زندگی را جوانان میسازند". جوانان امروز اگر فکر میکنند با زشتی و پورنوئیسم و و و و به جائی میرسند تو ادم 78 ساله رویت راکم کن و برو.گله و شکایت هم ندارم و با این سن حتی رمق ندارم بیشتر بنویسم.شادو شادکام باشید. من وقتم ازاد میشودو میروم دنبال انتشار اخرین کتابم بنام"قباد و قمری"وهروقت اینترنتی شد در حد یک اطلاعیه اینجا خواهم امدتااگرخواستید انرامجانابخوانید
  2
  25
  جمعه ۲۷ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۰
  ۳۰
  هانی‌ - اسلو، نروژ

  [::Aryanboy - فرانکفورت، آلمان::] دوستِ گرامی لزومی نیستش خودمون رو توجیح بکنیم و یک ادبیات بی بوته رو تایید بکنیم. اینجا نه صحبت از فرهنگ دهخدا هستش, نه فرهنگ عمید. این آقای حیله گر بافت مغزش اینطوریه, که یک جورایی با سفسطه پس مانده های خودش رو جمع و جور کنه. در واقع همه خودمون میدونیم که واژه گامبو در جامعه خودمون بار منفی داره. شاد و تندرست باشی
  25
  0
  جمعه ۲۷ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۶
  ۵۹
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::] آقای محترم؛ انسانها از لحاظ فیزیولوژی و سیستم متابولیسمی و هورمونی با همدیگر فرق میکنند. در این راستا چاقی این خانم بدلیل پر خوری نیست. که جنابعالی ایشان را به گامبو در امریکا تشبیه فرموده اید. بنده با بقیه دوستان موافقم; که در فرهنگ و گفتگوی خودمان گامبو خطاب کردن کسی زیبنده نیست.جانتان جور
  24
  4
  جمعه ۲۷ تیر ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۷
  ۴۶
  Lucky Luc - نیویورک، ایالات متحده امریکا

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. آقا از این جماعت به دل نگیر هرچی دوست داری بنویس. خودشون خودشونو نمی بینن یهو به یکی حمله میکنن. دست خودشون نیست. اصلا به کسی مربوط نیست از کسی ایراد لغتی ادبی انشایی بگیرن یا نگیرن.انگار تواروپا وضع بعضی هموطنها خیلی داغونه. مخصوصا نروژ و اسکاندیناوی که زبونشون رو هیچ جای دنیا صحبت نمیکنن.
  2
  26
  شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۴
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. خوب باز هم پز و منم منم چیه میخوای بگی نویسنده هستی و کتاب داری که بزودی چاپ میشود ؟ خوب از ادبیات شما معلومه هجویات و همانند توضیح المسائل خمینی دجال بیشتر فکر نمیکنید و نمینویسید از همان دو همسری شما کاملا مشخصه چه شخصیتی دارید خودتان در کامت هایتان ادعا کردی دو همسری البته دو همسر عقدی و الا ماشالا صیغه ای و البته در آمریکا دیگه صیغه مد نیست خخخخ ولی شخصیت خود را تا اندازه ای نشان دادید با افکار و کلمات ناشایست .در ضمن وقتی پز نویسندگی میدهی باید اینرا بدنی که دنبال معادل لقب زشت گامبو در انگلیسی نگرد و برای توجیه کلمات زشت و ناشایست و توهین به افراد دنبال معادل انگلیسی و فرانسه و عربی و .... نگرد ما همه ایرانی هستیم و پارسی حرف میزنیم با فرهنگ ایرانی و افکار ایرانی پس اینقدر کار و عمل زشت خودت را توجیه نکن که در انگلیسی گامبو سوپ است یا دسر . خبر را به فارسی خواندی و در باره زن ایرانی بود و همه به زبان شیرین فارسی نظر و کامنت گذاشتند .بجای آسمون ریسمون بافتن شجاع باش و معذرت خواهی کن و به اشتباه خودت اعتراف کن
  30
  1
  شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۳
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. آقای مثلا نویسنده کسی اینجا منتظر خبر کتاب شما نیست که با افتخار عنوان میکنی خبر انتشارش را به ما میدهی از ادبیاتت معلومه افکارت چی هست و کسی برای خزعبلات هزینه نمیکند در ضمن خودت را با محمد رضا شاه پهلوی مقایسه میکنی ؟ ههههههههههههه کاملا مشخصه توهم بالاست بخاطر کهولت سن به نظر من بهتره خودت را به خانه سالمندان معرفی کنی و قرص های ضد توهم را هم سر وقت و به موقع بخوری برایت آرزوی سلامت فکر میکنم
  31
  2
  شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۸
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  [::بلوچ اسلو - اسلو، نروژ. عزیزم اولا هر گناهی مجازاتی دارد. گناه کشتن یک پشه اعدام نیست. دوما بعد از 20 سال مبارزه در این سایت به خاطر کشورم و روشنگری حالا دارند همه میگویند تو از ما نیستی و من کسی نیستم که جائی که من را نمی خواهند بمانم و اتفاقا این را به فال نیک می گیرم تا بروم دنبال انتشار کتابم. روزهای اول که از اسلام میگفتم صد نفری به سرم می ریختند و برایم مهم نبود ولی بعد از این همه روشنگری حالا مهم هست سوم اینکه متاسفانه علت اصلی تمام مشکلات ملت من حسادت هست. حتی وقتی من میگویم پدرم در زمان رضاشاه قاضی بود در این ها تولید حسادت میکند و حسادت عامل تمام بدبختی های ملت ایران هست. چهارما از این همه روشنگری در طول چند دهه چی بدست آورده ام؟ کینه های شتری و نفرت! مدتی کمی زنده خواهم بود بهتر است قبل از مرگ کتابم را تمام کنم تا اگر برتر از لیلی و مجنون نبود حداقل همتراز ان هست و من را بخوبی یاد کنند. در 78 سالگی شدیدا از نظر جسمی ضعیف شده ام و شاید وقت کنم و چند کتاب دیگر را هم منتشر کنم تا قبل و بعد از مرگم از خودم راضی باشم. وقت کمی دارم و داخل حسادت ها و نفرت های این سایت نمیشوم
  5
  40
  شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۲
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  Lucky Luc عزیزم میزان هجمه را می بینی؟اگریکی دراوج افسردگی وبیمار روانی نباشدکه چنین نمیکند.کورخوانده اند چون نمیتوانندازمن کیسه بوکس بسازند.دلیل ان را هم به شما عرض میکنم.اکثر این مهاجرین اسکاندیناوی چپولهای زخم خورده وتحقیر شده هستند.یااقوام آنهارااعدام کرده ویاشلاق خورده و شکنجه دیده اند. در نهایت بیهودگی به احزاب چپولی پیوسته اند. کمونیزم که دراروپا پنچرشدواین ها درمانده و با سرمای افسردگی زای اسکاندیناوی به سکس ازاد و دست جمعی و لختی هاوجمعیت دگرباشان رو کردند. سکس ازاد و باورلختیسم مُسکن هست ولی درمان افسردگی نیست.کرونا مزیدبرعلت شدودیگر سکس ازادودست جمعی راهم برای تخلیهبیماری افسردگی ندارندودرحالیکه هر کدام ملتهب و داغون از درون بایدبنحوی خودشان راباپرخاش و توهین و کینه جوئی تخلیه کنند و بعد من که بالاترازعزیزم به کسی نگفته ام میشوم مفرخالی شدن خشم درنونی اینهاکه به انفجاررسیده است.درحال بیهودگی بیماربودندوکروناهم مزیدعلت شده است.من باکنار رفتم اینهارابا افسردگی هاوعقده های مزمن تنها میگذارم تا بروندفکردرمان خودشان باشندمدتی به من فحش میدهند و می بیندبازخشم کشنده درمان نشد!
  3
  34
  شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۸
  ۵۹
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::] بنده معمولا توی این سایت کم می آیم ; ودوست دارم بیشتر خواننده باشم تا نویسنده. ولی با خط فکری شما آشنا هستم ;که چه می نویسید. ولی فکر میکنم اولا جمع و دوستان بهتر است هر کس را به عنوان یک انسان والا و فهمیده و مناسب قبول بکنند; بعدا به عنوان یک نویسنده; شاعر; دکتر; وکیل و شغل دیگر. بنده دوست ندارم با دوستان و هم میهنان عزیز زاویه داشته باشم . خود را موظف به فکر بیشتر در این رابطه میکنم;که علت زاویه با من چیست ؟ سخن به درازا نبرم مجبورم بگویم. یاد این ضرب المثل افتادم که میگویند از کوزه همان طراود که در اوست. پس در واقع محتوای کتاب شما چیز دیگری نمیتواند باشد از آن درک و فکری که در اینجا می نویسید. بنده در جمع بندی کلی نوشته ها و ادبیات جنابعالی را نه به کسی توصییه میکنم; و نه می خوانم. شما خود دانید. جانتان جور
  32
  5
  شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۹ - ۰۵:۳۴
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  [::بلوچ اسلو - اسلو، نروژ::]. عزیزم. صحبت این نیست که کسی کتاب من را بخواند و یا نخواند. من هم میلیون ها کتاب را نخوانده ام. عزیز دلم این همه کینه و فحاشی و نفرت زمینه های قبلی دارد و من بیماران بسیاری اینچنین دیده ام. من عرض کرده ام کتابی را دارم منتشر میکنم. بدون انکه اصلا بدانند کتاب چیست و مثل یک انسان سالم برای من آرزوی موفقیت کنند باز هم بعلت حسادت به فحاشی ادامه میدهند. من نمیدانم در زندان های ایران با این ها چه کرده اند که حالا به اینجا رسیده و همه چیز را سکسی می بینند. وگر نه کدام ادم سالمی افتخار میکند که زن و دخترانش را به مراکز زنان لخت و دگرباشان می برد و برای افتخار بیشتر میگوید حتی در توالت ها را نمی بندیم. تازه قسمت های دیگرش را هم نمیگوید.من هیچ. برو از 200تا روانشناس و دکتر عالیرتبه بپرس که کسی که این بلا را سر دو دختر 8 و 10 ساله ی خودش در می اورد در کجای کار قرار دارد؟ به انتهای بیهودگی و نفرت رسیده و حتی مسکن سکس هم بعلت کرونا مختل شده و با خشم های سوزان درونی به هر جا میتازند تا تخلیه ی روحی روانی شوند. و گر نه مگر میشود تا این اندازه نفرت در کسانی دید؟
  1
  29
  شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۰
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. جناب اینجا کسی با کسی دشمنی ندارد شما هم فقط بجای توجیه کردن الفاظ زشت و توهین آمیزت فقط یک کلمه بگو اشتباه کردم گامبو در فرهنگ و زبان فارسی توهین آمیزه همین ،فکر نمیکنم اینقدر سخت باشه ولی چون اصرار داری که نه گامبو در انگلیسی فلان معنا را میدهد و ما چون اینجا به فارسی حرف میزنیم و همگی ایرانی هستیم با فرهنگ و افکار و برداشت ایرانی گامبو را توهین آمیز میدانیم.باور کن اینقدر سخت نیست که شما حاضر نمیشوید اعتراف کنی بابا ول کن که در انگلیسی چیه و چی معنی میده فارسی را دریاب و ببین در فرهنگ ما چه معنی میده همین . اینقدر سختش نکن
  28
  0
  شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۴
  ۵۹
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::] محترم: بنده همه نوشته های آقای هانی را خواندم; در هیچ کجا ایشان نگفتند که با دخترهای کوچکم به جزیره لُختی رفته ام. بنده هم به شما و هانی احترام میگذارم. ولی اگر شما هم چنین مطلبی از ایشان پیدا کردید; بنده از شما پوزش میخواهم. پس خواهشاً جانب واقعیت را حفظ کنید بدون تحریف.
  25
  1
  شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۳
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. کسی به کتاب شما حسادت نمیکند لطفا از توهم خود شیفتگی بیرون بیائید برای ما مهم نیست که شما کتاب مینویسید یا نه مهم این است که شما با توهین به دیگران منش و طرز فکر و اندیشه خود را نمایان کردید حال خوانندگان کتاب تصمیم میگیرند که کتاب شما را با چنین تفکری که دارید بخوانند یا نه .علی شریعتی و مطهری و خمینی و خیلی های دیگر هم کتاب چاپ کردند ولی باید ببینیم کتابهای این مزدوران و مهره های استعمار ارزش خواندن دارند یا نه
  27
  1
  شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۳
  ۳۰
  هانی‌ - اسلو، نروژ

  [::بلوچ اسلو - اسلو، نروژ::] رفیق بلوچ: این آقا کارش سفسطه و حیله گری هستش. من نه با ایشون نه حساب و کتابی دارم و نه ترسی. من اَصلن در هیچ کجا نگفتم, که با دختران کوچکم به جزیره لختی رفته ام. خلاصه بگم اینجا اگه ایشون مطلبی ازم در این ادعایش ثابت کرد. بنده برای همیشه از این سایت میرم در غیر اینصورت ... ایشون و باید ترک سایت بکنه.
  25
  0
  شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۳
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. شما که اینقدر به اعدام حتی دشمنتان حساس هستید و نکته بین و نکته سنج هستید و دم از حقوق بشر میزنید و .... هستید چطور با القاب زشت و توهین آمیز به کسی که از بیماری رنج میبرد توهین میکنید ؟ دقیقا الفاظ زشت و توهین آمیز همانند همان حکم اعدام و قضاوت نادرست قاضی های اسلامی را دارد شما با بکار بردن الفاظ توهین آمیز و تحقیر آمیز شخصیت و روحیه افراد را میکشید دست کمی از اعدام ندارد
  27
  0
  شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۱
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. قاضی ها با قضاوت نادرست و عجولانه و عامدانه جان افراد بیگناه یا گناهکار را میگیرند و افرادی همانند شما با کلامی توهین آمیز و تحقیر آمیز روح و روان و شخصیت افراد را میکشید و نابود میکنید شما این احتمال را بدهید که بسیار زنان و مردان چاق در همین سایت روزانه میخوانند و کامنت میگذارند ولی با دیدن چنین کامنت زشت و توهین آمیز شما تکلیف روح و روان آنها چیست ؟
  27
  1
  شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۵
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  شنبلیله خانم .من که رفتم کنار. بعد از 2 روز ، بعد از خداحافظی مختصر با دوستانم این مختصر را هم نخواهی دید . برو خوش باش که پوزه ی یک ادم پر مدعای لاف زن و از خود تعریف کن را به خاک مالیده ای که برای گنده نمائی میگفت من شاعرم و یا پدرم در زمان رضاشاه قاضی بوده و بدتر از ان گفت دائی ام منشی سفارت امریکا بوده است و این حرف ها نه در شما ولی در عده ای باعث حسادت میشد. من در 78 سالگی می بایست خیلی زودتر از این خودم را بازنشسته میکردم چون بعلت کبر سن و خنگ شدن نمیتوانم فرهنگ پورنوایسم و لختیسم و فحشیسم و رابطه ی ان را با تمدن بفهمم. برو یک سوژه ی دیگر برای تخلیه چالش های روحی روانی خودت پیدا کن. من هنوز در فیسبوک به نام "کامران فرزان" فعالم هر وقت دلت تنگ شد بیا انجا و به من فحاشی کن. سر تیتر صفحه ام هم این شعر من هست که اینجا برایت مینویسم: هر جامعه ای که زن در آن سرور هست/تاج سرمرد مادر و افسر هست/زن ها به همان حقوق مردان هستند/در بحر قیاس ملتی برتر هست. این تهمت هائیکه به من زدی و فحش هائی که به من دادی زمین تا اسمان با اخلاقیات من مغایر هست. این نیزبگذرد
  3
  27
  شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۶
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. آقای گفتگو گر من فحش ندادم اگر از نظر شما گامبو فحش و بی احترامی نیست پس از حرفهای من هم نباید ناراحت بشوی و زود قهر کنی فقط یک کلمه میگفتی اشتباه کردم حق با اکثریت است گامبو کلمه زیبا یی نیست .حالا هم قهر کردن ندارد بهتر است همانند بچه ها نباشید و قهر نکنید و از حقیقت فرار نکنید بجای اینهمه صغری کبری چیدن نگاهی به کامنت هایی که اکثرا مخالف گامبوی شما بودند توجه میکردید و حرف خودتان را پس میگرفتید به همین سادگی و حالا بجای قهر کردن بهتر است بمانید اینجا پشت قباله و ارث پدری هیچ کسی نیست بهتر است بمانید و به کل کل هایمان ادامه دهیم قشنگی این سایت همینه که نظرها مثل هم نیستند و کل کل میکنیم و توی ذوق هم میزنیم و همدیگر را نمیشناسم .نگاهی به این فاطی بکنید اینهمه فحش و ناسزا میشنود ولی ناراحت نمیشود و محکم سرجایش نشسته
  25
  1
  شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۹
  ۳۰
  هانی‌ - اسلو، نروژ

  [:: حیله گر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::] همین اخلاق چند گانه ات کار دستت داد. بااین همه سن وسال باید پخته تر و کارکشته تر ورود میکردی. حالا اگه من با تو مشکلی داشتم بقیه چه؟ باور کن دختر کوچک من از تو شعورش بیشتره. هیچوقت به کسی نمیگه گامبو وکچل و کوتوله. دختر کوچک من دروغ نمیگه, ولی تو تعریف و تهمت زدن کارت. چقدر تهمت به من زدی؟چه فحشایی به آذازه دادی؟با این اخلاق زشتت خجالت نمیکشی میگی من ۲۰ سال توی این سایت روشنگری کردم؟ من برم پیش روان پزشک یا تو؟کی دچار توهم و خودبزرگ بینی هستش من یا تو؟ تو یک آدم خودشیفته ای هستی, که بدون تعریف از خود روزگارت پیش نمیره.
  24
  1
  شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۱
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  خانم شنبلیله. بخاطر احترامی که به شما دارم علیرغم هر چقدر فحش که نثارم کردی این چند خط را می نویسم وگر نه ان دو پورنو نژاد که افتخار میکنند که در توالت را به روی کودکان 8 و 10 ساله نمی بندند و لجنیسم را علامت تمدن می بینند برایم ارزش پشه را هم ندارند تا جواب بدهم. خانم محترم من که بچه نیستم. بگرد در ذهنت و ببین کجا یک جواب مغایر به تو داده ام که اینقدر کینه به دل شده ای؟ چرا بانوی محترمی مثل تو باید طرفدار دو نفر لجن به تمام معنی بشود و وسط معرکه برای انتقام بنزین بپاشد؟ ایا عقیده داری با پورنوئیسم و لجنیسم مرد و زن برابر میشوند؟ من از ان ها توقع ندارم چون معلوم الحال هستند. از شما پرسیدم شما چرا؟ و گر نه "گامبو" و این حرف های کوچک فقط بهانه هستند. من که رفتم حالا دیگر چرا بنزین می پاشی؟ هنوز از جوابی از من مثلا در 4 ماه قبل خشمناکی؟ بی جنبه هستی؟ همیشه اینقدر کینه ای هستی؟ همیشه فکر میکنی که عاقلترین و درست ترین عالم روزگاری؟ کسی نباید بگوید بالای چشم تو ابرو هست؟. این را هم بگویم دختری که روسری برداشت برایم قهرمان هست ولی این لجن ها از مرد و زن کثیفند. همین
  2
  23
  یکشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۸
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  خانم شنبلیله اخر کلام. اگر تایلند با پورنوئیسم و کثافتکاری و وقاحت ،زنان و مردان به برابری و حقوق مساوی رسیده اند از این طریق میتوان مدارج ترقی را طی کرد. غرب صدهزار مدارج مدنیت را طی کرده تا در سکس هم به عقلانیت رسیده است و نه اینکه از هرزگی و و پورنو و وقاحت به اینجا برسد. در کنار هزاران دانشگاه زواید هم بصورت خوب و بد رشد کرده اند.اگر از پورنو وفاحشگی برابری زن و مرد حاصل می امد الان ایران و ترکیه مترقی ترین بودند. اهل قهر هم نیستم (اهل دلخوری هستم از شما و نه ادم های کثیف). برو بپرس انرژی یک ادم 78 ساله چقدرهست. مدت ها بود می خواستم از فعالیت های متفرقه بکاهم و کتابم را منتشر کنم و چون اهل پول وشهرت هم نیستم.حداقل بگذار بعد انتشار اگر وقت داشتی و خواندی به من فحش بده و بنزین روی دعوای من با وقیحان بی همه چیز بریز. راه صحیح برابری بین زن و مرد از عقلانیت و روشنگری می گذرد و نه پورنوئیسم و فاحشگی و وقاحت. حالا هم خواستی از عرایضم پند بگیر یا ملال. فعلا دارم تجدید قوا میکنم. بعد دو رور که ویراستاری اخر کتابم شروع شد اصلا وقت نگارش دراینجاراندارم.فقط خواننده و نه نویسنده
  3
  21
  یکشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۱
  ۳۰
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  [:: حیله گر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::] هوچی گر بی مرام ومروت. جَفنگییات تو اَصلن برام مهم نیستش, که چه میگی! فقط اگه یک ذره شهامت راستگویی توی وجودتت هست .بیا ثابت کن که من در کجا گفتم که با بچه های کوچکم رفتم جزیره لُختی؟ اگه تو ثابت کردی ,من در حضور جمع اَزت معذرت میخام .اَگه نه.... حواله ات.
  22
  4
  یکشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۹ - ۰۴:۵۹
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. چقدر ئیسم ئیسم میگوئید ئیسم گفتن نشانه روشنفکری و سواد و معلومات نیست از این ئیسم ها بیا بیرون و حرفها و نظرات دیگران را ببین و بخوان و اینقدر ننه من غریبم بازی در نیاور همانطور که گفتم این سایت ارث پدری هیچ کس نیست و همه آزاد هستند نظراتشون را بنویسند واز نظرات هم انتقاد کنند و به گفتگو بپردازند ولی کسی حال و حوصله منم منم شنیدن را ندارد اینجا محل پز دادن و تبلیغات نیست .در ضمن شما هستی که کینه و نفرت در وجودتان است نه من اگر کینه داشتم نمیگفتم قهر نکن و از سایت مهاجرت نکن خخخخ اگر کینه ای بودم که دیگر برایتان کامنت نمیگذاشتم و بحث نمیکردم .شجاع باش و بمان و از نظراتت دفاع کن و بشنو حتی اگر مطابق نظر تو نباشد قرار نیست همه یک نظر داشته باشند و کسی به دیگران نظرش را و راه و روشش را تحمیل کند این که میشه رژیم اسلامی و دین اسلام همه باید مسلمان باشند و شیعه و باقی ادیان حتی سنی ها که مسلمان هستند حق نظر و زندگی ندارند
  22
  1
  یکشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۰
  ۳۰
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::] شبلیله, باور کن تا به امروز هم چنین آدمی به این وسعت خود خاهی خود شیفتگی و خود محوری ندیدم. آقا همه اشتباه میکنن. به قول تو بیا یک معذرت خاهی بکن. از دغدغه هایی که خودت بانی اش بودی بکاه. ببین چقدر خودستایه میگه من ۲۰سال اینجا روشنگری کردم!؟ این بشر ....چون یک عمر رو با منم منم کردن گذرونده. هر شغلی که بگی این آقا هستش. چطور این آخوندا از امامان خود یک عجوبه ای درست کردن. این آقا هم همینطوره. نمیخام بهش تهمت بزنم ولی انگاری به یک طرفایی غش میکنه. خانه از پای بست ویرانه, خاجه در فکر نقش ایوانه. این آقا پیچ و مهره های شخصیتت ریخته, ولی اون کتابش رو توی یوکی تبلیغ مجانی میکنه. تهدید به خروج از سایت میکنه, خُب برو. مگه کسی قراره اینجا جنس بُنجل بخره؟
  21
  3
  یکشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::هانی‌ - اسلو، نروژ::]. این طفلکی خودشیفته در توهمات خودش بسر میبرد و احساس میکند که آگاهی مردم نتیجه مبارزات و روشنگری های او میباشد ههههههههههه ببین غربت و تعدد زوجین چه بلایی سر مغز آدم میاره ایشان نیمی از عمر پر برکتش را صرف انتخاب زوجه کرده عقدی و صیغه ای و باید پرسید کی وقت آن را داشته که روشنگری کند ؟ یا مبارزه ؟ خخخخخخ و حالا تهدید میکند که من از اینجا میروم و باز توهم اینکه الان تمامی کاربران اینجا با نبود ایشان و رهنمودهایی که اینهمه سال در این سایت داشته بی پدر و بی رهبر خواهند شد و احتمال زیاد رهبر اپوزسیون آمریکا نشینمان را از دست خواهیم داد هههههههههههه .حالا چیکار کنیم اگر بره ؟ بی رهبر میشیم و بی سواد باقی میمانیم و دیگر کسی نیست که بهمون خط بدهد و ما همگی بیسواد و بی پدر و بی رهبر حالا چکار بکنیم ؟
  19
  2
  یکشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۸
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::هانی‌ - اسلو، نروژ::]. فقط هاله ی نور در اطراف گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا را کم داریم
  20
  2
  یکشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۲
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  این نوشته کلمه به کلمه نوشتار آقای هانی هست که حالا همه چیز را تکذیب میکند: گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا. بقول شما راجع به پان لختیسم بهت بگم. ولی قطعا هضمش براتون سخته. اولا لختی و لخت بودن در جاش برام تابو نیست .بنده با خانمم یا به تنهایی به جزیره های لختی در کرواسی میرم. ۲ تا دختر کوچک ۹ ساله و ۱۲ ساله دارم که هدیه نیستن .ولی در گردهمایی دگر باشان میبرشمون. توی خونمون حموم و دستشویی ها قفل ندارن. همه براحتی وارد و خارج میشیم. اصلن تابوی لختی و پوشش برامون حل شده. راجع به سکس و روابط جنسی هم با بچه هام حرف میزنم. مثلن فکر کردی منو از لخت بودن میترسونی یا برام مهمه؟. من با همه ادما کنار مییام و ظرفیت بحث رو دارم. مگه کسی خودش خرفت باشه و راه خودشیفتگی رو انتخاب بکنه.
  2
  13
  دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۰۲:۲۸
  ۳۰
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  [:حیله گر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::] گرچه مطلب به آرشیو رفته. به بیسوادی و آشفتگی ات شک ندارم.کجا ی متن نوشتم.با بچه های کوچکم به جزیره لختی رفتم ؟ چرندیات موقوف
  11
  3
  دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۱
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::بلوچ اسلو - اسلو، نروژ::]. جناب بلوچ کلمه به کلمه ترهات جناب فانی را در بالا گذاشته ام که ایشان با هوچیگری و وقاحت گفتن این ها را تکذیب می فرمودند
  2
  12
  دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۱
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. شما که خداحافظی کردی و رفتی پس چرا هنوز ماندی و دل نمی کنی از اینجا ؟
  10
  2
  دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۲
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. حالا گیریم که هانی به جزیره لختی ها رفته با خانواده این چه ربطی به گامبو دارد ؟ خیلی کینه ای هستی و انتقام جو و همانند رژیم اسلامی استاد پرونده سازی و جعل سازی و تهمت و افترا
  13
  2
  دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::هانی‌ - اسلو، نروژ::]. خودت نمی فهمی که چقدر وقیحی. دو دختر معصوم را بارها به بدتر از جزیره لختی ها برده ای تا اداب جوانی خودت را یاد ان ها بدهی. در عمرم کسی به وقاحت و پرروئی تو ندیده ام. مدرک خواستی رو کردم. من گفتم میروم و رفتم اگر مردی که شک دارم به وعده ی خودت عمل کن و معلق نزن
  2
  14
  دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۸
  ۳۰
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::] ... اگه بابچه های کوچکم رفته بودم, مگه من مثل تو بی جنبه ام که دروغ بگم؟ همین متنی رو که از خودم گذاشته بودی در کجاش نوشته بودم؟ اون کتابات هم چرته چون قدرت درکت در حد ابتداییه. پرسیدی اگه مردی به وعده ام عمل کنم.مردی چه شلغمیه؟
  14
  3
  دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۳
  ۵۹
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::] جناب گفتگوگر! همانطور که دوستمان شنبلی فرمودند; گیریم با خانواده رفتن. ولی آقای محترم از شما بعیده که تاکید بر افترا داشته باشید! همان مطلبی را که شما از هانی گذاشتید; بنده قبلا خواندم. به اینصورت < بنده با خانمم یا به تنهایی به جزیره های لختی در کرواسی میرم. ۲ تا دختر کوچک ۹ ساله و ۱۲ ساله دارم که هدیه نیستن .ولی در گردهمایی دگر باشان میبرشمون.> میگه ولی در گردهمایی دگر باشان میبرشمون. پس بیش از این اصرار به یک حرف که واقعیت ندارد شایسته شما نیست.
  14
  4
  دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۰
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::هانی‌ - اسلو، نروژ::].. مطمئن بودم که مرد نیستی و گر نه به حرفت عمل میکردی. ...خودت گفتی که از کدام قماشی دیگر من چه بگویم. در اینجا نبرد نابرابر هست چون من بعنوان یک شخص راستگو و حقیقی امده و تو با اسم و ادرس غلط یک نفر سایه و هیچکس هستی. شخصیت حقیقی گفتگوگر بزودی از بین میرود و در اینده با چند شناسه مجازی و ادرس غلط (مثل خودت) مثلا "خاله سوسکه" و مشابه می ایم و پوست از سرت می کنم تا بیشتر ابروی نداشته ات برود....منتظر باش با اسامی مجازی مثل خودت بزودی در کنارت خواهم بود
  5
  13
  دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۳
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::بلوچ اسلو - اسلو، نروژ::]. ببینم خودش هستی یا دوستش!؟ همشهری هم که هستید. گفتی مدرک بیاور رو کردم ولی این دوست شما بی ابروتر از این حرف ها هست. کسی که زنش را تنها به کمپ لختی های کرواسی میفرستد و یا دختران معصوم 10 و 13 ساله را به کلوپ دگرباشان می برد معلوم هست از چه قماشی هست.
  11
  10
  دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۶
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. چه کتابی چاپ کنی به به عجب نویسنده ای چقدر سواد و معلومات داری آفرین به شما احتمالا اولین خریدار کتابهای شما بسیجیان و سپاهی ها هستند و کسانی همانند پرستو بختیاری همان بهنوش بختیاری .حیا کن آقای مثلا نویسنده شما بجای یک معذرت خواهی ساده برای توهین به زن بیماری که از چاقی رنج میبرده و فوت شده حاضر شدی به همه فحاشی و تهمت بزنی که یک عذر خواهی ساده نکنی ؟ شما در کتابهایت چی مینویسی اون بیسوادی که کتاب های شما را میخواند چی از کتاب و عقاید شما یاد میگیرد ؟ چه نکات مثبت و آموزنده ای در کتاب و افکار انتقام جویانه شما یافت میشود ؟ اسم خودت را هم گذاشتی نویسنده و روشنگر؟ خوانندگان کتابهای شما چه کسانی هستند ؟ کسانی همانند بهنوش بختیاری ؟یا تتلو ؟ بقول خودت ۲۰ سال است در این سایت روشنگری میکنی اینجوری روشنگری میکنی؟ چقدر بدبخت هستند کسانی که روشنگر و نویسنده شان شمایی باید به حال آنها گریه کرد
  11
  10
  دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۰
  ۳۰
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  [::حیله گر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::] نه آقاجون من به واژه مرد و مردانگی پشیزی قایل نیستم. تو به فکر معیوبت باش .مگه من مثل تو یک ادم سنتی و اسلامی هستم که منو بترسونی که مثلا خانمم به تنهایی رفته جزیره لختی؟ حالا که تو اصرار داری گیریم رفته باشه. از نظر من اشکالی نداره. نکنه باید از شما اجازه گرفته باشه؟ اگه خانم منه خودش صلاح خودش رو میدونه که چکار بکنه.گفتم بهت .. یاد بگیر این اصطلاحات خاله سوسکه و دیگه چرندیات حرفای زن ستیزی هستن. خجالتی داره مدعی نویسندگی هستی میگی طفلان معصوم. قصد تهمت بهت ندارم, ولی با این زیر بنا و اخلاق سنتی و تنگ نظری حدس میزنم یک رابطه ترانزیتی با حکومت آخوندی داری.
  10
  6
  دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۹
  ۵۹
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::] با سپاس از جنابعالی؛قلمتان سبز و پایدار باد
  2
  14
  ‌سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۹ - ۰۴:۲۷
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. در مورد مردانی همانند شما هم که بلهوس هستید و دو همسری و زنها زود دلتان را میزنند و هوس یک جوانتر و زیباترش را میکنید آیا نباید گفت بی آبرو ؟ اول یک سوزن بخودت بزن بعد یک جوالدوز به دیگران .دو همسری شما که بدتر از رفتن به جزیره لختی ها آنهم خانوادگی ست . هانی بقول خودت خانوادگی رفته یواشکی و بدور از چشم همسرش نرفته که عشق و صفا کنه خانوادگی رفتند برای کنجکاوی و دیدن کاری که خیلی ها میکنند برای کنجکاوی و دوست دارند از نزدیک ببینند .خیلی از مردان متاهل هستند که یواشکی به تایلند میروند برای عشق و صفا و خیانت به همسرانشان ولی هانی با خانواده رفته به جایی که در دنیا معروف است و خیلی ها دلشان میخواهند آنجا را ببینند و با خانواده هم دیدن میکنند و بسیاری هم که امکان رفتن به آنجا را ندارند به عکسهایی که در اینترنت قرار دارند اکتفا میکنند و هیچ اشکالی هم ندارد ولی شما بدلیل روحیه ی بسیجی که دارید این را فاجعه میدانید و خلاف شرع .
  6
  6
  ‌سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۶
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. شما از آندسته ای هستید که وقتی در بحث کم میاورید بدنبال مدرک ناموسی میگردید که طرف مقابلتان را با کثیفترین دلایل نابود کنید و وادار به سکوت .دقیقا کاری که ۴۱ سال است این رژیم میکند اگر دقت کنی میبینی که با مردم معترض و زندانیان چگونه رفتار میشود به آنها تهمت جاسوسی یا ارازل و اوباش یا دزدی یا ناموسی و روابط نامشروع و یا مواد مخدر میزند شما هم دقیقا روش رژیم ملاها را ادامه میدهید بعد اسم خودتان را روشنگر و نویسنده میگذارید ؟ هر چند ملاها هم خودشان را نماینده خدا و با عدالت میدانند ولی ذات پلید آدمها با چنین بحث هایی زود رو میشه و چهره واقعی خودشان را نشان میدهند آدمهایی همانند شما اون چیزی نیستید که در کامنت های به ظاهر مبارز و مخالف حکومتی و روشنگر و نویسنده نشون میدهید شما تاب انتقاد ندارید و با یک انتقاد دودمان طرف مقابل را به باد میدهید
  7
  6
  ‌سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۳
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. کمی انتقاد پذیر باشید شما که ادعای نویسنده بودن میکنید اولین خصوصیتی که یک نویسنده باید داشته باشد انتقاد پذیر باشد و بتواند در مقابل انتقاد مردم از نوشته هایش با آرامش پاسخگو باشد ولی شما چکار کردید رفتید و از آرشیو گشتید و کامنت قدیمی که هانی گفته با خانواده رفتم جزیره لختی ها و همین را پتکی کرده اید و مثلا آتو بدست آورده اید .ولی دقت کن هانی با خانواده رفته و خیانتی نکرده رفته که رفته به هیچ کسی هم ربطی ندارد و ادعای پیغمبری و پاک و منزه ای نکرده ،بدور از چشم همسرش و فرزندانش نرفته که خیانت کنه .آقای روشنگر و نویسنده واقعا برایت متاسفم
  7
  7
  ‌سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۱
  ۳۰
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::] گفته بود که با اسم کاربری مثلن چون خاله سوسکه مییام و پوست سرت رو میکنم. حالا اگه دقت کرده باشی کاربر جدیدی با نام آقای گامبو از اسلو پیدا شده که حدس میزنم خودش باشه. من نمیتونم باور کنم که چقدر این آقا فکرش آ کبنده و ابتدایی ترین حرفا رو نمیتونه هضم بکنه. بقولت میخاد چون حکومت اسلامی یک چیزایی خونوادگی رو به سبک خودش تحریف بکنه و جارو جنجال راه بندازه. فکر کرده مخاطبای خودش رو میتونه عقب بندازه. تقصیر خودمونه ۲۰ سال برامون روشنگری کرد قدرش رو ندونستیم.
  6
  6
  ‌سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۸
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::هانی‌ - اسلو، نروژ::]. از این نویسنده ها و روشنگر های بسیجی هر چه بگی بر میاد خخخخخ
  2
  3
  ‌سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۴
  نظر شما چیست؟