ایران «یک کارمند وزارت دفاع» را به اتهام جاسوسی برای آمریکا اعدام کرد

رادیو فردا : سخنگوی قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران از اعدام فردی به نام «رضا عسگری»، کارمند بازنشسته وزارت دفاع، خبر داد که به گفته او «جاسوس سیا» بوده است.
 
غلامحسین اسماعیلی روز سه‌شنبه ۲۴ تیرماه در یک نشست خبری، آقای عسگری را کارمند بخش «هوافضای وزارت دفاع» معرفی کرد که سال ۹۵ بازنشسته شده بود.
 
او گفت این فرد به سازمان «سیا وصل شده بود» و «برخی اطلاعات در حوزه موشکی» را به این سازمان فروخت.
 
به گفته سخنگوی قوه قضائیه، این فرد هفته گذشته اعدام شده است.
 
تیرماه سال ۹۸ نیز قوه قضائیه اعلام کرده بود جلال حاجی‌زوار، «کارمند قراردادی سازمان هوافضای وزارت دفاع» به جرم «جاسوسی برای سیا» اعدام شده است.
آقای حاجی زوار و تاجیک در شهریور ۱۳۹۶ به اتهام «جاسوسی برای کشور متخاصم» بازداشت شدند.
 
سازمان حقوق بشر ایران در گزارشی که ۳۱ خرداد ۹۸ در این زمینه منتشر کرد، نوشت آقای حاجی‌زوار «تا زمان اعدام در سلول مرگ نگهداری می‌شد. مدت‌ها زیر بازجویی بود و شدیدا شکنجه‌ شد».
 
بر اساس گزارش این سازمان، لیلا تاجیک در زندان کچویی به سر می‌برد و فرزندانش بدون سرپرست زندگی می‌کنند.
 
نهادهای امنیتی و قضایی ایران در سال‌های اخیر ادعاهای متعددی درباره بازداشت افرادی که به گفته آنها برای سرویس‌های امنیتی آمریکا «جاسوسی» می‌کردند، مطرح کرده‌اند.
 
وزارت اطلاعات ایران ۳۱ تیرماه پارسال اعلام کرد ۱۷ نفر از اعضای یک شبکه که در مراکز نظامی به «جاسوسی» مشغول بودند، بازداشت و برخی از آنها به اعدام محکوم شدند.

این ادعا با واکنش دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، مواجه شد و گزارش‌های منتشره از سوی جمهوری اسلامی ایران درباره دستگیری «جاسوسان آمریکا» را «کاملا جعلی» دانست و آن را «دروغ محض» خواند.
 
«حکم موسوی‌مجد لازم‌الاجرا است» آقای اسماعیلی در نشست خبری امروز همچنین تاکید کرد که حکم اعدام محمود موسوی مجد «قطعی» و «لازم الاجرا» است.
 
قوه قضائیه ایران می‌گوید آقای موسوی مجد در سال‌های ۹۶ و ۹۷، اطلاعاتی درباره وزارت دفاع، نیروی قدس سپاه، «نیروهای مستشاری» ایران در سوریه و تردد و اقامت‌های قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه، به «سرویس سیا و موساد» داده است.
 
خبر تایید حکم اعدام آقای موسوی مجد روز ۲۰ خرداد امسال اعلام شد و سخنگوی قوه قضاییه پیش از این از «اجرای سریع حکم اعدام» او خبر داده بود.
+26
رأی دهید
-19

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان

  این کارها فقط برای ایجاد رعب و وحشت در میان مردم وگرنه مملکت اینقدر بی در و پیکر که کسی احتیاج نداره جاسوس استخدام بکنه واسه دستیابی به اطلاعات
  4
  57
  ‌سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۹
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک

  بکشید بکشید که وظیفه ی دینی شما نژاد عرعرهاست. ملت هم اکثریت ای دلار چنده/// ای به تومان چند می شود همین/ عرعرهای ۱۴۰۰ سال پیش هم مثل شما ملاها// ای شنیده ایم زنان ایرانی بسیار زیبا. ثروت در ایران زیاد خود سلمان فارسی اینرا به ممد خان گفت دهنش اب افتاد/بعضی از خانه ها سگ نگهبان دارند می گوییم سگ نجس احمق فراوان باور می کنند/ تا خیانتکار هست ملا هم هست پس از ۱۴۰۰ سال بردگی ایرانی گروههای مبارز زمان شاه فقید//اییییییی دیسکو یعنی شهر نو. ای نوشیدن مشروب ازاد شمشیر اماده/ بشتابید مجاهدین فریبکار و جانی. افسر ..را ترور کنید اگر دستگیر شدید وحتی اعدام نگران نباشید ۷۰ حوری اماده به خدمت زیر شکم مبارک شما .ماهم بجای یک اعدام میگوییم هزار اعدام خنگ هم در ایران زیاد باور می کنند نگران نباشید.
  4
  37
  ‌سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۸
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  بهتر بود رژیم اخوندی بجای اعدام انسانها به جرم جاسوسی برای امریکا و اسرائیل و غیره تکنولژیهای ساخت بشری را اعدام میکرد مانند ماهوره و اینترنیت و موبایل و عیره!
  1
  4
  ‌سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۲
  ۳۵
  janahi - دبی، امارات متحده عربی
  هر کس که بخوان اعدامش کنند یک وصله ای بهش می چسبونن از اتهام جاسوزی بگیر تا شرابخوری و غیره . هیچ کدام از این اتهامات درست و دقیق نیست و همگی ساختگی و تشکیل پرونده جعلی است برای تشویش اذهان عمومی و ترس اند اختند بر دل مردم
  1
  15
  ‌سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۵
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران
  این اعدامها همه برای ترسوندن مردم هستش. رژیم فاسد ولایت فقیه هر موقع ترس سقوط و اعتراضات مردمی هستش با برگزاری اعدامهای صوری و اعدام کردن افراد بی گناه فقط میخواد مردم رو بترسونه. در سال 88 هم همین رویه رو انجام داد و اگر یادتون باشه افرادی که اتهاماتشون اصلا ثابت نشده بود اعدام کردند حتی علنا فرد شیطان صفتی مثل جنتی در نماز شیطانی جمعه میگفت چند نفرشون رو اعدام کنید تا حساب دست بقیه بیاد. به نظرم سقوط حکومت بسیار بسیار نزدیک هستش.
  0
  10
  ‌سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۳
  نظر شما چیست؟