مجوز عجیب برای علی‌اکبر رائفی‌پور و واکنش‌ها به آن

فرارو:  علی اکبر رائفی پور سخنران مشهور اصولگرا سندی در صفحه توئیتر خود منتشر کرده است که نشان می دهد ستاد امربه معروف و نهی از منکر به او مجوز "مطالبه‌گری اجتماعی" در زمینه تخصصی "مسئولین" داده است. این مجوز به امضای روح‌الله میرزایی معاون اجتماعی ستاد امربه معروف و نهی از منکر رسیده است. 
 
به گزارش فرارو رائفی پور ذیل این تصویر نوشته است: "مهدی یاوران عزیز پاشنه ها را بکشید! معروف مخفف مردم علیه رانت و فساد است. مجوزی که به بنده اجازه می دهد بصورت تخصصی به موضع امر به معروف و نهی از منکر مسئولان بپردازم حتما به یاری همه شما بزرگواران نیاز خواهیم داشت." 
 
او وعده داده که روز سه شنبه بیشتر در این باره حرف بزند. 
 
علی اکبر رائفی پور سخنران مشهور و جنجالی اصولگراست که تلاش می کند در قامت یک تئوریسین در جامعه شناخته شود. 
 
این مجوز به رائفی پور واکنش‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی داشته است. بسیاری آن را عجیب ارزیابی کرده اند. سوال مهم این است که کارکرد این مجوز چیست؟ آیا برای انتقاد از مسوولان مملکت باید مجوز گرفت؟!  
 
کاربری درباره این مجوز نوشته است "به جرات این یکی از تاریخی‌ترین و طنزترین مجوزهایی است که من در زندگیم دیدم!
خدایا بسه دیگه..."
 
بسیاری به دید طنز به ماجرا نگاه کرده اند. فردی نوشته است: «بالاخره رائفی‌پور از یه جایی مدرک گرفت.» برخی هم با استناد به این مجوز رائفی‌پور را با شخصیت کارتونی "میتی‌کومان" مقایسه کرده‌اند.
 
یا کاربری دیگری در توئیتی نوشته است: «عجب طنز عجیبی دارد این «حکم»! به طرف اجازه داده‌اند در «زمینه تخصصی مسئولین» کار جهادی و «مطالبه‌گری» کند. این «مجوز مطالبه‌گری»، «مدت اعتبار» هم دارد! یعنی ستادی در این مملکت وجود دارد که از جیب ملت بیچاره ایران بودجه برمی‌دارد تا چنین کارهایی انجام دهد! ابتذال و مزخرف محض»
 
برخی هم این مجوز را همراه با "رانت" ارزیابی دانسته‌ند. "سرزمین مجوزها. یارو با رانت می‌ره مجوز میگیره که مسئولان رانت خوار را نقد کنه."
 
واکنش رائفی پور به انتقادات در واکنش به موج انتقادات رائفی‌پور ناچار به توضیح شد. او در توئیت دیگری نوشت: «بنده در تمام این سالها مشغول امر بمعروف و نهی از منکر مسئولان بوده ام. اتفاق جدید ایجاد چتر حمایتی حقوقی برای صیانت از افشاگران فساد و آمران و ناهیان است. در ثانی برای بنده انتقال این پیام مهم بود که مبارزه با فساد صرفاً از جایگاه اپوزوسیون نیست و این اراده جدی خود نظام است»
 
البته او توضیح نداده است چتر حمایتی حقوقی برای افشاگران فسادیعنی چه و این چتر حمایتی چه کسانی را شامل می شود و چه کسانی را شامل نمی‌شود.
+7
رأی دهید
-74

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  aarian - تهران، ایران

  یک کپه ....خوش قیافه تر و خوشبو تر از ایشان است.
  6
  63
  دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۰
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه

  باید یک کلاه شرعی برای حقوق نجومی بخاطر وراجی و خرغبلات گویی این دلقک باشد این از همان نوع مجوزها به امثال رائفی پور است تا از دولت حقوق میلیاردی بگیرد
  5
  53
  دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۶
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران

  این همه چیز رو با تئوری توطئه توضیح میده. مثل این زیادن، که فرصت مطالعه آزاد ندارند یا اگه فرصت داشته باشن تخصص آن را ندارند برای همین راحتترین مسیر رو انتخاب میکنن: تئوری توطئه
  2
  44
  دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۱
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  این ها قربانیان یک پدر و مادر ابله هستند که بجای انسانیت و ازادگی نوزادان خود را در ته چاه ظلمت فرهنگ وحوش عرعری در 1400 سال قبل سرنگون میکنند که با تحصیلات عالی و نمره ی انشای 20 اما شعورشان در همان ته چاه ظلمت و سیاهی غوطه می خورد و از این قربانیانِ پدر و مادر ی متعصب و نادان بسیار داریم که مشهورترینشان شریعتی و جلال ال احمق و سروش و مهاجرانی هستند. کسیکه در قرن 21 نفهمد کسیکه برای ماه اسمان شمشیر میکشد یا ابله و متوهم بوده و یا شیاد و زرنگ و شاید هر چهارتا، چگونه میتوان نامش را روشنفکر گذاشت . این ها بدبوترین مستراح را بالفاظی رنگ و روغن کوبیسم میزنند و تنها هنرشان ماله کشی بخاطر حفظ میراث فکری پدرانی متعصب متحجر و کندذهن هست
  2
  28
  دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۷
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  حالا هر چی پول اضافه مونده از فروش نفت به ونزوئلای واویلا, بدید به علی گدا, مجی جون, برادران لاری جانی, روبه بنفش و برادرش با هیئت دزداش, نمایندگان طویله رهبری, برادران قاچاقچی, مجلس خوفته گان الالخصوص جنتی تازه داماد, لبنان, غزه, عراق, یمن سوریه بدیدش به ریقی پور برای امر به معروف و نهی از منکرش. به عبارتی هرچه از دزد مونده بدید به فالگیر برای کمک به پیدا کردن دزد. نوش جونت بشه خون جگر بچسبه بوجود بی ارزشت.
  2
  18
  ‌سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۳
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران
  وقتی قانون اساسی ولایت فاسد فقیه نقد قدرت و مسئولین رو آزاد بیان دانسته و آزاد اعلام کرده این مجوز واسه چیه؟ به نظرم بهترین توضیح برای دادن و گرفتن اینگونه مجوزها باز شدن بازار رانت جدید هستش. شک نکنید از این به بعد برای گرفتن این مجوزها هم پول خواهند گرفت از هزینه های مثلا قانونی بگیرید تا رشوه. خلاصه اینکه بالاخره رافئی پور از یه جایی یه مدرکی گرفت چون تا امروز هرچی حرف زده بدون کیلومتر و بدون مدرک و دلیل بوده یعنی از این به بعد قراره برای حرفاش مدرک رو کنه؟ صداوتصویرش هست که میگه عرق جوراب زائرین امام حسین رو میگیرند و بعنوان تبرک می نوشند مردم عراق یا بقیه زائرین ولی همین آدم با اینکه تصویر و صداش هستش حالا مدعی هستش که همچین حرفی نزده. کسی که دروغگویی مرامش بشه و راحت به هرکسی حتی دشمنش دروغ بببنده سزاور هیچی نیست این آدم نمونه بارز یک ریاکار فرصت طلب هستش که دروغ گفتن یک عادت انقلابی و یک وظیفه دینی به حساب میاد و اینا رو میشه در رسته حـ... های بعد انقلاب درکنار مداحان حکومتی دسته بندی کرد با مجوز یا بدون مجوز فساد رو میشه در تمام روابط اینها دید.
  2
  8
  ‌سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۲
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  این تحفه نطنز رو کی از توی تخم مرغ شانسی در اورده؟
  2
  8
  ‌سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۶
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  این همان نبود.که می‌‌گفت. در زمان جنگ .بسیجی‌‌ها از سنگر می‌‌پریدن بیرون و با دسته بیل می‌‌زدند روی موشک‌های عراقی ها. صدای خود بسیجی‌‌ها هم در آمد. اینقدر ..... نزن. این چیز‌ها را بگو. پول هم برای آان بگیر
  2
  8
  ‌سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۶
  ۴۷
  gerexan - لندن ، انگلستان
  این طرف که توهم هست و مخاطبانش عوام
  0
  3
  ‌سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۴
  نظر شما چیست؟