حراج داوطلبانه آب و خاک ایران

ایندیپندنت فارسی - کاملیا انتخابی فرد: در یک هفته گذشته، از پیش‌نویس «قرارداد ۲۵‌ساله جمهوری اسلامی و چین»، آنچه که گفته و شنیده شده، وجه تسمیه آن با قرارداد ترکمانچای بوده است.
 
متاسفانه تاریخ در ایران همواره آنگونه که خوشایند حکمرانان وقت بوده‌، نوشته شده است.
 
اگر از مردم کوچه و بازار گرفته تا اهل کتاب و کافه‌نشینان سخنور درباره  قراداد ترکمانچای بپرسید، همه  آن را سندی خائنانه و ننگین می‌دانند.
 
آیا قراداد گلستان و ترکمانچای خیانت به مردم ایران بود؟در ایران پس از مرگ کریم‌خان زند، آشوب‌های بسیار برپا بود. از به قدرت رسیدن آقامحمد خان قاجار در سال ۱۷۹۶ تا یک‌سال بعد که مرگ وی را دربرگرفت، خان قاجار به هر سو تاخت تا حکومت‌های ملوک‌الطوایفی را برچیند. از قره‌باغ  و تفلیس تا خراسان به هر سو شتافت.
 
استوار کردن پایه‌های حکومت قاجار بود یا یکپارچه‌کردن کشور، (آنگونه که سلطان حمیدمیرزا، نوه آخرین  پادشاه قاجار در مصاحبه‌ای گفته بود)، حکومت مرکزی سراسری شکل گرفت.
 
اولین قشون مدرن کشور در دوره عباس‌میرزا، نایب‌السطنه بنیان گذاشته شد و نخستین گروه از دانشجویان کشور برای تحصیل راهی فرنگ شدند.
 
حمله آقامحمدخان به تفلیس و تثبیت حاکمیت ایران بر آن بخش از سرزمین‌‌های کشور، بهانه به دست روس‌ها داد تا برای تصرف ممالک محروسه ایران به‌خصوص بسط نفوذشان در قفقاز به ایران حمله کنند.
 
آنچه که به ندرت و یا بهتر است بگویم هرگز درباره آن با حسن نیت صحبت نشده، ناتوانی قشون ایران نه از سر استیصال و خیانت در برابر ملت، بلکه از روی نداشتن مهارت و سلاح جنگی بوده است.
 
در مقابل ارتش روسیه، قشونی بود مجهز به توپ و تجهیزات مدرن روزگار خود در مقبل سپاهی بدوی که  با شمشیر و تیر و کمان و ای بسا سوار بر اسب و قاطر به مقابله با توپخانه روس‌ها رفته بودند.
 
سپاه ایران شکست خورد، چرا که قدرت مقابله با ابرقدرت روسیه را نداشت و عباس میرزای ولیعهد آنچه را که در توان داشت از جان تا ثروت (دادن بخشی از گنجینه نادرشاه) برای نجات بخش‌های اصلی آذربایجان به‌عمل آورد.
 
ایستادگی بیشتر سپاه ایران در مقابل روسیه، می‌توانست لطمات بیشتری به کشور وارد کند. جنگ اول را روس‌ها برای الحاق گرجستان به راه انداخته بودند که با امضای قرارداد گلستان به پایان رسید. جنگ دوم را ایرانیان برای باز پس گرفتن اراضی اشغالی‌شان با اعلام جهاد سراسری آغاز کردند که شکست خورده و در نهایت ترکمانچای به ایران تحمیل شد.
 
اندوه بی‌پایان ایرانیان برای از دست رفتن سرزمین‌های شمالی کشور دو قرن است که ادامه داشته اما بر این اساس، ایران در جنگ‌هایی که از طرف روسیه به این کشور تحمیل شد و در مقابله با سپاه بزرگ و مجهز دشمن ناگزیر از پذیرش این قراردادهای تحقیرآمیز و ناعادلانه شد.
 
شکست در قرن نوزدهم که دولت‌های قدرتمند در حال کشورگشایی بودند‌، به معنی  از دست ‌رفتن خاک و بخش‌هایی از سرزمین بوده است.
 
در تاریخ معاصر، یعنی دو قرن پس از امضای گلستان و ترکمانچای، دیگر نیازی به جنگ و گرفتن خاک یک سرزمین برای تحقیر و یا استثمار یک ملت نیست.
 
قاجاریه‌ای که آنقدر آنها را خوار و خفیف می‌پنداریم، خاک ایران را دو دستی به روس‌ها ندادند. اگر آن‌ها ناگزیر و از سر ناچاری بخشی از خاک کشور را به متجاوز ابرقدرت سپردند، اکنون جمهوری اسلامی، داوطلبانه و بدون جنگ و تنها برای بقای خودش، خاک و آب کشور را حراج می‌کند.
 
یک‌سال پیش از این نیز درگیر کنوانسیون حقوقی خزر بودیم  که هنوز با تمامی  سر و صدایی که در مطبوعات برپا شد، سهم ایران از این توافق ننگین به‌درستی معلوم نشده است.
 
بر اساس این کنوانسیون که تابستان پیش به امضا رسید، سهم قزاقستان از خزر ۳۰ درصد، ترکمنستان۲۱ درصد، روسیه و آذربایجان هر کدام ۱۹ درصد و ایران با کمترین سهم یعنی ۱۱ درصد، تعیین شد و روسیه تنها کشوری خواهد بود که حق حضور نظامی در دریای خزر را خواهد داشت.
 
دو رئیس جمهور پیشین، محمد خاتمی و محمود احمدی‌نژاد، از امضای پیش‌نویس این کنوانسیون ننگین سرباز زده بودند اما حسن روحانی به امضای این کنوانسیون، آنگونه که آیت‌الله خامنه‌ای از وی خواسته بود تن داد.
 
اینک نیز بار دیگر تحت فشار آیت‌الله خامنه‌ای، حسن روحانی در واپسین سال ریاست‌جمهوری خود می‌رود تا تن به یک توافق ننگین دیگر بدهد که بر این اساس نفت و گاز ایران و منابع دریایی در خلیج فارس برای ربع قرن به چینی‌ها واگذار شود.
 
در مقابله با آمریکا و تلاش برای بقای خویشتن، حکومت  تن به ذلت حراج شمال و جنوب کشور به هر قیمتی داده است در حالی‌که گلستان و ترکمانچای نه سر از ذلت بلکه بر اثر شکست در جنگ و از ناتوانی برای مقابله با دشمن، بسته شد.
حتی نمایندگان انتصابی در مجلس سرسپرده‌شان نیز، به این معاهده تمام استثماری اعتراض دارند و با این وجود صدای اعتراض ملت تاکنون ذره‌ای نیز تاثیر نداشته است.
 
آنچه که به حراج گذاشته اند، بازگشت‌ناپذیر است و ثروت ملی است که در شمال و جنوب به تاراج می‌رود.
 
بعد از گذشت دو قرن از امضای ترکمانچای و گلستان، پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروری، اگر ایران سال ۱۹۹۱، ایران حکومت پهلوی بود، آذربایجان از دست رفته، می‌توانست باردیگر به کشور مادر بپیوندد.
 
ایرانی که در آن سال‌ها درگیر صدور انقلاب و ترویج شیعه‌گری بود، دیگر آن مادری نبود که فرزند از دست رفته‌اش را به آغوش خویش بازخواند. این فرصت تاریخی به دلیل بی‌کفایتی حکومت جمهوری اسلامی از دست رفت.
 
پس از فروپاشی روسیه تزاری و با پایان جنگ جهانی اول در سال ۱۹۱۸، هنگام برگزاری کنفرانس صلح پاریس، نیز زمینه بازگشت سرزمین‌های غصب شده ایران فراهم آمده بود. در آن هنگام تلگراف‌های فراوانی از سوی مردم مناطق جداشده در عهدنامه‌های گلستان و ترکمانچای به تهران و پاریس فرستاده شد آنها از دولت ایران و شرکت‌کنندگان در کنفرانس صلح پاریس، تقاضا داشتند که دو قرارداد گلستان و ترکمنچای لغو و آن سرزمین‌ها و مردمانشان به مالکیت ایران بازگردند.
 
اگر نظام لایقی بر کشور حاکم بود، خاک از دست‌رفته ایران را می‌توانست به مام وطن بازگرداند ولی شوربختانه جمهوری اسلامی تنها طولانی‌تر کردن بقای خود را دنبال می‌کند حتی اگر دستیابی به این هدف با نابودی منابع طبیعی غیرقابل‌جایگزین و ثروت‌های خدادادی ایران باشد.   
 
جزییات ترکمانچای و گلستان روشن و صریح بود. جزییات توافق کنوانسیون خزر و توافق همکاری‌های ۲۵‌ساله با چین را با شفافیت منتشر کنند تا چگونگی پاسداشت تمامیت ارضی و حفظ منافع ملی در دوره حاکمیت جمهوری اسلامی نیز مورد بررسی و قضاوت قرار بگیرد.
+75
رأی دهید
-22

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  پاچه خواران همایونی - امریکا، ایالات متحده امریکا

  خودمون هم چند وقت دیگه داریم اینجا چینی با هم حرف می‌زنیم و کامنت میذاریم چین چان چون خخخ
  32
  79
  دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۹
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  سران عزیز نظام ما با افتخار مستمعره می‌‌شوند. و با شکوه اسم خود را هم عوض کرده. سن چون نوح جنتی. ریش چون بز. آقا. تیپ چون ......احمدی. این اون آن. لاریجانی ها. اون چون تانک.فیروز آبادی. جیب چون بانک. رفسنجانی. برادران ارشادی هم برای اینکه از قافله عقب نمانند. حیران نشوید .اگر یک گله برادر ارشادی جدید. اینجا دیدید. مثلا. فات زهر بیگ خور چین. همان فاطی خودمان است. جان سروان کوان چین. همان سروان خودمان....موس لیس چین انکین. همان فیلسوف جهان اسلام مسافر.
  18
  70
  دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۹
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  چه روزگاری . شاه شاه نوکر آمریکا. این نوکر آمریکا. بین. ۱۳۴۸ تا ۱۳۵۴ چیزی نزدیک. ۲۵۰ میلیارد دلار با امریکا و کشور‌های بلوک غرب بست. شرط اول قرارداد. ۹۰ درصد کارگران پروژه‌ها باید ایرانی‌ باشد. فقط و فقط اگر متخصص ایرانی‌ نبود. اجازه داشتند مال خود را بیاورند. نتیجه . صنایع فولاد اهواز. صنایع تانک سازی مسجدسلیمان و زاهدان. صنایع ماشین سازی شورلیت .که به کره جنوبی ماشین صادر می‌‌کرد. صنایع ارج. توشیبا. شاب لرنس. که نصف عرب‌ها را وسایل خانگی صادر می‌‌کرد.دلار ۷ تومن. ۱۲۰ کشور بدون ویزا. بازنشتگان . چیزی نزدیک ۳۵ تا ۸۵ هزار تومن پول باز نشستگی می‌‌گرفتند.اون زمان یک ویلا توی شاهین شهر. ۲۷ هزار تومن بود. امروز قدرت منطقه هستیم .عراق. لبنان .سوریه مال خودمان. یک قرداد ۵۰۰ میلیاردی. فقط یک قلم این قرداد. دلاری نیست. بر طبق ین چین. چین می‌‌تواند. تا دو سال با تاخیر پرداخت کند. ین هم نمی‌‌وده.فقط کالا. اون هم کالای ضروری. تا مشگل با آمریکا پیش نیاد. چه کالا ضروری است. خود ما نمی‌‌توانیم تصمیم بگیریم. لمپنی بگم. شرت آقا را پاهین کشیده. .....و یک میلیارد چینی‌ توی صف. یکی‌ نوکر بود. و این اعظم.
  20
  76
  دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۰
  ۵۶
  ماساچوست - جزیره آنتیکستی، کانادا

  بی شرف کنار دستش پوتین نامرد
  8
  54
  دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۷
  ۴۹
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا

  من تمام روز نامه‌های خارجی و انگلیسی زبان رو خوندم راجع به قرار داد تجاری ایران و چین، تمام این روزنامه‌ها میگن این قرار داد باعث پیشرفت اقتصاد ایران می‌شه و ایران کل قدرت خاورمیانه رو به نفع خودش عوض می‌کنه بد یه مشت بی‌سواد جیره خور ایرانی همش تو اینترنت جفنگیات مینویسن ایی ایران شد مستمر چین، بابا خود آمریکا الان مستعمره امریکست اگر چین سر مایه خودش و پولش رو از آمریکا بکشه بیرون آمریکا زمین می‌خوره. جالب هست هیچ کدوم از این چرندیات اینترنتی از افرد باسواد نیست.
  81
  17
  دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۱
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه

  اینطور که آخوندهای پیزوری میتارند در 50 سال آینده اسمی از ایران نخواهد ماند
  7
  60
  دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  اخوندها حتی حاضرند مستعمره دولتی مثل چین شوند به شرط اینکه نظام ننگینشان سقوط نکند. بله , بعید نیست زبان چینی در اینده نزدیک دومین زبان رسمی ایران شود !
  9
  66
  دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۸
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  اخوندها و چپول ها جهان وطنی هستند. کشور و وطن نداشته و فقط به مفتخوری به هر قیمتی فکر میکنند و هر چیز فقط دو روز عمر رژیم منحوسشان را اضافه کند تن در میدهند. مدت ها هست که این ها برضد منافع ملی مردم ایران کار میکنند و اصلا زشتی ان را هم درک نمی کنند و قرارداد بدتر از این هم جلویشان بگذارند امضاء میکنند
  4
  34
  دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۸
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  تو کار و زندگی‌ نداری ۶ صبح تو لوس انجلس ؟ از کی‌ تا حالا اسم دوم قم شده لوس انجلس ؟ اخر ......یک جا را بگیر.که مچت باز نشود. خوب.این روزنامه‌ها که خواندی ؟هم انگلیسی هم فارسی‌. اسم هم بیار. کی‌ گفت؟ کجا گفت ؟
  18
  37
  دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۳
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  [::رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. میشه به ما هم بگی چه جوری؟ شما که انگلیسی ات خوبه همه روزنامه های انگلیسی رو خوندی. یادمون نرفته یه زمان هم خودتون رو جر میدادین با عمق استراتژیک و إیران تا مدیترانه و این شر و ور ها. کو؟ چی شد پس؟ دو ساله دارین توی سوریه پس گردنی میخورین. سرتون رو از توی .....در بیارین بابا. دارن کشور رو میفروشن که بمونن. قدرت؟ خاورمیانه؟ میشه بیای فقط دو تا کشور اسم ببری که زیر سلطه چین رفتن و قدرت گرفتن؟ یا دو تا کشور اسم ببر که با روسیه مرتبط هستن و روسیه به وقت بزنگاه به دادشون رسیده. واقعا دلم واست میسوزه بنده خدا
  7
  37
  دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۱
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. درخشش سواد در کامنت خودت کاملاً پیداست. انگلیسی هم که یاد گرفتی و روزنامه هم میخوانی و به آن استناد هم میکنی. اصلاً منطقت بقدری متقاعد کننده هست که کسی مخالف نظام آنرا بخواند بلافاصله تغییر عقیده میدهد و مرید آقا میشود. منکه عوض شدم، بگو کجا را بلیسم که استخوانی به سمت من هم پرت کنند.
  35
  35
  دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۹
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::پاچه خواران همایونی - امریکا، ایالات متحده امریکا::]. دلقک، مدتی نبودی، یا بودی و با آیدی جناب دربان مینوشتی؟
  51
  38
  دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۱
  ۳۸
  freedom of the press - تهران، ایران
  همیشه گفتم که ایرانی جماعت فقط ..... که وطن پرستم، وطنم وطنم. الان بهتون ثابت شد که ایران وطنم از داشتن چنین مردمی همیشه شرمنده تاریخ بوده و هست. ما ایرانی ها به چه افتخار میکنیبم می نازیم!!؟ به وطنت مون، به پاسپورتت مون!؟ به اعتبارت سیاسی و اجتماعی و بین المللی که داریم!؟ به برخورد بقیه کشورها باهامون!؟ خامنه ایی برنده این تظاهرات بود یا ما!!؟ حالا چند سال دیگه که چینی ها بر سر در ‌پارکهامون بنویسند ورود سگها و ایرانی ها ممنون آنوقت به عمق فاجعه پی می بری از اگه شعور و غیرتی داشته باشید. الان در خلیج فارس به ماهیگیران ایرانی اجازه ماهیگیری نمی دهند مگر در یک منطقه بسیار محدود و با تیر می زنند ماهیگیران ایرانی را اگه بروند در محدوده چینی ها. بی غیرت کلاهت را بذار بالاتر.
  28
  42
  دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۲
  ۳۸
  freedom of the press - تهران، ایران
  [::varied - ریزه، ترکیه::]. چشم و دل ما ایرانی ها روشن که وطنمون که ناموس مون هستش را حراج کردند و ما اینطور برخورد می‌کنیم . ایرانم شرمنده داشتن چنین مردمان بی بخار و بی غیرتی هستش
  29
  42
  دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۴
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  داوطلبانه؟. مردم اجازه شو دادن. خیلی وقته دادن. وقتی شما صاحبخونه ایی و یکی میاد میگه میخوام خونتو تصاحب کنم مجانی خب هرچقدرم بی بخار و برگ جغندر باشی یه اعتراضی میکنی. یه دادی میزنی که این خونه مال توعه. اما این مردم همین کار رو نکردن. خب معنیش چیه؟ معنیش رضایته دیگه. مردم راضی ان
  2
  17
  دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۸
  ۶۵
  کهن روحانی - تهران، ایران
  امید دارم زنده بمانم و ببینم هر چه آخونده و دارو دسته هایش که از آخوند ها گثافت تر و خود فروخته هستند .... ببینم و اکر تیر چراغ برق کم آمد سوراخ توالت ها راهی شوند. از آخوند بدتر خودش و پدرش است .ولی آن خود فروخته که دستش بخون هم وطنش آلوده شده و باعث کردیده این چرثومه های گثافت تا کنون بر جا هستند جرمی بس عظیم و غیر قابل بخشش دارند. امید دارم و مثل صدها هزار ایرانی ا در انتظار این واقعه هستم. پاینده باد ایران. و زنده باد ایرانی ایران دوست .
  5
  24
  دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۹
  ۳۹
  پنجاه و هفت - ریو، برزیل
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. گروهبان قند علی ،هاهاها. آبدار چی هم نبوده
  27
  12
  دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۲
  ۳۸
  freedom of the press - تهران، ایران
  [::پاچه خواران همایونی - امریکا، ایالات متحده امریکا::]. چشم تو و اون خامنه ایی ا.ل.د.ن.گ روشن. ... بچه های این سرزمین جان دادند که استقلال و تمامیت ارضی این کشور محفوظ بمانند آنوقت توی ... درگاه خامنه ایی مزدور درباره ایران اینطوری می نویسی. وقتی چینی ها ... آنوقت بچه خواهرت چینی حرف می زنه و تو .. موش صفت دست خامنه ایی را ببوس که این افتخار را نصیبت کرد. ... بی وطن
  34
  27
  دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۵
  ۳۸
  freedom of the press - تهران، ایران
  [::کهن روحانی - تهران، ایران::]. [::کهن روحانی - تهران، ایران::]. با این ایرانی های بی غیرتی که داریم این آرزو محاله برای دیدن. ایرانی اگه شرافت و غیرت داشت اجازه نمی داد این کثافتها تا الان بمانند.مشکل ماییم که اجازه می دهیم وطنمون جولانگاه یه مشت غارتگر ‌ متجاوز به ناموس ایرانی باشد.
  28
  25
  دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۹
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. دوباره آتیش انداختی به تنبون این توله بسیجی‌؟ تمام گردان باور دیروز مشغول به منفی‌ دادن. ولی‌ صدای جلز جلز اونجا تا اینجا هم رسید
  20
  11
  ‌سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۱
  ۳۵
  پاچه خواران همایونی - امریکا، ایالات متحده امریکا
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. چطوری ...؟ آره یک مدت نبودم .... رفته بودم مصر مسافرت دیدم سر قبر آقاتون ممد بزدل همه ایل و تبار پاچه خوار همایونی جمع شدند زیارتگاه باز کردند و میزنند تو سر خودشون که وای ممد کشته شد هر چی‌ گفتم بدبختها اون نگونبخت سرطان داشت کشته نشد تازه ۴۰ سال پیش سقط شد گوششون بدهکار نبود گفتم لااقل دوران کرونا مراقب باشید ...گفتند اگه آقامون ممد بود حالا کرونا نبود گفتم پس اینقدر بزنید تو سر خودتون تا شما هم سقط بشید حالا هم که کرونا را با خودشون اوردند اینجا تو چه خبر؟ هنوز داری آب تو هاونگ میکوبی و شبانه روز اینجا پشتک و وارو میزنی‌ و واسه پسر تحفه ش....؟
  11
  22
  ‌سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۱
  ۳۵
  پاچه خواران همایونی - امریکا، ایالات متحده امریکا
  [::freedom of the press - تهران، ایران::]. تو هنوز زنده‌ای پروین جوشی؟ باز هم که اسم جدید انتخاب کردی کلک فکر کردی با دسته کور‌ها طرفی‌؟ راستی‌ علت این همه اسم که عوض میکنی‌ چیه؟ میخوای بگی‌ غیرت داری؟ خخخ پاچه مردم گرفتن و تهمت زدن اسمش غیرت نیست وقاحت رو و بزدلی می‌خواد که فراوان داری زیاد جوش نزن ....
  20
  25
  ‌سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۵
  ۳۸
  freedom of the press - تهران، ایران
  وقتی بچه خواهرات چینی صحبت کردند آنوقت میفهمی شر و ور گفتند پروین جوشی و خواهرت هر دو فدای عراقی هایی که بوی کربلا می دهند و چینی ها که رهبر ا.ل.د.ن.گ.ت بقاء خودش را در فروش ایران به آنها دید. برو دست کسی که خواهرت را شوهر داد به چینیها را ببوس. بی وطن مساوی است با ......... را حفظ کن . خامنه ایی ...را بخشید (کشورت ایران) اگه واقعا ایرانی باشی را بخشید به چینی ها. بی غیرت بر پا. خیز برای حفظ کشور. .....به شرفتون و بقیه ای ایرانی هایی که سکوت کردند. ایرانم کشورم شرمنده این مردم است . خدایا چرا این مردم بی کشور و بی خیال و بی اصل را نصیب کشورم ایران کردی. ایرانم خون می گرید از داستن چنین مردمی که اجازه می‌دهند اینطور بفروشندش یعنی دارند ....را میفروشند بی غیرت به پا خیز
  9
  7
  ‌سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۹
  نظر شما چیست؟