دفترچه خاطرات مایکل جکسون آرزوها و اسرارش را فاش کرد

سرنا: دفترچه خاطرات مایکل جکسون آرزوها و اسرارش را فاش کرد. دیلن هاوارد، روزنامه‌نگار تحقیقی، از این دفترچه‌ خاطرات تازه‌کشف‌شده پرده برداشت.
 
دفترچه خاطرات مایکل جکسون رازهای او را برملا کرده، تا حدی که نشان می‌دهد این خواننده‌ی پرآوزه علاقه‌ی بسیاری به شهرت ابدی داشته و اینکه دلش می‌خواسته نخستین مولتی‌میلیاردری باشد که هم بازیگری می‌کند و هم کارگردانی.
دست‌نوشته‌ی مایکل جکسون از رویای شهرت ابدی و درآمد هفتگی بیست میلیون دلاریدیلن هاوارد، روزنامه‌نگار تحقیقی، از این دفترچه‌ خاطرات تازه‌کشف‌شده پرده برداشت. هاوارد در کتابش با عنوان «بد: اکتشافاتی بی‌سابقه از زندگی مخفی مایکل جکسون» که هفته‌ی گذشته و در تاریخ دوم ژوئن ۲۰۲۰ منتشر شد به دست‌نوشته‌هایی از سلطان موسیقی پاپ اشاره می‌کند که دلش می‌خواسته همچون چارلی چاپلین و والت دیزنی به شهرتی ابدی دست یابد. او همچنین در کتابش می‌نویسد مایکل جکسون ۵۰ ساله پیش از مرگش در ژوئن ۲۰۰۹ رویای بازیگری در سر می‌پرورانده. از دیگر علایقی که در دفترچه خاطرات مایکل جکسون منتشر شده این است که او می‌خواسته نخستین مولتی‌میلیاردری باشد که هم بازیگری می‌کند و هم کارگردانی. او در همین دفترچه خاطراتش نوشته اگر هفته‌ای بیست میلیون دلار درآمد داشته باشد به خواسته‌اش می‌رسد و از فرصت‌های سرمایه‌گذاری‌اش نوشته، از جمله برگزاری کنسرت برای سرک آفتاب و قراردادهای تجاری با برندهای ورزشی همچون نایک یا همینطور با کمپانی‌های فیلم‌سازی هالیوود.
از دیگر آروزهایی که در دفترچه خاطرات مایکل جکسون کشف شده این بوده که او می‌خواست دو فیلم «بیست هزار فرسنگ زیر دریا» و «هفتمین سفر سنباد» را دوباره بسازد و دوست داشته بازرگانی را استخدام کند. هاوارد در کتابش جمله‌ایرار را مستقیماً‌ از دفترچه خاطرات مایکل جکسون نقل کرده: «اگر فیلم نسازم به شهرت ابدی نمی‌رسم.»از دیگر مسائلی که دفترچه خاطرات مایکل جکسون فاش کرده این است که او می‌خواسته کنترل سرمایه‌اش را خودش به دست بگیرد و از سودجویی مشاورانش نگران بوده. او نوشته: «الان یه چک ۵۰۰۰ دلاری می‌نویسم. می‌خوام یه حسابدار مطمئن و یه وکیل استخدام کنم. باید وکیل بگیرم.» مایکل جکسون در آن زمان نسبت به مدیر برنامه‌هایش مشکوک شده بود و در مورد او نیز نوشته بود: «نه تو هواپیما نه تو خونه‌م نمی‌خوام ببینمش.»

هاوارد در کتاب تازه‌منتشرشده‌اش نوشته آنگونه که از دفترچه خاطرات مایکل جکسون برمی‌آید او به شدت می‌ترسیده که کسی او را به قتل برساند و مدام حس می‌کرده کسی نقشه‌ی نابودی او را می‌کشد. او نوشته: «نگرانم کسی ممکنه بخواد من‌و بکشه. آدم‌های بد همه‌جا هستن. می‌خوان من‌و بکشن و شرکتم‌و ازم بگیرن . . . نمی‌فروشمش.»دست‌نوشته‌ی مایکل جکسون در مورد کارگردانی و فیلم‌سازیآنگونه که هاوارد در کتابش نوشته «این کتاب مسائلی خصوصی از زندگی این سوپراستار را فاش می‌کند و نشان می‌دهد که قصد داشته کسب‌وکارش را دوباره سرپا کند و بدهی‌هایش را بپردازد.»
 
هاوارد در جای دیگری از کتابش اشاره می‌کند «مرگ مایکل قطعاً خودکشی نبود اما مسأله را طوری نشان دادند که مردی ملول خودش را به تدریج با داروهایش کشته. اطرافیان او هم از این ناتوانی او سوءاستفاده کردند.»
 
مایکل جکسون پنجاه سال بیشتر نداشت که در سال ۲۰۰۹ درگذشت. او در آن زمان آماده می‌شد که مقدمات تور کنسرتش را فراهم کند اما بر اثر تزریق بیش از حد داروی قوی بی‌هوشی پروپوفول توسط دکترش درگذشت. پس از گذشت ۲ سال از مرگ جکسون، دکتر او «کانرَد موری» به ۴ سال حبس در زندان به علت قتل غیرعمد جکسون محکوم شد. مایکل جکسون پیش و حتی پس از درگذشتش درگیر پرونده‌های کودک‌آزاری بود و جدیدترین موردی که به او اتهام می‌زد مربوط به سال ۲۰۱۹ می‌شد.
+33
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  مایکل جکسون انسان بسیار شریفی بود و تهمت هایی که به او زدند هیچ کدام حقیقت نداشت مایکل جکسون یک اسطوره بود و میخواست که دنیا را تغییر دهد او یک انسان به تمام معنا و خیری بزرگ بود و حامی کودکان و ضد جنگ بود و خطری بود برای نظم نوین جهانی که تمامی جنگها و ناعدالتی ها و نابسامانی های دنیا زیر سر نظم نوین جهانی و شرکا هست .یاد این اسطوره گرامی
  19
  61
  یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۷
  ۲۸
  agha_ehsan - تهران، ایران
  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::]. شنبلیله . مایکل جکسون عجیبترین و بهترین خواننده ای بود که تو سبک پاپ روی زمین اومده . ولی او یک بیماری داشت که اطفای جنسی او از طریق آب بازی با کودکان انجام میشد . این بیماری در مناطقی از افغانستان کاملا شناخته شده است و بی بی سی یک مستند در موردش ساخته و بعنوان مثال بازرگان معروف افغانی رو نشون میداد که اوج لذتش این بود که کودکان تنفروش رو برای ساعاتی استخدام کنه و ببره خارج شهر و بهشون بگه جلو چشم من آب بازی کنین و از مشاهده اونها چنان به وجد میومد که اشک تو چشمهاش جمع میشد و نمیتونست حرف بزنه . غربی ها ازین بیماری مایکل خبر نداشتن و برای پرستار مایکل عجیب بود که چرا انقد دوست داره با بچه ها بره حموم و آب بازی کنه . پیشنهاد میکنم تو یوتیوب سرچ کنی و اون مستندی رو که گفتم ببینی . درضمن وقتی مایکل بچه بود پدرش در اضای شهرت بچه اش اجازه میداد بیزنسمن های بزرگ که اکثرا پیدوفیلیا هستند با مایکل هم بچه بازی کنن . حتی برادر مایکل تو خاطراتش و خواهر بزرگش هم به این مسله اشاره کردن. که البته مایکل هیچوقت تایید نکرد
  27
  9
  یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۳
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  دفترچه خاطرات قاسم کتلت را هم یکی از دوستان برای من پست کرد. در آن نوشته بود که علاقه زیادی به کشتن دارم و دوست دارم در این راه شهید شوم و به عالم باقی بشتابم و ۷۲ حوری ۷۲ متری را در آغوش بگیرم. نوشته بود آرزو می‌کنم در روز خاکسپاری من اقلاً ۷۰ ایرانی دیگر تلف شوند و سال من نرسیده دخترم را عرب‌ها ببرند. خواسته بود تا بعد از مرگش آرین بوی نامی سنگ او را به سینه بزند و مداحیش را کند. بیچاره چون معصوم بود به آرزوهایش رسید.
  9
  44
  یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۸
  ۲۷
  boysboys - مونیخ، آلمان
  [::agha_ehsan - تهران، ایران::]. فقط آب بازی با پسربچه های نوجوان نبود که‌دوست داشت،بلکه .....
  2
  1
  ‌چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۴
  نظر شما چیست؟