نجات سگ‌ها در اندونزی از بازار تجارت گوشت سگ

یورونیوز: دکتر سوزانا سومالی در جاکارتا، پایتخت اندونزی یک پناهگاه حیوانات باز کرده و بیش از ۱۴۰۰ قلاده سگ نجات یافته از تجارت گوشت را در آنجا نگهداری می‌کند.
 
ماجرای راه اندازی این پناهگاه به سال ۲۰۰۹ میلادی برمی‌گردد؛ یعنی زمانی که این پزشک نیکوکار متوجه شد سگ ماده بارداری که در شرف کشته شدن است درست مثل انسان اشک به چشم دارد.
 
پس از مشاهده این صحنه دکتر سوزانا سومالی تصمیم گرفت در کنار شغل پزشکی خود، بخشی از زمانش را به نجات سگ‌ها از بازار تجارت گوشت این حیوانات اختصاص دهد.
او در سال ۲۰۰۹ میلادی در یکی از محله‌های ثروتمند پایتخت یک زمین ۵ هزار متری را به ایجاد پناهگاه اختصاص داد. این پناهگاه امروز بیش از ۱۴۰۰ قلاده سگ را در خود جای داده است.
او و همکارانش با راهنمایی اهالی، سرزده به سراغ قصابی‌های گوشت سگ می‌روند. گاهی با قصاب‌ها معامله می‌کنند و سگ‌ها را زنده می‌خرند و گاهی هم دیر می‌رسند.
 
این بانوی نیکوکار به ماهیانه ۲۹ هزار دلار برای پرداخت دستمزد ۳۰ کارمند پناهگاه و خرید روزانه نیم تن گوشت برای سگ‌های نجات یافته نیاز دارد. اما در حال حاضر به دلیل شیوع ویروس کرونا با کاهش شدید کمک‌های مردمی روبرو شده است.
به گفته گروه‌های مدافع حقوق حیوانات در اندونزی، سالیانه حدود یک میلیون سگ در این کشور کشته می‌شوند. تنها در جاکارتا، پایتخت اندونزی بیش از ۱۰۰ رستوران، غذاهایی با گوشت سگ سرو می‌کنند. گوشت سگ برای اهالی غیر مسلمان اندونزی یک غذای مطبوع است.
 
برخی از کارکنان این پناهگاه مسلمان هستند؛ آنها می‌گویند گاهی برخی از همکیشانشان درباره کار در تماس با سگ‌ها از آنها سوال می‌پرسند.
 
به گفته دکتر سومالی با افت شدید گردشگری در اندونزی به دلیل شیوع ویروس کرونا، تجارت گوشت سگ بیشتر شده و صدها سگ از جمله در جزیره بالی، در معرض ربوده شدن برای فروش در بازار صادرات و مصرف گوشت سگ هستند.
+54
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  کاش ذائقه مردم اندونزی تغییر کند و به خوردن گوشت آخوند رو بیاورند!
  4
  49
  یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۸
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  هر چند این بانوی بزرگوار واقعا کاری بزرگ صورت داده و از کشته شدن تعدادی از بهترین دوست ادمیان جلوگیری کرده ولی با یک گل بهار نمیشود و چه بهتر تجارت گوشت سگ از طریق سازمان ملل متحد مثل برده داری محکوم و ممنوع شود
  0
  42
  یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۰
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک

  نکته ی قابل توجه وقتی گرگی گوسفندی را می درد می گوییم چه جانور خونخواری همینطور شیر و پلنگ و و / اما وقتی نوبت خونخواری انسانها می رسد کاملا طبیعی و یک نکته ی پذیرفته شده/
  1
  24
  یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۱
  نظر شما چیست؟