تشکیل پرونده برای پنج مدیر و خبرنگار ایرنا به علت انتشار مصاحبه معاون ارتش ایران با شکایت سپاه و وزارت اطلاعات

 حبیب‌الله سیاری به مدت ده سال فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران بود و از سال ۹۶ بدین سو، نفر دوم ارتش استرادیو فردا :مهدی محمودیان، روزنامه‌نگار در ایران، خبر داده است که با شکایت سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات، برای پنج نفر از مدیران و خبرنگاران ایرنا به خاطر انتشار مصاحبه با حبیب‌الله سیاری، معاون ارتش، پرونده تشکیل شده و برخی وسایل آنها توقیف شده است.

این روزنامه‌نگار اصلاح‌طلب روز شنبه در چند توئیت نوشت تشکیل پرونده قضایی علیه این پنج نفر در حالی صورت گرفته که این مصاحبه «به درخواست ارتش»، «در استودیو ارتش» و «با حضور مدیران روابط عمومی ارتش» ضبط شد و مسئولان ارتش قبل و بعد از مصاحبه در تمامی مراحل نظارت داشتند. مقام‌های جمهوری اسلامی هنوز واکنشی به این خبر نشان نداده‌اند.

خبرگزاری ایرنا ۱۱ خرداد ویدئوی مصاحبه با حبیب‌الله سیاری، معاون هماهنگ‌کننده ارتش ایران، را منتشر کرد، اما ساعاتی بعد بدون هیچ توضیحی آن را حذف کرد.

پس از حذف این ویدئو و در پی انتقادهای فزاینده از این اقدام، خبرگزاری ایرنا و همچنین سپاه و ارتش واکنش‌هایی متفاوت به آن ابراز داشتند.

ایرنا گفت به خواست «روابط عمومی ارتش» این مصاحبه «موقتا» برای برخی اصلاحات فنی و محتوایی حذف می‌شود اما «نسخه نهایی و کامل آن بزودی منتشر می‌شود».

سپاه پاسداران با انتشار بیانیه‌ای خواستار «هوشمندی و هوشیاری در قبال تلاش‌های موذیانه دشمنان برای ایجاد اختلاف بین ارتش و سپاه» شد و ارتش نیز در بیانیه‌ای جداگانه نوشت: «اتحاد و انسجام نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به‌ویژه ارتش و سپاه بنیادین و ناگسستنی است».
+26
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  معلمی که زبانش کمی میگیرد: من اگه گفتم "اَنِف" تو نگو انف تو بگو انف!/ شاگردان: انف و انف، انف و انف، بازم انف، همیشه انف، فقط انف!
  5
  12
  یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۴
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  سپاهیان و اطلاعاتی های بدبخت ذلیل خودشیفته, حالا برید خبرنگارها, حقیقت گویان و حقیقت جویان را قلع و قمع کنید. شما دیگه تشت رسوایی تون از بوم افتاده بقول اون راننده تریلی شریف دیگه ....یدید. اتفاقا هیچ اتحاد, انسجام و هم خوانی ای بین ارتش و سپاه وجود نداشته و ندارد. ارتش پاره تن ملت و سپاه وصله ناجور حکومت و دولت.
  0
  10
  یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۴
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  سپاه هرت رو از پرت تشخیص نمیداد زمان جنگ. دیگه ببینید این مرتیکه محسن رضائی فرمانده اش بوده.
  1
  10
  یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۳
  ۲۱
  romano - تهران، ایران
  برای اینکه سیاری از دزدی‌های تاریخی جنگ خیلی صادقانه گفت. بنده خدا خودش زمان جنگ فرمانده تکاور بود حتما باید رشادتهای خودش و همقطارانش رو پای تروریسهایی مثل شمخانی و رضایی با اون شکمهای ورقلمبیده مینوشت تا آقایون راضی بشن. جالبه سپاه خودش رو نه تنها صاحب ایران میدونه حتی صاحب خاطرات و رشادتهای دیگران میدونه (این دیگه تو تاریخ دنیا نوبره). ناخدا صمدی مصاحبه اش رو پیشنهاد میکنم ببینید فرمانده کماندو دریایی وقتی جنگ شروع میشه حکم بازنشستگیش رو میز بوده میگه من سربازم تا الان حقوق گرفتم برای کشورم بجنگم و در نبرد خرمشهر جلوی چهار تیپ عراق از ۷۰۰ نیرو کماندو ۱۵۰ تا از دست میده و شهر رو آزاد میکنه (این یک رکود نظامیه) خوب معلومه فواحش قدرتی مانند رضایی از اینها متنفرن. داستان فقط سر قدرت نیست داستان حسادت بچه خپل تنبل بی تربیت الاف بی پدر مادر کلاس به بچه خوشتیپ با سواد ورزشکار کلاسه.
  0
  2
  یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ - ۰۳:۳۸
  نظر شما چیست؟