فرمانده سنتکام: با کشته شدن سلیمانی ایران دچار «آشفتگی» شده است

ژنرال کنث مکنزی، رئیس ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکامصدای آمریکا :کنث مکنزی، رئیس ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام، می‌گوید که به دنبال کشته شدن قاسم سلیمانی در حمله پهپادی ایالات متحده در ماه ژانویه، و پس از آن با توجه به خسارت‌های ناشی از گسترش ویروس کرونا، توانایی‌های ایران در زمینه تصمیم‌گیری با «آشفتگی» روبرو شده است.

به گزارش شبکه تلویزیونی بلومبرگ، ژنرال مکنزی در همین حال گفته است که انتظار دارد ایران به تمرکز خود بازگشته و تلاش برای خارج کردن نیروهای آمریکایی از منطقه را از سر بگیرد.

فرمانده سنتکام در مصاحبه تلفنی با بلومبرگ که روز پنجشنبه ۱۹ تیر انجام شده گفت: «ایران این را تشخیص می‌دهد که ما این توانایی را داریم که [پیامد] هرگونه حمله مستقیم یا غیرمستقیم آنها علیه ما، یا علیه شرکا یا متحدانمان را برای [ایران] بسیار دردآور کنیم.»

ژنرال مکنزی افزود: «در حال حاضر اوضاع نسبتا آرام است که به نظر من این امر تا حدی به دلیل وضعیت آنها پس از حمله ژانویه [کشته شدن قاسم سلیمانی] است و فکر می‌کنم آنها هنوز مشغول بررسی هستند که چه کار می‌خواهند بکنند.»

او افزود که نمی‌توان به سکوت ایران خیلی اطمینان کرد.

فرمانده سنتکام در توضیح این موضوع گفت: «من درسی که پاییز سال گذشته گرفتیم را به یاد دارم. در آن زمان در یک دوره آرامش نسبی به سر می‌بردیم که ناگهان آنها به آرامکو حمله کردند. ... من هیچ اطمینانی به دوران آرامش ندارم و در این زمان‌ها است که از قضا من با جدیت بررسی این که ایرانی‌ها ممکن است چه کار کنند، را آغاز می‌کنم؛ چرا که به نظرم هدف بلندمدت آن‌ها، بیرون راندن ما است.»
+52
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  شاید برعکس، چون وسط شورش آبان، یکدفعه ورق رو بنفع خامنه ای برگردوند
  14
  21
  شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹
  ۴۸
  ordak - بن، آلمان
  [::Chokam - ری، ایران::]. نه رفیق،دارن به اخوند خط میدن که باید در مرحله بعد چکار کبنند تا بتونند سر پا بمونند...اینها هم که در صورت نیاز به دادشوپن میرسنس،همانطور که با داعش به داد اسد رسیدند و جاش گولان را به اسراییل بخشیدن
  7
  16
  شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۴
  ۵۵
  ایرانی‌ دبش - تهران، ایران
  اون فرمانده که این حرف رو زده یا خسته یه چیزی بگه یا اصلا از اوضاع ایران بی‌خبر بوده آشفتگی ایران اول به خاطر دزدی‌های پی در پی سران بزرگ ایران است که با حس کردن اینکه ایران در شرف یک انقلاب است میخواهند پول به جیب بزنند برای فرار به کانادا یا آمریکای جنوبی دوم چیزی که باعث شده ایران به هم بریزه تحریم سفت و سخت دنیا به سر کردگی آمریکا هست دلیل سوم هم دست شدن روسیه و چین با اسرائیل است البته هم دست نه بلکه چشم‌ها رو بستن و چراغ سبز به اسرائیل نشون دادند که به ایران حمله کنند
  1
  12
  شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۸
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  چون ایرانیان رهبری دست جمعی ندارند و همیشه در طول تاریخ از کسی بت ساخته و دنبالش حرکت کرده اند حتما با رفتن ان شخص دچار مشکل میشوند
  4
  17
  شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۵
  ۵۳
  hamidesabz - لندن، انگلستان
  آشفتگی همواره بوده و با هر شوک اقتصادی ثابت رو به افزایش است، ربطی هم به قاسم سلیمانی و غیره ندارد!
  1
  11
  شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۹
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  بیشتر از چهل ساله که دچار آشفتگی هستیم.
  3
  19
  شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۳
  ۴۸
  یویوماما - خاش، ایران
  (نظر بی ربط به موضوع)از ده نفر سرباز پشت فرمانده پنج نفر فیلیپینی یا با پدر یا مادر فیلیپینی هستند.ارتش امریکا شکلش در حال اسیایی شدن است.شاید نوع جدید برده داری؟
  3
  4
  شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۵
  نظر شما چیست؟