جو بایدن: اگر پسرم پس از جنگ عراق زنده بود الان چه‌ها که نمی‌کردم + ویدیو

یورونیوز :جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌ جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا با انتقاد از سیاست‌های دونالد ترامپ در مدیریت کشور در جریان بحران کرونا گفت: «طوفانی که امروز با آن مواجه هستیم شبیه هیچ واقعه‌ای در دوره زندگی ما نیست. بیش از ۱۳۰ هزار نفر به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند. دانشکده پزشکی دانشگاه کلمبیا در گزارشی اعلام کرده که اگر چندین ماه یا فقط یک هفته زودتر اقدام می‌شد، رقم جان‌باختگان به ۳۶ هزار نفر کاهش می‌یافت و تعداد کشته‌ شده‌ها بسیار کمتر می‌شد.»

آقای بایدن همچنین در واکنش به گزارش منتشر شده درباره پولی که روس‌ها در افغانستان برای کشتن سربازان آمریکایی هزینه کرده‌اند نیز گفت: «در مورد آنچه در حال حاضر اتفاق می‌افتد فکر کنید، رئیس جمهوری ایالات متحده در قبال پوتین چه می‌کند. ترامپ حتی وقتی شواهد قاطعی وجود دارد که پوتین در افغانستان برای کشتن سربازان ما پول داده، هیچ کاری نمی‌کند.»«اگر پسرم هنوز زنده بود...»
این سیاستمدار که پسرش را در جریان جنگ آمریکا در عراق از دست داده است، سخنانش را اینگونه ادامه داد: «اگر پسرم پس از گذراندن یک سال در عراق هنوز زنده بود، الان چه‌ها که نمی‌کردم. همه آن خانواده‌ها چه حسی دارند، همه شماهایی که در بخش‌های نظامی خدمت‌ کرده‌اید.»

ادعاهای مطرح شده در روزنامه نیویورک تایمز در مورد دادن پول به افراد وابسته به گروه طالبان از سوی روسیه برای کشتن نظامیان آمریکایی در افغانستان، در روزهای گذشته واکنش‌‌های فراوانی به دنبال داشته است.
+9
رأی دهید
-54

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  تو که سلاح دستت میگیری میری مردم رو بکشی مقصر نیستی ولی یکی که تو مشکوک هستی مبادا پول داده باشه سربازای تورو بکشن مقصر هست!!!
  54
  25
  جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  اورد ناشنایی دموکراتها
  11
  13
  جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۴
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. شما کاری به آمریکا نداشته باشید. اون‌ها خودشان بلد هستند .چگونه با انتخابات بعدی تصمیم گیرند. شما یقه بانی‌ صدر را بگیر، که با کمک قطب زاده رساله امام پدوفیل را به فرانسه ترجمه کرد. و تمامی‌ قسمت آن را .که راجع به زنان و پدوفیلی بود. سانسور کرد. و در جواب میشل فوکو .که پرسید. جناب بانی‌ صدر. همخابی با آخوند؟ پاسخ دکتر. : این‌ها شایعه ساواک است. امام امت هرگز چنین چیزی ننوشت. این هم مدرکش. خیلی‌ رو می‌‌خواد. هنوز به این و آن انتقاد کرد.تا آنجا که ما می‌‌دانیم امام امت با کمک نهضت آزادی تا کنون بیش از یک میلیون کشته. و ۷۵ میلیون را اسیر کرده. یک سوزن به خودت .و یک جوالدوز به دیگران
  8
  61
  جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۹
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. عمو هنوز هم در 43 سال پیش سیر میکنی! این بنی صدر دیگر آن بنی صدر نیست
  19
  5
  جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۱
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  من طرفدار پوتین نیستم بلکه طرفدار حقیقتم.اولا پوتین چنین دستوری نداده و این را گروه های تحتانی رهبری که به ان ها گروه خودسران میگویند انجام داده اند. دوما معما چو حل گشت اسان شود . با اگر ها نمی توان زندگی کرد. اگر اعراب به ایران حمله نمی کردند الان در حد ژاپن بودیم. اگر سفارشات دانشگاه کلمبیا هم عملی میشد معلوم نبود در عمل نتیجه چه میشود
  3
  4
  جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۱
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. هیچکس در این قرن در درجه ی اول مثل شریعتی و بعد ان بنی صدر و قطب زاده بعلت عقاید غلطشان به ایران صدمه نزده اند.
  5
  13
  جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۳
  ۶۷
  پیکان۵۸ - مالمو، سوئد
  آهسته آهسته رژیم ایران را از سازمان‌های دنیا بیرون میندازاند درد به پلیس امنیتی سازمان ملل.
  2
  6
  جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۴
  ۶۷
  پیکان۵۸ - مالمو، سوئد
  جرج بایدن بد بخت پسرت توسط سلیمانی کشته شده وقتی‌ تو سرت با اشرف گرم بود.
  4
  8
  جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۵
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  برای پیشگیری انتقال کرونا، بقیه کشورها پروازها رو بستن ولی آمریکا نبست ، شاید هم آمریکا رونشه مثل بقیه کشورها پرواز رو تعطیل کرد،چون بیشترین پروازها رو داره همه ایالتها بخاطر بیزینس درهم تنیده،یه علت که هرگز امریکا تجزیه نمیشه همینه بخاطر بیزینس مدام پروازهای داخلی برقراره .و درنتیجه چرخه انتقال ویروس
  2
  0
  جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۹
  ۱۰۳
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]  . گروهای خودسر، سرخود عمل نمیکنند.
  1
  1
  جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۱
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. خودت هم میدونی که سیستم شاه دوامی پیدا نمیکرد. این وسط جبهه ملی بود که نتوانست زمام رو در دست بگیرد ..اتحاد نداشتند واقعا در حد یه حزب نبودند در حد یه شب نشینی یا ناهارهای ماهانه بودند...دیدی که بختیار در رو بهم زدن بهشون چی گفت!
  1
  4
  شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۸
  نظر شما چیست؟