وزیر اطلاعات اسرائیل به ایران هشدار داد: ما را تحریک نکنید، اسرائیل پرتوان و نیرومند است

العربیه :ایلی کوهن، وزیر اطلاعات اسرائیل، عصر پنجشنبه 9 ژوئیه در مصاحبه‌ای تلویزیونی در تل آویو گفت، اسرائیل و سرویس‌های امنیتی آن از نزدیک برنامه‌های تسلیحاتی و سلاح‌های کشتار جمعی ارژیم یران را زیر نظر دارند. ما به آنها اجازه نمی‌دهیم به این سلاح‌ها دست یابند.

وزیر اطلاعات اسرائیل با شاره به این موضوع که اسرائیل تنها کشوری است که توسط کشور دیگری تهدید به نابودی شده است، از آلمان، فرانسه و بریتانیا خواست تا از پیشنهاد آمریکا مبنی بر تمدید تحریم‌ها (علیه ایران) که اکتبر آینده در شورای امنیت سازمان ملل مطرح خواهد شد، حمایت کنند.

بە گفتە کوهن: «اروپا نیز منافعش در دست نیافتن ایران به سلاح هسته ای است.»

کوهن با تاکید بر آنچه که دروغ بافی نظام ایران به جهانیان در مورد اهداف واقعی اش در ارتباط با پروژه های هسته ای خود و حضور سپاە پاسداران در سوریه نامید، این پرسش را مطرح ساخت که چرا (ایران) اجازه نمی دهد که بازرسان آژانس انرژی اتمی، از مراکز هسته ای این کشور بازدید کنند؟

به گفته کوهن: «هر زمینی که اسرائیل به فلسطینی ها واگذار کرده است، توسط گروه های اسلامگرا تندرو (اصولگرا) تصاحب شده و این ایرانی‌ها هستند که کنترل را در دست گرفته اند! آنها کارخانه‌های موشکی ساخته اند، آنها از کمک‌های مالی اروپا برای ساخت بیمارستان‌ها استفاده نکرده اند، درعوض تونل هایی را زیر بیمارستان‌ها برای حفاظت از رادیکال ترین اسلامگرایان ساخته اند.

کوهن دربخش دیگری از گفته ایش عنوان نمود: «هر کجا که ایران باشد مردم آن منطقه رنج می برند. درغزه جهاد اسلامی و حماس حاکم هستند، در لبنان حزب الله، لبنانی‌ها را به گروگان گرفته، در سوریه، جنگ داخلی درجریان است، و حتی در خود ایران هم مردم دررنج و عذاب هستند.»
+67
رأی دهید
-32

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  بابا بزن بترکونشون . مملکتو دارن میفروشن . مگر شماها به داد ما مردم برسین . از ما مردم کاری برنمیاد .
  16
  61
  جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۶
  ۳۵
  janahi - دبی، امارات متحده عربی
  اول همان نیروگاه اتمی بزن تا اینا نا امید بشن از ساخت بمب اتم . آنوقت شاید از خر شیطان پایین بیان و همه چی قبول کنند و لا اقل کمی به کشور و مردم رسیدگی کنند
  2
  18
  جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۶
  ۲۰
  Mehrad Hosseinirad - مسکو، روسیه
  [::همایون شایان - اسلو، نروژ::]. قصم میخورم تو نروژ هم جزو گدایان تشریف دارید چون برای ازادی خودت داری گدایی از اسراییلیها میکنی رو پای خودت بایست تمرین کن میتونی
  22
  7
  جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۳
  ۲۰
  Mehrad Hosseinirad - مسکو، روسیه
  اینا تونستن شاه رو از ایران بردن اگه بتونن ایران رو ویران بکنن حتما میکنن ولی نمیتونن نه برای اینکه اخوند حاکمه گور پدر اخوند بلکه اذهان عمومی دیگه نمی طلبه یه خطای دیگه مثل 1357 بکنه و تو تور خارجیهایی که ویرانی ایران رو میخواستن بیفتن.
  15
  4
  جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۷
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::همایون شایان - اسلو، نروژ::]. خخخخخخ دقیقا . بدبختی و ذلت رو میبینی همایون خان؟. همینکه سالی یه بار بریم ایران پز بدیم برامون کافیه. پول دولتی تو جیبمون باشه و بریم. چند وقت پیش یکی از اشناهام پیام داده بود بابا تو چطور ادمی هستی تحصیل کرده ایی باسوادی اما وضعت اینه حقوقت اینه ماشینت بنز نیست و این حرفا . چون من یکی تو اینستا یکم فعالم و عکسای واقعی میزارم. وضع زندگیم چیزی که هست رو میزارم. این اشنام میگفت بقیه ماشالله یه سال نرسیده بنز زیر پاشه. بهش گفتم ببین هرکی عکس بنز گذاشت گفت بنز خودمه ازش بخواه یه عکسم از سند ماشین بزاره. چندتا فامیل و اشنای دور داریم کاناداست و طبق معمول همش پز میان. بهش گفتم غیر ممکنه ادمی ساکن وستون باشه اما ماشینش بنز باشه یا درامدش انچنانی باشه. اصلا تو وستون شما اون خونه هایی که تو اینستا میزارن رو پیدا نمیتونی. نیستش. بله من به یه نیسان ۵ سال پیش و دست دوم خودم قانعم و حقیقتشو میگم. برا همین کافیه. تازه با شناختی که پیدا کردم من یکی میدونم این خارج نشینا هرکاری میکنن نظام ساقط نشه. چون به ضررشونه. حالا خودت خوب میدونی چی میگم
  10
  3
  جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۷
  ۲۰
  Mehrad Hosseinirad - مسکو، روسیه
  [::redsky95 - تورنتو، کانادا::]. اینا عقل ندارن یه گونی هیجان و احساسات مسموم دارن از بس با گدایی زندگی کردن برای ازادی خودشوم هم دارن گدایی میکنن و بیرحمانه از اسراییل میخوان یک کشور رو با مردمش ویران بکنه تا نفرت این ادما فرو بشینه . اسمشونم گذاشتن متمدن با چنگال و کارد غذا میخورن اما در عمل صفر
  5
  1
  شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۸
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::Mehrad Hosseinirad - مسکو، روسیه::]. شوت میزنی چرا!؟ نرسیده پسرخاله شدی! 😀
  2
  8
  شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۰۵:۳۰
  نظر شما چیست؟