جسد شهردار سئول پیدا شد

پارک ون سون در مدت فعالیتش به عنوان شهردار، منتقد صریح‌اللهجه نابرابری‌ اجتماعی و فساد در کره جنوبی بودبی بی سی :پلیس کره جنوبی گفته است جسد پارک ون سون، شهردار سئول، ساعاتی پس از آن که ناپدید شد پیدا شده است.

دختر پارک ون سون به پلیس گفته بود که پدرش پیش از ناپدید شدن پیامی را برای او گذاشته بود و به خاطر همین پیام، او پلیس را در جریان گذاشت.

جسد شهردار سئول در کوه بوگاک در شمال شهر پیدا شده است. آخرین سیگنال تلفن شهردار از این منطقه دریافت شده بود.

دلیل مرگ هنوز مشخص نیست.

طبق گزارش‌ها، یک کارمند زن شهرداری علیه شهردار به خاطر آزار جنسی شکایت کرده بود. این شکایت ساعتی پیش از ناپدید شدن او مطرح شده بود اما هنوز مشخص نیست بین این شکایت و ناپدید شدن شهردار ارتباطی وجود داشته یا نه.
پلیس در برابر محل اقامت شهردار سئولشهردار سئول امروز پنجشنبه سر کار خود حاضر نشد و قرار قبلی برای دیدار با مقام‌هایی از دفتر ریاست‌جمهوری را لغو کرد.

یک مامور پلیس به خبرنگاران گفت دوربین‌های مداربسته حضور او را در منطقه‌ای اطراف کوه بوگاک ضبط کرده و آخرین سیگنال تلفن او ساعت ۱۰:۵۳ صبح به وقت محلی دریافت شده است.

۶۰۰ مامور پلیس با پهپاد و سگ برای ساعت‌ها دنبال شهردار گشتند.

به دنبال انتشار گزارش‌های تائید نشده‌ای مبنی بر یافتن آقای پارک و انتقال او به بیمارستان، جمعیت زیادی در برابر بیمارستان ملی سئول جمع شدند.

آقای پارک در سال ۲۰۱۱ شهردار سئول شد و او برای سومین و آخرین بار سال پیش به این سمت انتخاب شد.

او عضو حزب لیبرال دموکرات به رهبری مون جه این، رئیس‌جمهوری کره جنوبی بود و گفته شده بود کاندیدای احتمالی برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۲ است.

او اولین فردی بود که سه بار عهده‌دار اداره این شهر شد. آقای پارک قبلا فعال مدنی و وکیل حقوق بشر بود و در مدت فعالیتش به عنوان شهردار، منتقد صریح‌اللهجه نابرابری‌ اجتماعی و فساد در کره جنوبی بود.

اولین محکومیت در زمینه آزار جنسی در دوران وکالت او در کره جنوبی صورت گرفت.

او با پارک گون هه، رئیس‌جمهوری سابق درگیر شد و به طور علنی از میلیون‌ها معترضی که خواهان برکناری او بودند حمایت کرد.
+13
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  شاید سکته ،چون خیلی سن بالا نشان میده. قبلا هم یه رئیس جمهور کره توی کوه خودکشی کرده بود.رییس جمهوری که با مدرک دیپلم رئیس جمهور سالهای پیشین کره بود، کره ایها برخلاف ما بی تفاوت نیستن ،مرگ رو بر ننگ ترجیح و خودکشی
  2
  1
  ‌پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۷
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::Chokam - ری، ایران::]. بی جهت نیست که کره ی جنوبی و اسرائیل به اینجا رسیده اند و ما به اونجا!
  1
  1
  جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ - ۰۲:۴۲
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. از همین حرف های جنس شما پر شده، بطوریکه یه حرف از روی مدرک دیگه دیده نمیشه. اگه هم دیده بشه لابلای هزاران حرف دیگه گم میشه، البته منظورم جنابعالی نبودین ،از این نوع غر زدن ، که بسیار هم لایک میخوره بقدری زیاده که دیگه حرف مستند خریدار نداره
  0
  1
  جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸
  نظر شما چیست؟