اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون توسط نمایندگان مجلس یازدهم رد شد

نمایندگان مجلس ایران اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون را رد کردند. این رای گیری به صورت مخفی و با برگه صورت گرفت.

شماری از نمایندگان پیشتر آقای تاجگردون را به "رانت‌خواری" و "فساد" متهم کرده بودند.

به گزارش رسانه‌های ایران، پیش از اعلام رسمی نتایج آرا غلامرضا تاجگردون، صحن مجلس را ترک کرد. جانشین آقای تاجگردون در انتخابات میان دوره‌ای مجلس انتخاب خواهد شد.

پیش از این، کمیسیون تحقیق مجلس اعتبارنامه تاجگردون را تایید کرده بود.

این رای گیری به صورت مخفی و با برگه صورت گرفت. از مجموع ۲۵۱ نماینده حاضر، ۱۲۸ نفر با اعتبارنامه آقای تاجگردون مخالفت کردند. ۱۰۲ نماینده هم رای موافق و ۲۱ نماینده هم رای ممتنع دادند.

آقای تاجگردون در نخستین واکنش به رد اعتبارنامه‌اش، در پستی در اینستاگرام از مردم خواسته "خونسردی‌شان را حفظ کنند".

بنابر بر قانون، مجلس رد اعتبارنامه او را به وزارت کشور اعلام خواهد کرد.

علیرضا زاکانی نماینده قم از جمله چهره‌های منتقد آقای تاجگردون بود. اما در روزهای گذشته، برخی متقابلا اتهام‌هایی را درباره آقای زاکانی و خانوده او مطرح کردند.

محمد باقر قالیباف رییس مجلس گفته "در جلسه غیر علنی، نمایندگان مخالف تاجگردون به مدت ۱۵ دقیقه به بیان نظرات خود درباره اعتبارنامه تاجگردون پرداختند و او هم به مدت ۳۰ دقیقه از خود دفاع کرد":.
غلامرضا تاجگردون کیست؟
غلامرضا تاج‌گردون از چهره‌های خبرساز مجلس قبلی بود که صلاحیتش را برای نامزدی در مجلس یازدهم ابتدا رد و پس از مدت کوتاهی تائید شد.

غلامرضا تاجگردون اولین بار در سال ۱۳۸۴ در انتخابات میان دوره‌ای مجلس هفتم داوطلب نامزدی در انتخابات شد اما شورای نگهبان صلاحیت او را رد کرد. در انتخابات مجلس هشتم هم از رقیب خود شکست خود.

او اما از سال ۱۳۸۶ تا امروز به عنوان نماینده گچساران و باشت در مجلس بود.

در مجلس قبلی ریاست کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس را بر عهده داشت.

در جریان انتخابات مجلس یازدهم شماری از نهادها و فعالان محافظه‌کار از جمله الیاس نادران تائید صلاحیت او را نتیجه "لابی و فشار" دانسته بودند. شورای نگهبان تائید صلاحیت به دلیل فشار را "شایعه" خواند.

دیده‌بان شفافیت و عدالت، سازمانی مردم نهاد برای مبارزه با فساد منتسب به اصول‌گرایان، هم تائید صلاحیت او را "باورنکردنی" خوانده بود. صبا آذرپیک، خبرنگار ایرانی هم یک روز مانده به اعلام تائید صلاحیت‌شدگان انتخابات مجلس یازدهم، اسنادی مبنی بر فساد او در شرکت نفتی پترو امید آسیا منتشر کرد. آقای تاج‌گردون این اتهام را تکذیب کرد.

اخیرا آقای تاجگردون اخیرا با شرکت در یک مصاحبه زنده با انصاف‌نیوز به اتهام‌های مطرح علیه خود پاسخ گفت. او گفت صبا آذرپیک با احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو گروه جبهه اصول‌گرایان تحول‌خواه کار می‌کند.

صلاحیت آقای تاج‌گردون در شرایطی تائید شد که از ۲۴۷ نماینده مجلس دهم، صلاحیت ۹۰ نفر برای مجلس بعدی رد شد. در آن زمان شورای نگهبان اعلام کرد دلایل رد صلاحیت‌ها عمدتا مالی بوده است.

اما پس آنکه آقای تاجگردون در حوزه خود با رای قاطع به عنوان نماینده انتخاب شد، مجددا دستکم ۹ نماینده مجلس اتهاماتی را متوجه آقای تاج‌گردون کرده‌اند؛ از جمله رانت خواری، کسب منافع اقتصادی نامشروع و نفوذ شبکه‌ای از طرق مختلف در دستگاه‌ها و شرکت‌های دولتی و بخش عمومی و تشکیک در مدرک دکترا.
+13
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه
  عجب کشور شیر تو شیری داریم من از شخص خاصی طرفداری نمیکنم سگ زرد برادر شغال است رد صلاحیت بخاطر فساد مالی در حالیکه اگر موضوع کسب منافع اقتصادی نا مشروع باشد که باید کل نظام فاسد اسلام را محاکمه و رد صلاحیت کرد و اگر موضوع جعلی بودن مدرک سگ زرد است که باید گفت همین سگ زرد چند دوره نماینده مجلس حفتگان بود چرا امروز جعلی بودن مدرک وی علنی شده درکلام آخر باید گفت که این طویله رهبری عجب سازمان اطلاعات و امنیت درپیتی دارد
  1
  12
  ‌چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷
  ۴۵
  شهلای من - بروکسل، بلژیک
  اقاى تاج کردون ار قطار رشوه خواری بیاده شد اما انقدر خورده و برده که تاهفت نسل بعد هم در رفاه خواهند بود
  1
  8
  ‌چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۹
  نظر شما چیست؟