داماد حداد عادل; امیر ابراهیم رسولی کیست؟

روزیاتو نوشت: امیر ابراهیم رسولی طی حکمی، مشاور دکتر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی شد. هم چنین امیر ابراهیم رسولی به عنوان مدیرکل هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی انتخاب گردید. امیر عباس رسولی، داماد دکتر غلامعلی حداد عادل، رئیس سابق مجلس شورای اسلامی و مشاور فرهنگی رهبر انقلاب محسوب می شود.
 
امیر ابراهیم رسولی از دانش آموختگان قدیمی دبیرستان فرهنگ دکتر غلامعلی حداد عادل است. او سال ها در کسوت مسئول دفتر ایشان فعالیت داشته و در اینستاگرام از پدر زن خود به عنوان استاد عشق یاد کرده است. امیر عباس رسولی، خود را ۲۵ سال شاگرد دکتر غلامعلی حداد عادل نیز خطاب کرده است.
 
پس از انتصاب کامبیز مهدی زاده فرساد، داماد ۳۶ ساله تبریزی حسن روحانی به ریاست یکی از کمیسیون های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، زندانی شدن داماد وزیر کار (سید محمد هادی رضوی)، جنجال های سید حسین میر خلیلی (داماد آیت الله احمد خاتمی – امام جمعه تهران) و جنجال های داماد وزیر سابق صنعت و معدن صمت (محمد محب علی) و همسر ملکه زندانی داروی ایران (شبنم نعمت زاده)، بار دیگر یک داماد دیگر مسئولان در کانون توجه افکار عمومی قرار گرفت تا داستان ژن خوب ها و مجلس خانوادگی و حماسه آقا زاده ها در سال دلار ۲۲۰۰۰ تومانی تکرار شود.

پیش تر علی فروغی، باجناق ایشان، به ریاست شبکه ۳ سیما منصوب شد که مصادف شد با پایان کار عادل فردوسی پور در برنامه پربیننده ۹۰. امیر ابراهیم رسولی ، مجری گری برنامه نسل امروز شبکه ۵ سیما را نیز در اختیار داشت که به نقد فرهنگ و آموزش و مسائل مربوط به جوانان می پردازد. در سالگرد تولد فرزندش سجاد، او به یکی از پست های کلیدی مجلس شورای اسلامی رسید. او دو فرزند دیگر به نام میثم و ثنا دارد.
 داماد های آقای حداد عادل همواره خبر ساز بوده اند. عباس شکوری، از دیگر دامادهای آقای حداد عادل، سال پیش با انتشار پستی در اینستاگرام، آرزو کرده بود که همه اعضا خانواده در کنار هم در دهکده موج های خروشان طرقبه مشهد عکس یادگاری میگرفتند! پستی که واکنش های بسیاری را به همراه داشت.
امیر ابراهیم رسولی جوان دهه شصتی قصه ما، ۱۲ سال سابقه فعالیت اداری و سیاسی و رسانه ای داشته و به عنوان دارنده مدرک دکترای علوم سیاسی در گرایش مسائل ایران معرفی شده است. انتصاب یکی از پست های کلیدی مجلس بازتاب های زیادی داشته است.
 امیر ابراهیم رسولی ، ۱۰ سال پیش وب سایت نماینده را راه اندازی کرد که به تولید اخبار درباره پارلمان و مسائل تخصصی آن مربوط بود. ایشان صاحب امتیاز سایت نماینده بوده و ارتباطات گسترده ای با نمایندگان خانه ملت در یک دهه اخیر به واسطه این درگاه خبری پیدا کرده بود. پدر همسر امیر ابراهیم رسولی (دکتر غلامعلی حداد عادل) در زمان ریاست مجلس، او را مشاور خود کرده بود و در مجلس دهم نیز مسئولت پارلمانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور را به ا یشان سپردند.امیر ابراهیم رسولی در سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران نیز سابقه فعالیت داشته و احتمالا در زمان شهرداری قالیباف، با ایشان در ارتباط بوده است. خبرگزاری تسنیم، وابسته به قوه قضاییه در یادداشتی درباره امیر عباس رسولی آورده است که ایشان، کارشناس مجرب در حوزه پارلمان بوده و یادداشت هایش درباره حوادث مجلس، مورد توجه رسانه ها بوده است.
 امیر ابراهیم رسولی در تاریخ ۲۴ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ در یادداشتی که در خبرگزاری مهر منتشر شده است، به مهندسی هیات رئیسه مجلس یازدهم، یک ماه پیش از شروع کار پارلمان جدید اشاره کرد. او از مهندسی هیات رئیسه به عنوان رویکردی درست برای جلوگیری از عواقب ناگوار مجلس دهم خبر داده بود. موضوعی که اکنون با این حکم قالیباف، مسئولیت مهندسی هیات رئیسه به او واگذار شده است.

امیر عباس رسولی که از مدافعات رویکرد مهندسی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از اردیبهشت امسال بود معتقد است که جمع ۱۲ نفری اعضا هیات رئیسه باید هماهنگ باشند. ساز ناکوک نزنند. او هیات رئیسه را مجموعه ای متشکل از افراد غیر جوان دانسته و می گوید که تجربه و تخصص مهم تر از جوانگرایی در هیات رئیسه است. یکی از نمایندگان زن مجلس گفته بود که یکی از دلایلی که زنان در هیات رئیسه مجلس جایگاهی ندارند، نگاه سنتی اکثریت مجلس به زن در چارچوب خانه و مقولاتی مثل بچه داری است!
امیر ابراهیم رسولی مدیر مسئول سایت نماینده و مدیر مسئول ماهنامه فرهنگ امروز و داماد دکتر غلامعلی حداد عادل، قریب به ۳۰۰۰ دنبال کننده در اینستاگرامش دارد و بیش از ۴۰۰ پست در سال های اخیر به اشتراک گذاشته است. مشاور دکتر قالیباف و داماد دکتر حداد عادل و مدیرکل هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، قریب به ۲۰۰۰ صفحه را در اینستاگرام دنبال می کند.
 به امید روزی که شایسته سالاری، آرزویی دست نیافتنی در ایران باشد.
+13
رأی دهید
-110

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  aarian - تهران، ایران

  اینقدر مال مفت خرده که داره منفجر میشه. اینهم از ژن خوب اینها. با آرزوی سکته قلبی و مغزئ برای همه آقا زده‌های مفت خور
  2
  207
  ‌چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۳
  ۶۳
  اقای شاکی - برمن، آلمان

  بی شرمان تمام پست های مهم کلیدی و درامدزا را مابین خودشان تقسیم و سهم ملت بدبخت دو بیضه طفلان مسلم شده است
  2
  143
  ‌چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۵
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  خلایق هرچه لایق...وقتی این آقای حداد میاد با پول مردم برای پسرش یه مدرسه میسازه بعد مامان اون پسر میاد خیلی با پررویی توی تلویزیون ملی-میلی میگه بخاطر اینکه بچه ما با بچه های مردم قاطی نشه بد عادت نشه براش مدرسه ساختیم ...بعد این مردم نمیان توی خیابون دو میلیون نفر اعتراض بکنند نتیجه این میشه که برای نوه هاشون دانشگاه جداگانه هم میسازند!!! توی امریکا یه سیاه کشته شد الان دو ماهه مردمش توی خیابون پدر ترامپ و مرامپ رو در آوردند ملی مردم ایران رو خدا گذاشته برای چاپلوسی
  73
  40
  ‌چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۶
  ۴۵
  -xAdolf - اخن، آلمان

  تو مملکت ادم قحطه که هر چی کمپوت ... و مونگول فقط بخاط اینکه به جزو این اشغالا هستن همه جا رو باید اشغال کنن، یعن ارث پدر شون تقسیم کردن بین خودشون و می چاپن، ملت همیشه در صهم که فقط سرگرم ریختن روزی خودشون تو امامزادهان و کون خودشون برای چارتا عرب از. ۱۴۰۰سال پیش پاره کردنه، بزار ید ببرنو بخورن وبه ریشمون بخندن که حقمونه.
  63
  36
  ‌چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۹
  ۳۰
  he933 - تهران، ایران

  در امریکا دولت نامشروع و اشغالگر وجود نداره که موقعه اعتراض کردن مردم کل اینترنت و موبایل رو قطع کنه و بوسیله مزدورهای خارجی مثل خودت سر و سینه مردم رو هدف قرار بده و بعد بره سراغ خانواده هاشون شما جنایتکارها حتی به مردم تشنه که برای بی ابی تجمع کردن شلیک میکنین خودتون رو با اربابان جنایتکارتون روسیه و چین مقایسه کن نه با امریکا
  2
  57
  ‌چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۱
  ۴۰
  babak.iraniii - تهران، ایران

  این چاقالو غذای 5 خانواده سه نفری را هر روز میخوره از بس مال مفت میخوره شده گاو میش تمام شغل های پر درامد را مسئولین از جمله حسن کلید ساز تقسیم کردند بین قبیله و فامیل هاشون...مجلسی مهدر یکماه اول 231 میلون بحساب هر کدامشان واریز شود و این 300 نفر بودجه یک ماه کل کشوره!!
  3
  38
  ‌چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۶
  ۵۶
  ماساچوست - کانادا، جزیره کریسمس

  البته حیف خوک ولی قیافه شبیه خوک هست
  1
  51
  ‌چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۴
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  مردم ایران چاپلوس نبودند. مردم ایران را چاپلوس کردید. فرهنگ چاپلوسی را شما به ایران آوردید. از زمانی‌ که نزهت آزادی شروع کرد.لیسیدن دست امام امت را به عنوان مدینه فاضله به ما بفروشد. چرا هی‌ گیر به ملت ایران می‌‌دهی‌.خوب بگو بانی‌ آن کی‌ بود.؟ بنی‌ صدر یادت رفت. نبود. که گفت امام پدوفیل. گاندی ایران است
  3
  50
  ‌چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۹
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  عرض و ارتفاعش یکیه. هر چی خورده پس نداده
  2
  29
  ‌چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۵
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان

  حداقل کمی گردن هم برای طناب دار بگذار. چه شکمی کرکسان از عزا در آورند.
  1
  24
  ‌چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۵
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. خصلت ملتها بسادگی عوض نمیشه. اون کسانی که خم میشدند دست اعلاحضرت میبوسیدند یک شبه همه اعلام بی طرفی کردند! یک ارتش نیم میلیونی پنجم جهان!! اینا چاپلوسی نیست؟
  25
  4
  ‌پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۰
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  چرا، خصلت مردم عوض کردنی است. روانشناسی‌ هم ثابت کرده، سگ‌های مارتین سلیگمن.که جایزه نوبل هم برد،۲۰ توله سگ را در قفس.بطوری که سگ‌ها برای نیاز حاجت یک پدال را فشار تا بیرون روند. بعد از یک ماه ۱۰ تا را به قفس دیگر و پدال را جوش داد تا در دیگر باز نشود.و روزی چند بار شک الکتریکی‌ به قفس. سگ‌ها وحشت زده خود را به در و دیوار قفس .ولی‌ نمی‌‌توانستند بیرون آیاند. بعد یک متدتی. دیگر فرار به خاطر شک نمی‌‌کردند. پی بردند. فایده ندارد. در باز نمی‌‌شود. زمانی‌ بعد ۱۰ تا دوباره به قفس اولی‌. آورد. دوباره شک. به قفس. چه اتفاقی‌ افتاد.؟ ۱۰ تا قفس اولی‌ پدل را فشار و به بیرون. ۱۰ تا دومی‌ با اینکه در باز بود. تکان نخوردند. نتیجه درماندگی آموختنی است. نتیجه مردم ایران آگاه اهستند. بنی‌ صدر که بود.ولی‌ درماندگی را اموخته و گرفتار. توهین به ملت ایران. از طرف شما و امثال شما.به ایران. فقط یک دلایل دارد. نقش بنی‌ صدر‌ها را ماستمالی کنند.گذشته از این ما دست بوسیدن داریم. تا دست بوسیدن. شرقی‌ها همیشه دست پدر را می‌‌بوسند. از تشکر. این کجا و آن کجا. بیراهه نگو
  3
  20
  ‌پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۳
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. عموی حاشاگر جوامع انسانی با یک نمونه از سگها رفتار متفاوت دارند. فرهنگ تفاوت آنها هست.
  13
  6
  ‌پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۹
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. چی رو حاشا میکنی؟ خود شاه شکایت داشت که اینا حقیقت رو به من نمیگند با اینکه از ساواک و رکن دو و یکی دو جای دیگر گزارشهای مستقل سعی میکرد بگیره بهش واقعیات رو نمیگفتند ..اردشیر زاهدی میگه ما همه مقصر بودیم دورش رو گرفته بودیم چاپلوسی میکردیم...13 سال هویدا تنها کاری که میکرد چاپلوسی بود ..خودش میگفت من رئیس دفتری بیش نیستم ....دهها مصاحبه با مسئولین زمان شاه موجود هست آخه چی رو کتمان میکنی؟ مردمی که زود رنگ عوض میکنند؟ تاظهر یامرگ یا مصدق بعداز ظهر مرگ بر مصدق؟ ..خیلی مثال وجود داره عمو ...
  17
  6
  ‌پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۵
  ۳۲
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان
  این یارو فعلا مثل بادکنک میاد و میره! ولی باید یه روزی بترکه یا نه؟ پس باید صبر کرد ترکیدن و افتادنشو دید.
  3
  0
  ‌پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۱
  نظر شما چیست؟