شبکه تلویزیونی کانال ۱۲ : موساد طرح چند حمله ایران به سفارت‌خانه‌های اسرائیل را خنثی کرده است»

دویچه وله :یک شبکه تلویزیونی در اسرائیل گزارش داده که موساد طرح حملاتی از سوی ایران به سفارتخانه‌های اسرائیل در چندین کشور اروپایی و دیگر مناطق دنیا را خنثی کرده است.

شبکه تلویزیونی "کانال ۱۲" اسرائیل گزارش داده که موساد، سازمان جاسوسی اسرائیل چندین حمله برنامه‌ریزی شده از سوی جمهوری اسلامی ایران علیه سفارت‌خانه‌های اسرائیل در اروپا و سایر نقاط دنیا را خنثی کرده است.

گزارشگر این کانال تلویزیونی گفته به دلیل سری بودن این عملیات نمی‌تواند جزییات بیشتری از آن را فاش کند. در این گزارش اما ادعا شده که کشورهایی  که هدف این حملات بوده‌اند با موساد همکاری کرده‌اند اما نام این کشورها مخفی می‌ماند.

بر اساس این گزارش ایران و گروه مورد حمایتش، حزب‌الله لبنان، در سال ۲۰۱۲ نیز تلاش کردند تا به تعدادی از مراکز دیپلماتیک اسرائیل در هندوستان، گرجستان، تایلند و چند نقطه دیگر حمله کنند.

این گزارش به حادثه اخیر نطنز نیز اشاره کرده و آن را "انفجار در تاسیسات اتمی نطنز" خوانده که "برنامه اتمی ایران را دو سال به عقب برده است". در این گزارش عنوان شده که "ناامیدی در ایران به سرعت در حال رشد است".

پیشتر نیویورک تایمز از قول یک مقام امنیتی خاورمیانه خبر داده بود که انفجار نطنز کار اسرائیل بوده است.

در تازه‌ترین ابراز نظر مقام‌های ایرانی، علی ربیعی، سخنگوی دولت گفته است که "فرضیه‌های مربوط به علت حادثه از ابتدای وقوع به بررسی انجامیده و علت حادثه با اجماع نظر کارشناسان در حال تکمیل است."

او با بیان این که اگر نتایج بررسی‌ها این باشد که دخالت خارجی باعث حادثه شده " به آن پاسخ متناسب  خواهیم داد"،  نگفت که واکنش‌ها از چه نوع خواهند بود. رسانه‌های اصولگرا در روزهای گذشته سناریوهای مختلفی را برای حمله و ضربه متقابل به اسرائیل مطرح کرده‌اند.

ربیعی تصریح کرده است که حادثه نظنز اخلالی در فعالیت‌های هسته‌ای ایران ایجاد نخواهد کرد. یک روز پیش‌تر بهروز کمالوندی از "خسارت سنگین مالی" حادثه سخن گفته بود و افزوده بود «در میان‌مدت ممکن است این حادثه کندی و یا وقفه‌ای در کار سازمان ایجاد کند اما حتماً با کار شبانه‌روزی و حمایت بخش‌های مختلف و تخصیص بودجه و امکانات و حمایت‌های سیاسی همه تلاشمان را خواهیم کرد که این وقفه را جبران کنیم.»
+23
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  فضول بک - سوئد، سوئد
  عمق استراتژیک جمهوری اسلامی‌ ایران?. 1 مه 2018 - . سرویس اطلاعاتی موساد اسرائیل، به ساختمان نامشخص در تهران که حاوی پرونده های محرمانه هسته ای ایران که شامل پنجاه و پنج هزار صفحه و 183 سی دی .را به اسرائیل منطقل کردند. ممکن است بخواهید بدانید اصل این اسناد کجا هستند؟ سرویس اطلاعاتی موساد اسرائیل مگوید " خوب، می توانم بگویم آنها اکنون در یک مکان بسیار امن قرار دارند. ". کشور اسرائیل با جمعیت حدود ۹ میلیون نفر و مساحت ۲۰٫۷۰۰ کیلومتر مربع که به اندازه استان ایلام ایران است و قرار است که نابود شود ? إ به تهران پایتخت جمهوری اسلامی ( که به قدرت بی‌بدیلی در منطقه تبدیل شده است‌ ) رخنه می کند. و مهمترین اسناد کشور یعنی اسناد برنامه هسته ای ( که ۱۰۰ میلیارد دلار هزینه داشته ) را می دزدد. و این اسناد را ظرف یک روز به کشور اسرائیل منتقل می کند . و حالا انفجار در نطنز کار کیست ؟ ج ا می گوید میدانیم ولی بعلت امنیتی نمی گویم
  0
  11
  ‌سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۷
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  این ها کاتولیک تر از پاپ و متعصب تر از محمد هنوز در دنیای 1400 سال قبل به سر برده و بی دلیل دشمن خونی یهودیان هستند و چون حالا با شرایط گذشته فاصله داریم که اسلام با سائیدن شمشیر روی گردن بجای منطق افکارش را بصورت مافیائی صادر میکرد. چون عصر سلاح های پیشرفته هست و نمی توانند که مردانه جنگ کنند مثل وحوش عرعری در 1400 سال قبل رفتار میکنند غافل از اینکه امروزه جنگ تن به تن نیست بلکه با امشی یک لشگر پشه و مگس را روی زمین میریزند. خدا کند که بعلت رفتار این مخبط ها ان لحظه نیاید چون خشک و تر با هم خواهد سوخت
  0
  14
  ‌سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۱
  نظر شما چیست؟