کریمی قدوسی: خرابکاری در نطنز ناشی از ۶ بار حضور بازرسان آژانس در این منطقه بود

 جواد کریمی قدوسیرادیو فردا :جواد کریمی قدوسی، نماینده مجلس، بار دیگر ضمن متهم کردن بازرسان آژانس به «جاسوسی» و «نفوذ»، انفجار در تاسیسات نطنز را ناشی از «اطلاعات جمع‌آوری شده آنان» دانست و برای چندمین بار از ادامه عضویت جمهوری اسلامی در پروتکل الحاقی انتقاد کرد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس روز سه‌شنبه به «خبرگزاری ملت» گفت: بازرسان آژانس، در قالب پروتکل الحاقی، شش بار از نقطه‌ای که در سایت هسته‌ای نطنز خرابکاری صورت گرفت بازدید کرده بودند.

وی با ادعای اینکه «خرابکاری در نطنز» می‌تواند ناشی از «نفوذ» بازرسان و «جمع‌آوری اطلاعات» به نفع اسرائیل باشد گفت: «معتقدیم بخشی از خرابکاری به دلیل حضور مستمر بازرسان آژانس در این منطقه بوده است».

این نماینده جبهه پایداری هیچ شاهد یا مستندی برای این ادعا ارائه نکرد و همچنین مدعی شد: «رخداد نطنز پروتکل الحاقی را زیر سوال می‌برد».

ایران بر اساس برجام پذیرفته است که پروتکل الحاقی در پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای، معروف به اِن‌پی‌تی، را داوطلبانه اجرا کند.

با این حال در ماه‌های اخیر و به ویژه پس از قطعنامه آژانس که رسما اعلام کرد ایران اجازه دسترسی به برخی سایت‌های مشکوک را نمی‌دهد، شماری از مقام‌های جمهوری اسلامی تهدید کرده‌اند اجرای ان‌پی‌تی را متوقف خواهند کرد.

دو روز پیش از سخنان کریمی قدوسی، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس، نیز در اظهاراتی تهدیدآمیز گفته بود جمهوری اسلامی اجازه نخواهد داد «آژانس دستش باز باشد و هر کاری که می‌خواهد انجام دهد و حلقه اطلاعاتی و جاسوسی کشورهای متخاصم را تکمیل کنند».

محمدجواد کریمی قدوسی در گفت‌وگویش با وبسایت «خانه ملت» همچنین گفته است: «رخداد نطنز ابعاد مختلفی دارد که به لحاظ امنیتی امکان رسانه‌ای شدن ندارد.»

محمدجواد کریمی قدوسی این اظهارات را پیش از نشست کمیسیون امنیت ملی با حضور وزیر اطلاعات و دیگر مقام های ارشد پدافند هوایی ارتش و نیروی انتظامی مطرح کرد.
+13
رأی دهید
-28

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  فضول بک - سوئد، سوئد
  «جاسوسی»؟ آقا پس عمق استراتژیک جمهوری اسلامی‌ چی شد . 1 مه 2018 - . سرویس اطلاعاتی موساد اسرائیل، به ساختمان نامشخص در تهران که حاوی پرونده های محرمانه هسته ای ایران که شامل پنجاه و پنج هزار صفحه و 183 سی دی .را به اسرائیل منطقل کردند. ممکن است بخواهید بدانید اصل این اسناد کجا هستند؟ سرویس اطلاعاتی موساد اسرائیل مگوید " خوب، می توانم بگویم آنها اکنون در یک مکان بسیار امن قرار دارند. ". کشور اسرائیل با جمعیت حدود ۹ میلیون نفر و مساحت ۲۰٫۷۰۰ کیلومتر مربع که به اندازه استان ایلام ایران است و قرار است که نابود شود ? إ به تهران پایتخت جمهوری اسلامی ( که به قدرت بی‌بدیلی در منطقه تبدیل شده است‌ ) رخنه می کند. و مهمترین اسناد کشور یعنی اسناد برنامه هسته ای ( که ۱۰۰ میلیارد دلار هزینه داشته ) را می دزدد. و این اسناد را ظرف یک روز به کشور اسرائیل منتقل می کند . و حالا انفجار در "انفجار در تاسیسات اتمی نطنز" کار کیست ؟ ج ا می گوید میدانیم ولی بعلت امنیتی نمی گویم
  0
  4
  ‌سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۲
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  از قیاف این شخص نوعی نفرت و رذالت میبارد. انگار وقتی که به توصیه علم الهدی بانوان ایل و تبارش را در اختیار و پذیرایی از زوار عراقی قرار دادند، هیچکدام بوی کربلا نگرفتند و به نوعی کلاه سر ایشان رفت.
  0
  6
  ‌چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۲
  نظر شما چیست؟