اردشیر زاهدی: هیچ حسابی در توییتر و دیگر شبکه‌های اجتماعی ندارم

اردشیر زاهدی گفته است حساب جعلی نقل‌قول‌های غیرواقعی به او منتسب و منتشر می کند که به هیچ وجه صحت ندارد و بازتاب دهنده افکار و عقایدش نیستاردشیر زاهدی، وزیرامور خارجه ایران در دوره محمدرضا پهلوی و آخرین سفیر ایران در ایالات متحده می‌گوید که هیچ حسابی در توییتر و سایر شبکه اجتماعی ندارد و آنچه به نام او ساخته و گفته می‌شود حساب‌های جعلی و نقل قول‌های غیرواقعی است.

آقای زاهدی به بی بی سی فارسی گفته است حساب‌های جعلی نقل قول های غیرواقعی به او منتسب و منتشر می کند که به هیچ وجه صحت ندارد و بازتاب دهنده افکار و عقایدش نیست.

چند حساب جعلی توییتری به نام اردشیر زاهدی وجود دارد اما یکی از این حسابهای جعلی، فعالیت مداومی دارد و مدتی است با نام او درباره مسائل داخلی و بین‌المللی ایران اظهارنظرهای جنجالی منتشر می‌کند.

محتوی اغلب این توییت ها، حمایت از سیاست های حکومت ایران و فعالیت های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در منطقه و انتقادات اغراق‌آمیز از عملکرد محمدرضا پهلوی آخرین شاه ایران است.
رسانه های وابسته به سپاه محتوای ساختگی توییتر جعلی اردشیر زاهدی را بازنشر و به آن استناد می کنندرسانه های وابسته و نزدیک به سپاه پاسداران اغلب توییت های این حساب جعلی را بازنشر و به آن استناد می کنند. به تازگی برخی از روزنامه های تهران هم محتوای این توییتر جعلی را به عنوان دیدگاه وزیر خارجه اسبق ایران و داماد آخرین شاه ایران منتشر می کنند.

آقای زاهدی گفته است که از فعالیت این حساب جعلی و محتوی ساختگی آن مطلع شده و درصدد است از طریق وکیل خود اقدامات قانونی در برابر چنین اقداماتی انجام دهد.

او پس از وقوع انقلاب اسلامی در ایران، تا سال های اخیر کمتر درباره مسائل روز ایران اظهار نظر عمومی می کرد اما از حدود دو سال پیش تاکنون فعالیت بیشتری داشته و درباره مسائل کلان ایران موضع گیری می کند.

آقای زاهدی نزدیک به دو سال پیش با انتشار یادداشتی در روزنامه نیویورک تایمز به شدت به سیاست‌های دولت دونالد ترامپ علیه ایران تاخت و آن را "قلدرمابانه" و "بدون شناخت درست از تاریخ چندین هزار ساله کشور ایران" دانسته بود.

در اردیبهشت ماه امسال، تلویزیون فارسی بی بی سی گفت و گوی با او انجام داد که اظهار نظر اردشیر زاهدی در آن درباره قاسم سلیمانی فرمانده کشته شده نیروی قدس سپاه در عملیات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا در عراق، خبرساز شد و مورد توجه رسانه‌های وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفته بود.

آقای زاهدی، قاسم سلیمانی را "یک سرباز وطن پرست" نامیده بود.
+10
رأی دهید
-52

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۳
  منوچهری - تهران، ایران

  شما با هیچکس حسابی نداری. خائن به شاه, خائن به کشور, خائن به ملت. شما فقط پول و قدرت رو میشناسی!
  12
  56
  ‌سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۲
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  اردشیر زاهدی در نقش سلطان قابوس در میانه ی بعضی مذاکرات بین اخوندها با منابع امریکائی قرار دارد
  7
  39
  ‌سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۴
  ۳۲
  khyar - اوپسالا، سوئد

  دررود بر اردشیر زاهدی عزیز
  32
  3
  ‌سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۰
  ۴۰
  Afshin51 - کلن، آلمان

  خیلی دیر به یادت افتاد که مطالبت را تکذیب کنی ، بنظر من اینکار شما دو دلیل بیشتر ندارد ، یا حق و حساب چرندیاتت را از ارباب گرفته ای و حالا با دو کلمه که من نبودم دمم بود رفع مسوولیت میکنی ، ویا گزینه دوم آنکه حق و حساب را ارباب زیرش زده و نگرفته ای و از اینرو حاشا میکنی تا آنرا مثلاً بی اثر کنی و از تبعات بد مزخرفاتت دور باشی ، این گزینه که حرفها از جانب تو نبوده و تکذیب آن آنهم پس از دو سال احمقانه بوده و مردود میباشد .
  2
  22
  ‌سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۸
  ۲۰
  Mehrad Hosseinirad - مسکو، روسیه
  [::منوچهری - تهران، ایران::]. اتفاقا تنها فهمیده اپوزیشن یا همان اپوزوسیون همین فرده دمش گرم
  0
  0
  جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۶
  نظر شما چیست؟