۷ رویداد وحشتناک که در ماه های آینده در ایران شاهد خواهیم بود

عصر ایران : مهم ترین روش انتقال کرونا "نفس کشیدن، حرف زدن یا سرفه" ناقلان کووید 19 است و مهم ترین دستاورد بشر در برابر کرونا تا این لحظه، "ماسک" است. استفاده از ماسک، خطر انتقال بیماری را تا حد بسیار بسیار زیادی کاهش می دهد. ما چاره ای جز ماسک زدن نداریم؛ هیچ چاره ای.7 اتفاق وحشتناک که ماه های آینده در انتظار ماست

اگر ماسک نزنیم به زودی شاهد اتفاقات زیر خواهیم بود؛ بی هیچ مبالغه ای:

1 - تعداد بیشتری از ما کرونا می گیریم؛ دیری نخواهد پایید که تقریباً در هر خانواده ای یک کرونایی داشته باشیم. با گذر از تابستان و رسیدن فصل سرما، میزان شیوع شدت وحشتناک تری خواهد داشت.

2 - تعداد پزشکان و پرستارانی که کرونا گرفته اند، بسیار بالا می رود و از گردونه خدمات درمانی خارج می شوند. به دلیل بالا رفتن تعداد بیمار از یک طرف و کاهش تعداد پزشک و پرستار، فشار مضاعفی بر کادر درمان وارد می شود و کارایی شان به شدت افت می کند و این وضعیت به نوبه خود به افزایش تلفات انسانی می انجامد.

3 - ظرفیت بیمارستان ها پر می شود. پذیرش بیماران اعم از کرونایی و غیرکرونایی به کندی انجام می شود و صف بیمار شکل می گیرد. بخش های مراقبت های ویژه نیز پر از بیماران بد حال می شوند و تعداد بیشتری از بیمارانی که نیاز به این بخش ها دارند، پشت درهای آن، جان می سپارند. تلفات بیماران غیرکرونایی هم بیش از پیش می شود.

4 - توسعه تخت های بیمارستانی و تولید تجهیزات درمانی مانند ونتیلاتور از رشد بیماران عقب می ماند و اوضاع وخیم تر می شود.

5 - با افزایش تصاعدی بیماران و فروپاشی ولو نسبی سیستم درمانی، درصد فوتی ها به نسبت بیماران بالا می رود و افرادی که در شرایط مشابه قبلی نجات می یافتند، فوت می کنند.

6 - سازمان های حمل و دفن اموات (آرامستان ها) با انبوه اجسادی مواجه می شوند که هر چه سریع تر باید دفن شوند. در همان حال، افرادی که حاضرند اجساد کرونایی را غسل کنند و دفن کنند، کمتر از میزان نیاز خواهد شد و دفن اموات، به مشکلی جدی تبدیل می شود.

7 - افزایش وحشتناک بیماران و فوتی ها، به تعطیلی بسیاری از کسب و کارها، کند شدن روند امور عمومی جامعه و شیوع وحشت و اضطراب در جامعه خواهد انجامید. استرس همه جا را پر خواهد کرد.

جلوگیری از فاجعه دست خودمان است: ماسک بزنیم و به کسانی هم که ماسک نزده اند، تذکر بدهیم؛ کرونا وحشیانه، بی رحمانه و بی وقفه می کُشد.
+101
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  zavareh - رودسر، ایران

  ای بابا، بجاش در عوض امینت داریم.
  23
  139
  ‌سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۹
  ۴۰
  Alphabet - پترس، یونان

  پس ولی عصر مسلمین چه غلطی میکند؟ ببین اگه هنوز پولی مونده سرازیرش کنید بسمت عراق, سوریه, لبنان و فلسطین. یا بتکده بسازید بلکه مردم دخیل ببندند و شفا بگیرند.
  3
  99
  ‌سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۵
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  مملکت امام زمان همه چیزش باید امام زمانی باشد!
  5
  71
  ‌سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۸
  ۳۳
  khyar - اوپسالا، سوئد

  خوب این حرفا راست باشه ،همه جای دنیا در ماههای آینده شاهد این رویداد‌های وحشتناک خواهد بود،به جز ایران،، لااقل ایران ماسک هست مردم بزنند این ور که ماسک هم نیست.
  47
  6
  ‌سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۷
  ۳۳
  khyar - اوپسالا، سوئد

  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. کامنت‌هات همش چاله میدونیه بجای کامنت گذاشتن راه میری
  36
  7
  ‌سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۹
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::zavareh - رودسر، ایران::]. دقیقا. دهها تونل پر از بشکه باروت (به قول اینا موشک) داریم. به نظر من کشورهای انگلیش فرانسه آلمان و بخصوص چین و روشیه به خاطر یک عمر صدمه زدن به مردم ایران و حمایت از حکومت ظلم آخوندی سپاهی محکوم بشن. امنیت داریم و دیر یا زود در سایه این امنیت هر کدوم به شکلی خواهیم مرد. خواهیم دید نه فقط در هر خانواده یک نفر از کرونا خواهد مرد بلکه در هر خانواده 1نفر خودکشی خواهد کرد. میلیونها ایرانی بر اثر بیماری های ناشی از عدم تغذیه کافی (مثل گربه و سگهای بدبخت خیابون) خواهند مرد. در سال 2020 فقر ناشی از جنگ جهانی اول رو که میلیونها مردم آزربایجان از گشنگی و بیماری مردن رو تجربه خواهیم کرد.
  2
  15
  ‌سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۸
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  یک روزی یک فاجعه طبیعی رخ داد و دایناسورها از زمین رخت بر بستند. ما محیط در طبیعت هستیم و هر زمان ممکن است ویروسی ده ها برابر کشنده تر از کرونا توسط طبیعت ساخته شده و نصف ادمیان را با نفس اول درو کند چون در طبیعت قانون انرژی و تضاد وجود دارد و زمین برای گل روی ادمیان ساخته نشده و بشر هم اشرف مخلوقات نیست. تنها فایده ی کرونا ترمیم لایه ی اوزون هست
  2
  21
  ‌سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۹
  ۵۴
  seniorjesus - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا

  [::khyar - اوپسالا، سوئد::]. خوب راست میگه دیگه!! مملکت امام زمانه.وقتی امام زمان تو چاه زندگی میکنه ٫ هر چی ویروس و میکروب و کثافت ته چاه هست روبا خودش میاره بیرون ومیده به توی ساندیس خورکه میری دست بوسش . تو هم این ویروس و میکروبها رو بین مردم بیگناه پخش مکنی!! حالا به اون که حرف حساب زده میگی چاله میدونی!! یه نیگاه به اسم کاربری چاله میدونی خودت بنداز!!! اخه خیار هم شد اسم اوسکل؟
  1
  30
  ‌چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۹
  ۶۶
  کهن روحانی - تهران، ایران
  کجاست آن دلقکی که اسباب بازی را بعنوان تشخیص دهنده ویروس کرونا را به عنوان اختراع بنمایش کذاشت .یا آن بچه الاغ بسیجی که آماده بود بعنوان کمک به آمریکابرود و حتی بسته های کمکی ارسا ل کنند. جامعه غم زده و زخم بر داشته ایران نیاز به کمک دارد.و آن الدنکها ی فرومایه به فکر فلسطین و لبنان و سوریه هر روز مداحی میکنند . ننک تاریخ به شما کثافتهای ایران نما .به امید آنم که روزی شما و تمامی نزدیکان شما را در سوراخی بنام سوراخ مستراح بیندازیم.
  2
  6
  ‌چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۶
  ۵۵
  ادوینو - گوالف، کانادا
  عوض این همه مصیبتها حداقل راحت میشید از زندگی بی آینده مبهم طوری نیست چین جمعیتش زیاد است رهبر از الآن گور نصف شما را کنده مردم همیشه ناراضی اتوبوس مجانی می خواستند ، پول نفت میخواستند ، نانو آب مچانی میخواستند که گرفتید این چهل سال دیگه چه مرگتونه مردم تو دنیا میگردند راهی پیدا کنند خودشونو بکشن اما در کشور ما مفتی مفتی میکشنت دیگه چی از این بهتر هم شما خلاص میشوید هم دولت از دستتان راحت می شود .
  1
  2
  ‌پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹ - ۰۳:۲۶
  ۲۱
  Mehrad Hosseinirad - مسکو، روسیه
  [::khyar - اوپسالا، سوئد::]. قول میدم این ادم که براش کامنت دادی اولا سوادش از پنجم ابتدایی بیشتر نباشه دوما عمرا تو امریکا بوده باشه یا زندگی بکنه چون اونایی که تو امریکا زندگی میکنن به مرور تو چند سال زندگسشون تحت تاثیر فرهنگ امریکایی قرار میگیرن و اندکی ازاد و. بلند اندیش میشن این بابا همش در حال فحش دادن و گیر دادنم به اینور اونوره اونم به سبک 30 سال پیش .
  0
  1
  شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۶
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::khyar - اوپسالا، سوئد::]. اره! راه میرم روی اعصاب شما میدون ونک به بالایی ها! برو کشکت رو بساب و .... دستمالچی. ..
  1
  0
  شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۳
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::Mehrad Hosseinirad - مسکو، روسیه::. فعلا بذار ...! چون هرچی گفتی ١٠٠٪؜ اشتباه بود. نوک اون امام زمانیش دردتون اورد؟
  0
  1
  شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.